Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nagyon válogatós és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon válogatós és megbánt azzal, ahogy viselkedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt. Tudni kell róla, hogy amíg nem én főztem neki, nem minden nap evett főtt ételt, mert a szülei nem szeretnek főzni, viszont ő nagyon igényli pont emiatt a meleg ételt. Minden nap étteremben evett. Azt gondoltam, ha majd főzök neki, ez megváltozik, de tévedtem. Én kiteszem a lelkemet, hogy finomabbnál finomabb ételek kerüljenek az asztalra, ő meg csak húzza az orrát, amit ma főzök, azt másnap már nem hajlandó megenni, mert unja, és ha van itthon meleg étel, de jobban tetszik neki az, ami az étteremben van, akkor inkább ott eszik, amit főztem meg mehet a levesbe. Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni. Nagyon szeretek főzni, de egyszerűen az őrületbe kerget ezzel a viselkedésével. A másik dolog, hogy meg se engedhetjük magunknak, hogy minden nap étteremben együnk, viszont saját számításai alapján úgy döntött, hogyha minden nap megeszik egy napi menüt, olcsóbban jövünk ki, hiába magyarázom, hogy abból a pénzből 2 napra valót tudnék főzni. Szeretem, de egyszerűen kikészít. Annyiszor próbáltam megbeszélni már, mondtam hogy megbánt ezzel, de soha nem jutottunk előbbre, én főzök, próbálok megfelelni, ő meg étteremben eszik ahelyett, hogy itthon enne. Megprobaltam azt is hogy nem főztem egy darabig, akkor azt mondta, hogy pont azért eszik étteremben, mert nincs itthon kaja. Ha tele van a hűtő étellel, akkor is azt mondja, hogy nincs semmi, amit megenni és inkább eszik étteremben. Én otthon nem ezt láttam, nem ezt tanultam. Édesanyám minden másnap főzött és azt ettük, nem válogattunk, és nem is viselkedünk. Édesapám minden zokszó nélkül evett meg mindent, még akkor is, ha koménymagleves volt, ami egyébként finom szerintem, de sokaknak nem a kedvence. Különben egész lista van arról, hogy mit nem főzhetek, mi az, amit ő egyáltalán nem eszik meg pl: lecsó, csirkecomb egészben, semmi, amiben káposzta van, becsinált leves, semmilyen főzelék, gyümölcsleves, flekkent is csak néha süthetek, a brokkoli, karfiol kizárva, stb.

2018. aug. 22. 15:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem főznék neki, főleg ilyen minősíthetetlen viselkedés mellett. Ha meleget akar enni, nem törik le az ő keze sem a fakanáltól. Párkalcsolatot keresek, nem szakácsnői állást egy úrfinál. Ő mikor főzött neked utoljára valami finomat?
2018. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem főznék rá egy pillanatig sem.


Ha hideget eszik, ha NEM eszik, leszarom.


Unokatestvérem ilyen, a felesége főz, de ő morog, nem kell, ha úújra kell melegíteni, már nem jó, stb.

Szerencsétlen nő meg prbálkozik... 5-6 éve.


Ilyen ember dögöljön akkor éhen, ha ennyire tuskó.

2018. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma nem 1 napja tart gondolom.

Szóval ezt jó hosszú ideje elviseled már, és nem történik semmi.

És te minden nap ugyanúgy főzni fogsz neki ő pedig sokat fog morogni, de szintén nem fog történni semmi.


Neked ez túlzottan nem nagy probléma. ÉS különösebben nem is érdekel, mert ha igazán bántana és fájna a dolog és zavarna akkor már rég tettél volna valamit.

2018. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az elején leszögezte, hogy neki napi 2X meleg étel kell, és minden nap más, akkor legyek vele, ha ezt tudom vállalni."


ha esetleg addig bele is lettem volna esve, kb. itt ábrándultam volna ki.

2018. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 peca1000 ***** válasza:
63%

Mi menüzni szoktunk.


A böngészőbe a kedvencekbe van rakva pár étterem aktuális menü kínálata.


Reggel megnézzük, hogy ki mit kínál, választunk, én elhozom.


Kérd meg a párodat is, hogy hozzon neked is menüt, és válasszon olyat, amijet ő akar.


Neked nem kell főzni, ő nem húzza a száját, anyagilag is jobban kijöttök.

2018. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

De ha tudod, hogy úgyse eszik otthon, akkor minek főzöl folyton? Beszéljétek meg, hogy főzöl mondjuk heti háromszor, a többi nap éttermezik, és kész.

Plusz, ha tudod, hogy a másnapos állott kaját nem eszi meg, akkor ne főzz annyit, hogy három napig maradékon kelljen élni. Nem mindenki szereti.

Tök jó, hogy nálatok mi volt otthon, biztos arany ember apukád, de a párod egy más családból jött, más szokásokkal. Nem várhatod el, hogy úgy viselkedjen, mint apukád.


Nem megoldhatatlan a problémátok, csak kicsit rugalmasabbnak kéne lenni. Túl nagy a megfelelési kényszered.

2018. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Foznek magamnak, o meg csinal, amit akar.
2018. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A főztömmel nincs baj, mert mindig dícséri, édesanyám szakács,tőle tanultam nagyon sok mindent. Mindig az a kifogás, hogy egész nap nem evett semmit és inkább elmegy étterembe a munkatársakkal, mert annyira éhes... Mintha hazajönni nem annyi idő lenne. Közös kasszán vagyunk, mert úgy érezzük, ez így sokkal jobb. Ő egyébként soha nem főz, mindig azt mondja, hogy majd aztán. Ha nem volt időm főzni, inkább rendel egy pizzát vacsorára, mert ő nem eszik szalámit, felvágottat, semmit,ha tele van a hűtő, akkor se. Pedig mindig megkerdezem, mit vegyek. Mellette megy a szöveg, hogy kéne spórolni, de így nem lehet.
2018. aug. 22. 18:26
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem főznék neki semmit, biztos, hogy nem hagynám magam sértegetni.

Ilyen férfival nem kezdtem volna közös életet, aki már az elején kiköti, hogy naponta 2x neki főtt étel kell.

2018. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Általában azt főzöm, amit kíván. Olyan is volt h reggel megnézte az éttermek ajánlatát, eldontotte h melyiket kívánja, s azt foztem meg neki.
2018. aug. 22. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!