Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom azt mondta nem érdekli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom azt mondta nem érdekli a problémám a családommal. Ezt meg lehet érteni?

Figyelt kérdés

Még a szüleim házában lakok, ők nemrég elváltak, és a lakást el kéne adni vagy édesapám (akivel egyébként maradtam) kifizesse. Mivel nincs tul sok pénzünk elég nagy gond, próbálunk valamit kitalálni pl hogy eladjuk a házat nagyszüleimhez megyünk és a fél ház pénzéből felújítjuk, vagy megveszunk egy olcsó régi hazat és abba költözünk. Vagy tervbe van hogy valahogy osszeszedjuk a pénzt anyának. Ez a téma engem nagyon bánt és nem igazán van kivel megbeszeljem, nem akarom a párom sem ezzel terhelni igy nem nagyon beszelek róla de néha feljön a téma és akkor mondom neki hogy tanácstalan vagyok és sajnálom ezt a helyzetet, hogy ennyi penzt kell adjunk anyanak aki Amugy is jol él, van lakása már. Erre párom (több mint egy éve vagyunk együtt) azt mondja hogy neki ne mondjam mert nem érdekli, ő nem akar beleszólni a mi csaladi bajunkba, nem akarja azt hogy majd valakitől vissza halljak valamit amit ő mondott stb.

Megérthető ez vagy részéről csúnya dolog? Ismétlem, nem minden napos téma, ritkán hozom fel és akkor sem terhelem reszletekkel csak par jo szót szeretnek


2018. aug. 30. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, inkább attól tart, hogy bekeveredhet valamibe, amihez nincs köze. Talán átélt hasonlót vagy csak látott, hallott, mert mással esett meg. Esetleg csak simán nem szereti a családi drámákat és a lehetőséget is széles ívben kerüli.

Ha más témában megértő és figyelmes, akkor szerintem más nem nagyon van emögött.

2018. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom #1-hez.
2018. aug. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza, van hogy ignorálja a témát, mert ebből szokott az lenni, hogy "de Pistinek van pénze".
2018. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is mondja ezt, hogy esetleg fel se merüljön, hogy ő adhatna, segíthetne pénzzel.
2018. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondd el neki azt, hogy nem azt várod, hogy belefolyjon vagy megoldja a családi ügyeteket, hanem csak megértésre vágysz és pár jó szót szeretnél tőle hallani.


Lehet, hogy attól tart, hogy tőle várod a megoldást, és ezért ennyire távolságtartó. De attól még bunkóság ilyet mondani, hogy nem érdekli a te családi problémád és ne is mondd ezt neki. Egy párkapcsolatban illik a másik baját meghallgatni, legalább együttérezni vele, megvigasztalni, még ha nem is tudja/akarja a problémát megoldani.

2018. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!