Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nagyon válogatós és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon válogatós és megbánt azzal, ahogy viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt. Tudni kell róla, hogy amíg nem én főztem neki, nem minden nap evett főtt ételt, mert a szülei nem szeretnek főzni, viszont ő nagyon igényli pont emiatt a meleg ételt. Minden nap étteremben evett. Azt gondoltam, ha majd főzök neki, ez megváltozik, de tévedtem. Én kiteszem a lelkemet, hogy finomabbnál finomabb ételek kerüljenek az asztalra, ő meg csak húzza az orrát, amit ma főzök, azt másnap már nem hajlandó megenni, mert unja, és ha van itthon meleg étel, de jobban tetszik neki az, ami az étteremben van, akkor inkább ott eszik, amit főztem meg mehet a levesbe. Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni. Nagyon szeretek főzni, de egyszerűen az őrületbe kerget ezzel a viselkedésével. A másik dolog, hogy meg se engedhetjük magunknak, hogy minden nap étteremben együnk, viszont saját számításai alapján úgy döntött, hogyha minden nap megeszik egy napi menüt, olcsóbban jövünk ki, hiába magyarázom, hogy abból a pénzből 2 napra valót tudnék főzni. Szeretem, de egyszerűen kikészít. Annyiszor próbáltam megbeszélni már, mondtam hogy megbánt ezzel, de soha nem jutottunk előbbre, én főzök, próbálok megfelelni, ő meg étteremben eszik ahelyett, hogy itthon enne. Megprobaltam azt is hogy nem főztem egy darabig, akkor azt mondta, hogy pont azért eszik étteremben, mert nincs itthon kaja. Ha tele van a hűtő étellel, akkor is azt mondja, hogy nincs semmi, amit megenni és inkább eszik étteremben. Én otthon nem ezt láttam, nem ezt tanultam. Édesanyám minden másnap főzött és azt ettük, nem válogattunk, és nem is viselkedünk. Édesapám minden zokszó nélkül evett meg mindent, még akkor is, ha koménymagleves volt, ami egyébként finom szerintem, de sokaknak nem a kedvence. Különben egész lista van arról, hogy mit nem főzhetek, mi az, amit ő egyáltalán nem eszik meg pl: lecsó, csirkecomb egészben, semmi, amiben káposzta van, becsinált leves, semmilyen főzelék, gyümölcsleves, flekkent is csak néha süthetek, a brokkoli, karfiol kizárva, stb.

2018. aug. 22. 15:27
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*és nem is így viselkedtünk. Bocsi az össze-vissza írásért, de megint nagyon feldühített és mérges vagyok.
2018. aug. 22. 15:30
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
A párod egy idióta, szerintem szabadulj meg tőle.
2018. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%

Relizálj pár dolgot:


1.Nincs olyan, hogy "megbánt", olyan van, hogy megbántódik.


2.Nem "kell" kitenned a lelked a konyhában, ha nem tetszik neki a főztöd, akkor nem tetszik neki, ennyi.


3.Az, hogy ezt így éled meg, lehet egy megfelelési kényszer a választott férfi felé, annak az oka mindig valamilyen apaképpel való zavar, apai/szülői elfogadáskeresés.

2018. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez egy hülye!

Már rég kidobtam volna a fenébe!

2018. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
14%

Remélem nem sértelek meg, de esélyes, hogy a föztöd nem olyan amilyen a férjed izlése, és lehet, hogy te úgy érzed, hogy az jó, viszont a férjed reakciója árulkodó. Ha olyan lenne, akkor nem győznéd kapni a bókokat tőle.


Van olyan, akinek ideje/pénze nincs ennyit a konyhába lennie, mégis sikerül a másik embert elégerdetté tennie, és boldogan eszik, ami a fazonnak jó, a feleségnek kevésbé, mert megint azon törheti a fejét (holott két napra szeretettt volna főzni) hogy mit is főzzön.,

2018. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Írd be egy naptárba mikor mit főztél és ő ebből hányszor evett ill. ment ennek ellenére étterembe. Hó végén megnézed és meglátod Téged-e igazol a naptár. Ha tényleg igen akkor megmutatnám neki és megmondanám, hogy ezennel nincs több főzés otthon mivel nem érdemes. Legalábbis nem neki. Magadnak főzz ha jól esik de vele ne számolj. Ha így jobb neki akkor így lesz.
2018. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%

Minek főzöl?

Mármint nem értem egyikőtöket se... Ha ő megszokta az éttermet, akkor miért kellett "vállalnod" a főzőcskét? Te minek főzöl neki az első olyan hét után, mikor inkább kajáldában evett?

Amúgy 2 emberre tényleg olcsóbb rendelni valami menüt kajáldából, mint főzőcskézni (hacsak nem krumplistésztán és tojásosnokedlin éltek)

Az megint rejtély számomra, hogy mi neked olyan meglepő a tényen, hogy vannak kaják, amit az ember nem szeret, esetleg nem eszik meg...

2018. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl kedves a párod, annyi tuti.

Közös kasszán vagytok? Mert ha nem, felesleges azon aggódnod, hogy mennyibe kerül. Nem veszett fejsze nyele a helyzet. Bár én nem valószínű, hogy ezt tolerálnám, esetleg akkor, ha minden egyéb téren 100%-osan passzolunk a párommal.

Külön kassza legyen, amibe mindenki bead x összeget megtakarításra a számlák közös kifizetése után. A maradék pénzzel mindenki úgy gazdálkodik, ahogyan kedve tartja. Főzz csak magadra, ő meg eszik, amit ő akar, az ő pénzéből.

Az én párom is elég válogatós, de általában közösen beszéljük meg, mi legyen a kaja. Én kevesebb húst eszem, mint ő. Gyakran elég egy jó leves vagy egy főzelék is, de ilyenkor megsütök neki pár szelet húst. Pár hete főztem répás-rizses csirkemellet. Kiderült, hogy nem szereti a répát összekeverve a hússal. Evett párizsis kenyeret, nem dőlt össze a világ.

De sokszor főz ő is. Párodnak ezt az opciót nem ajánlottad még fel? Vagy ő csak fújolni tud, cselekedni nem?

2018. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tenném, hogy nem főznék neki. Ha akarok, akkor magamnak igen, ő meg egyen, amit akar.

De lehet nem bírnám elviselni, és kiraknám a francba.

2018. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

>Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni.


És ebből te nem gondoltad, hogy itt bajok lesznek? A srác gyakorlatilag felmért, hogy mennyire lennél alkalmas szolga, és most, hogy mégsem teljesítesz olyan jól, reklamál. Mire számítasz olyasvalakitől, aki az elejétől fogva ilyen szinten alárendel? Hogy majd elgondolkodik és megváltozik? Komolyan?

2018. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!