Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nagyon válogatós és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon válogatós és megbánt azzal, ahogy viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt. Tudni kell róla, hogy amíg nem én főztem neki, nem minden nap evett főtt ételt, mert a szülei nem szeretnek főzni, viszont ő nagyon igényli pont emiatt a meleg ételt. Minden nap étteremben evett. Azt gondoltam, ha majd főzök neki, ez megváltozik, de tévedtem. Én kiteszem a lelkemet, hogy finomabbnál finomabb ételek kerüljenek az asztalra, ő meg csak húzza az orrát, amit ma főzök, azt másnap már nem hajlandó megenni, mert unja, és ha van itthon meleg étel, de jobban tetszik neki az, ami az étteremben van, akkor inkább ott eszik, amit főztem meg mehet a levesbe. Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni. Nagyon szeretek főzni, de egyszerűen az őrületbe kerget ezzel a viselkedésével. A másik dolog, hogy meg se engedhetjük magunknak, hogy minden nap étteremben együnk, viszont saját számításai alapján úgy döntött, hogyha minden nap megeszik egy napi menüt, olcsóbban jövünk ki, hiába magyarázom, hogy abból a pénzből 2 napra valót tudnék főzni. Szeretem, de egyszerűen kikészít. Annyiszor próbáltam megbeszélni már, mondtam hogy megbánt ezzel, de soha nem jutottunk előbbre, én főzök, próbálok megfelelni, ő meg étteremben eszik ahelyett, hogy itthon enne. Megprobaltam azt is hogy nem főztem egy darabig, akkor azt mondta, hogy pont azért eszik étteremben, mert nincs itthon kaja. Ha tele van a hűtő étellel, akkor is azt mondja, hogy nincs semmi, amit megenni és inkább eszik étteremben. Én otthon nem ezt láttam, nem ezt tanultam. Édesanyám minden másnap főzött és azt ettük, nem válogattunk, és nem is viselkedünk. Édesapám minden zokszó nélkül evett meg mindent, még akkor is, ha koménymagleves volt, ami egyébként finom szerintem, de sokaknak nem a kedvence. Különben egész lista van arról, hogy mit nem főzhetek, mi az, amit ő egyáltalán nem eszik meg pl: lecsó, csirkecomb egészben, semmi, amiben káposzta van, becsinált leves, semmilyen főzelék, gyümölcsleves, flekkent is csak néha süthetek, a brokkoli, karfiol kizárva, stb.

2018. aug. 22. 15:27
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Azért nem vettem rossz néven, amit kijelentett az elején, mert gondoltam, biztos rossz volt pizzán és főtt étel nélkül felnőni, s tudtam, hogy ez fontos neki. Nem is ezzel lenne baj, mert én tényleg nagyon szívesen főzök neki.
2018. aug. 22. 18:32
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

Akkor kellett volna kidobni a francba, amikor elmondta, hogy mit követel tőled.

Minek főzöl rá, amikor azt sem érdemli meg, hogy kenj neki egy szelet kenyeret?

A helyedben csak a "tiltott" kajákat főzném, ha nem tetszik neki, így járt. De esélyesebb, hogy kivágnám. Keressen magának szakácsnőt.

2018. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké-oké, az elején megígérted, de látod, hogy nem kell, miért erőlteted akkor?

Az ember sok mindent mond összeköltözés előtt, mert elképzeli, hogy milyennek kellene lennie, de utána az összeszokásnál tök másképp alakul minden. Mert mindketten hoztok otthonról szokásokat, és azt nem lehet csettintésre félredobni.


Nekem is megmondta a párom az elején, hogy neki napi szinten főtt kaja kell meg minden hétvégén süti, mert az a természetes. Ehhez képest másfél év együttélés után ott tartunk, hogy átlagban heti kétszer főzök, sütivel összesen egyszer próbálkoztam, akkor se fogyott el, úgyhogy azt max a születésnapjára kap. Neki meg ez így teljesen jól van, ő is mondja sokszor, hogy inkább pihenjünk, ne főzzek.

Én meg olyan voltam, hogy nem ettem a maradékot a hűtőből otthon, mert csak a friss kaja kell, ha meg nem volt a fogamra való, éltem szendvicsen. Ehhez képest pékárut egy hónapban kb egyszer veszünk, ha megkívánjuk a melegszenyát, mert amúgy nem fogy el... és megtanultam több napra főzni, és meg is eszem.

Még élünk, nem halt éhen egyikőnk sem, és teljesen jó ez a kialakult rendszer. :)


Tessék kicsit rugalmasabb lenni. Kért valamit, megcsináltad, tök jó. De ha látod, hogy mégse kell, akkor ne erőlködj feleslegesen. Főzz olyat, ami neked ízlik, és ami elfogy akkor is, ha csak te eszed meg másnap. Neki akkor főzz, ha kéri. Hatféle felvágott meg szalámi helyett vegyél pár fagyasztott pizzát, vannak már olcsón is finomak (pl. aldi/lidl), az kb. harmadannyiba kerül, mintha rendel egyet, és máris spóroltatok.

2018. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár ezen rugóznod. Nem kell főzni neki, oldja meg a meleg ételét. Nálunk 2 gyerek is van, de hétköznap nem vagyok hajlandó munka után főzni. Gyerekek esznek az iskolában, férjem ha akarja, akkor megoldja, hogy meleg ételt egyen. Rengetegszer volt, hogy vacsorára meleg étel volt, nem ették, inkább szendvicset. Befejeztem. Felesleges pénz/idő.
2018. aug. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni."


Tehát önként jöttél össze ezzel a ***. Ne haragudj kérdező, de ha szolgaságra vállalkoztál, akkor meg is érdemled a sorsodat. Én biztos nem szolgálnék így ki egy felnőtt férfit, aki úgy viselkedik, mint egy csecsemő.

2018. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy ha együtt maradtok, iszonyat sok pénzt el lehet így cseszni kajára. Úgy, hogy nem tudjátok felmutatni, mire ment el.
2018. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Valószínűleg az lesz, hogy még egyszer utoljára leülök vele beszélni, hogy vagy én főzök, vagy étterembe jár, vagy akkor kössünk kompromisszumot. Semmi értelme úgy főzni, hogy dobhatom a kukába, ráadásul kidobott pénz az egész. Egyébként ha az ember úgy osztja a pénzét és a zöldség ráadásul meg is terem a kertben, sokkal olcsóbban lehet kijönni, mintha minden nap menüzne az ember. Főleg, hogy az otthon főtt ételről tudjuk, miből van, és ha esetleg repetázna az ember, azt is megteheti, mert nyilván nem 2 kis adagot főz. Az éttermi kajával kapcsolatban, nagyon sok ételt, pl a pacalt nem akkor főzik meg, amikor az ember kirendeli, ezért is nem értem, miért jobb a kiolvasztott étel, mint az, ami másnapos, vagy éppen otthon lefagyasztott. Valószínűleg nyugtató hatású a tudat, vagy inkább a tudatlanság, nem látja, nem bánja alapon.
2018. aug. 24. 00:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!