Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek miért csinálja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csinálja, miért viselkedik így? És én hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés

A párom elhagyott egy nőért, azt mondta, hogy szerelmes lett. Mivel van egy közös gyerekünk, jönni szokott láthatásra.

Ilyenkor mindig úgy viselkedik, mintha nem történt volna semmi, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy lecserélt. Gondolom, hogy jó viszonyt akar tartani a gyerek miatt.

Mostanában azonban elkezdett panaszkodni a munkahelyére, ahol a nővel is megismerkedtek, hiszen a nő anyja a főnöke. Azelőtt is panaszkodott, de most sokkal intenzívebben.

Aztán elköszönéskor megpuszil, arcra, és legutóbb a karomon is végig simított.

Egyre többször ajánlgatja, hogy eljön segíteni, meg megcsinálni ezt azt, és még az egészségügyi problémáit is elmondja nekem.

Én ezt kicsit korainak érzem, hiszen még csak 3 hónapja mentünk szét, és bennem még tombolnak a negatív érzelmek.

Amikor ezeket elkezdi mondani csak hallgatok, és nem reagálok semmit, mert nem hiszem, hogy ezeket nekem kéne elmondania, hiszen ott van a barátnője, akit állítólag annyira szeret.

Sokszor már nem tudom, hogy mire gondoljak, miért csinálja ezt?

Az első házasságomból született lányom, 21 éves, is csak nagyokat néz, hogy mi van.

Szerintetek? Hasonló tapasztalat, esetleg valamilyen tanács, pszichológiai magyarázat?

Lelkiismeret furdalás? Vagy valami más lehet a háttérben?

Volt egy olyan félmondata is, ami így hangzott: "Nincs ez az egész erőltetve, csak..."

Nem kérdeztem rá szándékosan, hogy mi van a csak után, de úgy érzem, hogy valami nem stimmel. De mi?

Mi a véleményetek?



2018. aug. 25. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezd rájönni, hogy azzal a nővel sem fenékig tejfel az élet, és elkezdte előkészíteni a visszatérést.



Tudod, ez ilyen ha bejön, és működik, akkor viszlát, ha mégsem, akkor had menjek vissza, mert mégsem lenne jó két szék között a földre esni.

2018. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel a mondandója, akkor lehet finoman jeleznj, hogy ezt nem neked kéne modnania.
2018. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 "elkezdte előkészíteni a visszatérést"


Én is erre gondoltam.

2018. aug. 25. 21:52
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Ezért szoktam hallgatni. Ő ismer, tudnia kellene, hogy a hallgatásom mit jelent. Csak nézek rá. tudom, hogy várja a véleményem, de én nem szólok.
2018. aug. 25. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed meghallgatni a munkahelyi és egészségügyi problémáiról a folytonos panaszkodását. Én a helyedben megmondanám neki, hogy a beszélgetéseinket korlátozzuk a gyerekkel kapcsolatos dolgokra. Ő döntött úgy, hogy másik nővel akar élni, belőled a továbbiakban, mint társ, nem kér. Nem kell ellenségesnek lenni, vagy lekezelőnek, amikor ezt közlöd vele, de határozottan a tudomására kell hozni, hogy nem te vagy az a személy, akivel az ilyen gondjait meg kell beszélnie. Ha az új párja nem hallgatja meg, vagy benne nem talál ugyanolyan partnert, mint benned (hiszen ez az oka, hogy még mindig hozzád fordul ilyesmivel), akkor vállalja a felelősséget a döntéseiért, és vele oldja meg ezeket ezentúl. Ne téged használjon ki azzal, hogy terhel a panaszkodásával. Ha zavarnak a bizalmaskodó érintések (márpedig a leírásodból úgy tűnik, hogy igen), akkor meg kell neki mondanod, hogy fejezze be ezeket, mert téged csak felzaklat, kétségek között tart a viselkedésével.

Ő választott korábban, hozott egy döntést, akkor igyekezzen annak megfelelően viselkedni, nem pedig mindkettőtöket (a jelenlegi párját és téged is) a neki legideálisabban használni és kihasználni.

2018. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

". Ő ismer, tudnia kellene, hogy a hallgatásom mit jelent."


Nem vagy már mai csirke, tudhatnád, hogy mi férfiak az esetek nagyon kis részében értjük azokat a jeleket, amiket ti nők olyan magabiztosan adtok (például, hogy a hallgatásod mit jelent. Nem, nem jelent semmit, amig nem mondod ki)

2018. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Én is pont erre gondoltam, köszönöm a megerősítést.
2018. aug. 25. 22:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan az élete a másik nővel, mint ahogy elképzelte és iparkodna vissza hozzátok.

Mi volt férjemmel párszor megprobaltuk az újrakezdésre,de nem nagy sikerrel.Mindig ugyanazok a gondok jöttek elő.

Viszont ismeretségi körben van olyan pár akik válás után újra egymásra találtak és másodszor házasodtak össze és szépen élnek Szebben mint valaha.

Ha úgy éreznéd ,,hazaengedned" semmiképpen se add könnyen magad,had dolgozzon érted.

2018. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6 Örülök, hogy egy férfi is hozzá szólt. Esetleg elmondanád, hogy szerinted mi játszódhat le benne? Te, mint férfi talán jobban átlátod. Nagyon érdekelne a véleményed.
2018. aug. 25. 22:28
 10/13 A kérdező kommentje:
#8 Ha úgy fogom érezni, akkor biztos, hogy küzdenie kellesz. Ha úgy fogom érezni...
2018. aug. 25. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!