Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ezt hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Helló!


3 éve van egy kapcsolatom.Eddig minden rendben volt,viszont az utolsó 6-7 hónap elég zűrös volt.

Voltak kisebb viták,türelmetlenkedések.Ezeket sikerült megoldani,sok vizsgánk is volt,ami miatt csak feszültebbek voltunk,viszont a barátom olyan fura lett.

Ha van valami kis vita,akkor mindenért én vagyok a hibás,én nem vagyok egy kapcsolatba való,stb.

Rosszul esnek,mit ne mondjak.

A baràtomat nagyon sok nyomás és stressz éri,viszont nem kellene akkor sem így bánni velem.Mindig higgadtan kezelem ezeket a kijelentéseit,de már rohadtul unom,hogy nem képes tenni a kapcsolatért.

Szeret,ezt tudom,de nem elég szerintem ez hozzá.

Gondolkoztam már a szakításon.

Ti jártatok már hasonló cipőben?Mi lett a vége?


2018. aug. 8. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdésedben benne van a válasz is!
2018. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek,úgy tűnik ez is egy ilyen alkalom,csak hosszabb.


A megoldás az lenne,ha leülnétek higgadtan megbeszélni. Kérdezd meg tőle mi az IGAZI problémája és miért rajtad vezeti le a feszültségét.

Kérd meg,hogy tiszteljen annyira,mint egyenrangú társát és becsülje meg azt a magatartást amit irányába tanusítasz.

Továbbá mond el neki énüzenetekben (Nekem ez azért esik rosszul...) a gondjaid,kerüld a vádló hangnemet. A fő,hogy nyugodtan teljes a beszélgetés. Mond el az összes érzésed és gondolatod ezzel kapcsolatban.

Kérd megértésre és az indulatainak visszafogására. Továbbá biztosítsd a segítségedről és támogasd az indulatkezelésben.


Ha a párod mégsem tud higgadt és empatikus maradni,hárít és nem ismeri el a hibáit,akkor én egy kis szünetet javaslok. Pár hét (2-3) csend és eymás mellőzése. Az után ismételjétek meg a beszélgetést és ha akkor sem hajlandó a higgadtságra,valóban nem jó folytatni.


Utoljára azt mondom,ha mégis higgadtan beszéltek és ő megígér valamit,akkor ha azt megszegi,fogd a szaván! Ne engedd,hogy üres ígéret legyen. Ha nem tartja be az általad kérteket,pedig megígérte,akkor ismételd meg a beszélgetést. Ha az után sem rendeződik,akkor ismét csak azt kell mondjam,vessetek ennek véget.

2018. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,főleg a kettesnek!:)

Le fogok ülni vele egy hosszadalmasabb beszélgetésre.

2018. aug. 8. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes,sok sikert kívánok! :)

(2-es)

2018. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, az egyetlen visszaút a kommunikáción át vezet, ha már az sem működik, akkor meglehet cseszni...
2018. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De az nem fura,hogy ezért is én teszek?Hogy én ülök le ?
2018. aug. 8. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Neki a saját viselkedésével nyílván nem lesz gondja. Őt önmaga nem zavarja,amíg fel nem hívják rá a figyelmed.


Vedd úgy,hogy ezek az utolsó próbálkozásaid (ha tényleg esélyt akarsz még adni a kapcsolatotoknak). Ha nem akarsz már vele lenni,akkor ezt sem kell megtenned.

2018. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek. Nekem sokat segített megérteni, hogy a pasik észjárása igencsak más mint a nőké. Miután megértettem dolgokat a kapcsolati problémáim egy része megoldódott.
2018. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem fura, ugyanis láthatan neki már tökmindegy ez a kapcsolat.
2018. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!