Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 18 évesen miért nincs szabadsága?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen miért nincs szabadsága?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy barátnőm aki 18 éves ( szintén én is ).. Már 4 hónapja együtt vagyunk, sokszor járok el hozzájuk, családi vacsikon is ott vagyok, így a szülei is sokat látnak, tudják milyen vagyok.

Csak az a gond, hogy szinte semmit nem tehet meg az alany, mert a szülei nem engedik. Főleg ami velem kapcsolatos, állandóan fel vannak akadva azon, hogy velem van és nem velük.. ( 1. komolyabb kapcsolata)

És már nekem is nagyon elegem van ,hogy szinte leszabályozták a találkozási esélyünket heti 1 re vagy 2 heti 1 re ..

Bármi közös programot le kell mondani, mert ő nem mehet vagy nem engedik.. És még hozzám sem járhat el csak titokban. Csak én mehetek hozzája



2018. aug. 7. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hozzája? Hozzá, nem?

Ilyen szülő ne legyek soha, beteg emberek ezek. Nincs gyerekem, de azt tudom, hogy megfelelő példamutatás mellett ilyen szankciókra nincs semmi szükség.

2018. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert birtokló természetű szülei vannak. Ha majd el tudjátok tartani magatokat, nem lesz szükség szülői engedélyre. Addig viszont az van, amit ők mondanak.
2018. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Hülyék a szülei. Ha így folytatják a pici egyszem lányuk 30 évesen is szűz lesz.
2018. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az alany". :D


Egyébként amikor náluk vagy, akkor miért nem próbálsz beszélni a szülőkkel, hogy pl.jövő hétvégén elvinnéd Julikát mondjuk strandolni?

2018. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tini rovat lentebb.
2018. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd a legidősebb gyerekük? Vagy legidősebb lány gyerekük? Sok szülőnek tanulnia kell, hogy más életkorban már máshogy kell viselkedniük a gyerekükkel. A gyerekeknek szintén minden új korszakban újra kell formálniuk a szüleikkel való kommunikációt. Mostanában fog elkezdődni a barátnőd életében az igazi felnőttkor, amikor a szüleivel le kell játszania néhány meccset.

Te csak szervezd tovább a programokat, ne hátrálj meg semmitől. Sok konfliktusa lesz a barátnődnek otthon, de ezt meg kell szenvednie. Nem egy darab veszekedős beszélgetés után fog ez a dolog megoldódni, de szép lassan változni fognak a dolgok.

Az egyik válaszoló ötlete jó, hogy a szülei előtt a közös vacsin mesélsz az ötleteidről. NEM engedélyt kérsz. Mesélsz. Kicsit bevonod őket, kérdezgeted hogy anno ők milyen programokat csináltak amikor együtt voltak. Szívesen felkeresnétek számukra kultikus helyeket. Legyél ravaszabb náluk és játssz az érzelmeikkel. :) Bedobod, hogy egyik nap szívesen elmennétek az egyik közeli város aquaparkjába, de nem tudjátok még melyikbe, ők mit javasolnak? Hidd el, nem azt fogják erre mondani, hogy ne menjetek, hanem el fognak ájulni attól, hogy számít a véleményük és megadod nekik a tiszteletet. Néhány ilyen kört lefutsz és a tenyeredből fognak enni. :) Főleg az apák tudják nagyon értékelni, ha egy kicsit eljátszhatják a mindentudó öreget. ;) Több példát nem akarok írni, remélem nagyjából átjött, amit mondani akarok.

2018. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő a legidősebb igen, és tudom hogy neki kell ki harcolni, nehéz bírni ezt nagyon szeretem szóval muszáj lesz köszönöm a válaszokat
2018. aug. 7. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!