Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek lehet jól látom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet jól látom? Vagy nem lehet ezt megítélni?

Figyelt kérdés

Igazából azért írtam ebbe a kategóriába hogy hátha több választ kapok, bár a kérdés nem a párkapcsolatomra vonatkozik de a párommal nagyrészt kapcsolatos.

Szóval a barátommal egy éve vagyok együtt. Van egy lány barátja, akit ismer már 8 éve nagyjából. Évente párszor látja a barátom, a lány Budapesten lakik, mi vidéken. Általában akkor találkozik személyesen a lánnyal, ha annak van valami dolga, elintéznivalója és akkor a városba jön. A munkája miatt ismerte meg, dolgoztak is már együtt. A barátom azt mondja hetente kétszer beszélnek, főleg amúgy szakmai dolgokat, ez tényleg így van valószínű mert láttam én magam. A lényeg: úgy érzem fontosabb a barátomnak a lány mint ő a lánynak. Nincs köztük semmi, nem is volt sosem, ez biztos de most nem akarom bizonygatni mert nem ez a kérdés tárgya.Úgy tűnik, mintha nem lenne szimmetrius a barátságuk,barátom nem lenne fontos neki annyira mint gondolja. Például volt hogy a lány eljött mert dolga volt aznap a mi városunkban, valószínű több mindent csinált de a barátommal találkozni már nem jutott ideje. Szerintem ha valaki igazi barát, meg fontos valaki valakinek akkor meg tudja oldani a találkozót, csak akarni kell. Főleg ha nem is olyan nagyon gyakran jön. Vagy volt hogy aznap nem érezte jól magát, vagy fájt a feje, akkor azért nem jött de később se, pedig jöhetett volna másik nap. Volt, hogy azért nem jött, mert késtek a vonatok.Meg akkor jön ha amúgy is van itt dolga. Szerintem ez is olyan dolog, hogy ha valaki érdekel meg fontos akkor nem kell ahhoz ürügy, hogy menjek látogatni. A harmadik amit szeretnék említeni, hogy a barátom alkalmazkodik hozzá, hogy mikor tud jönni, mondván hogy ő jön messziről, de a lány meg simán elkezdi variálni a programot. A múltkor már megmondta neki a barátom hogy márpedig x napokon nem ér rá, mert velem is már megbeszélte a mi programunkat. De szóval szerintem ha valakihez megyek és fogad, és hozzám igazítja a többi programot, akkor az a minimum hogy nem variálok mindig. Elvégre ha ő megvariálja a programot, akkor borulhat miatta a barátomnak a többi napja. Meg mint írtam, szakmailag is sokat segített neki barátom, ez is eszembe volt, hogy lehet részben úgy van vele hogy szakmailag "kapóra jön" neki .

Bocsánat, ha hosszú de vélemény érdekelne. Szerintetek jól látom, vagy nem lehet ezt megítélni ennyiből?


2018. szept. 6. 22:56
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Szerintem érthető, ha idegesít, hogy ugráltatja itt ez a lány barátja. Meg aztán taszító a személyisége meg amiket csinál. Meg bevallom unom már a variálásait, mikor jön, hogy változtatja a programot és amíg a párom nem állt a sarkára, volt, hogy a mi találkozónk is emiatt változott. Főleg ilyen esetekben annyira fel tud húzni, mint szinte senki más.
2018. szept. 7. 00:06
 22/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy megírtad. Valószínű én sem kedvelném ezt a nőt, ha ismerném és látnám, hogy milyen. Kicsit más fogalmai vannak a barátságról, mint mondjuk nektek.

A helyedben ugyanezt tettem volna, elmondom a páromnak a véleményemet és azt, hogy úgy szervezzen velem programot, hogy nem szeretnék alkalmazkodni a barátnéja szeszélyeihez.

A párod majd úgyis eldönti, mit akar vele. Ha határozottabb marad, szerintem magától lekopik róla a kiscsaj.

2018. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Szerinted érdemes elmondani a páromnak ezt így, ahogy itt írtam? És szerinted azt tanácsolhatom neki, hogy szakítsa meg vele a kapcsolatot? Vagy legalábbis ne keresse magától egyáltalán? Én úgy gondolom, hogy semmi értelme, hogy ez a nő az élete része legyen. Az igaz, hogy régóta ismeri és biztos megszokta, hogy együtt dolgozott sokat vele, de én azt tartanám legtisztábbnak ha már nem is lennének kapcsolatban. A barátságukat sem tartom egy igazi barátságnak, a nő részéről. A páromnak van más barátja is, és azért látszik a különbség a 2 barátság között. Ha vannak (szerintem) jobb barátai is, akkor minek kell egy ilyen? De lehet ez csak az én felfogásom. Meg igaz, hogy szakmailag voltak közös munkáik amik a páromnak is jó volt szakmai szempontból de más barátjával is tud együtt dolgozni, ilyen szempontból ez a nő nem pótolhatatlan. Ha meg főleg szakmai dolgokról beszélnek mostanában, akkor meg ez nem is annyira barátság. Szerintem az évek alatt "enyhült" a barátságuk és ment át szakmai oldalra.


Lehet én tűnök drasztikusnak de én nem látom értelmét hogy kelljen neki ez a nő. Meg én azt vallom, hogy ha az ember nem elég fontos valakinek, akkor neki se legyen fontos a másik. Szerintem a párom nehezen szakad el emberektől, akiket régóta ismer, vannak nagyon hosszú barátságai, ismeretségei. Mégis én ezt tartom jónak. Én voltam hasonló helyzetben, nem esett jól, hogy a barátnőmnek nem vagyok elég fontos, de azóta legalább tisztán látok meg én se keresem annyira, nem veszem olyan komolyan az egészet.



Szóval szerinted jogos lenne ezt tanácsolni? A nő ki is fog menni külföldre, így szerintem még kevésbé van értelme az egésznek.

2018. szept. 7. 11:06
 24/27 anonim ***** válasza:
Kedves Kèrdező! Lehet ezt magyarázni, boncolgatni, részletezni, de èn akkor is azon az állàsponton vagyok, hogy barátság férfi és nő között NINCS. Az egyik mindig többet akar. Még akkor is, ha ezt váltig tagadja, titkolja. Bocs.
2018. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Bár ez a válasz egyáltalán nem a kérdésemhez kapcsolódik, de köszönöm.
2018. szept. 7. 16:36
 26/27 A kérdező kommentje:
Ha esetleg 00:10 válaszolna a kommentben írt felvetésemre, annak nagyon örülnék.
2018. szept. 7. 16:37
 27/27 anonim ***** válasza:

Szia, a 00:10-es válaszoló vagyok.

Magamból tudok csak kiindulni, én nem szólnék bele, hogy kivel barátkozik a párom, ha az nincs komoly hatással a kapcsolatunkra. Fordított esetben én sem örülnék neki. Ha pl. azt mondaná a férjem, hogy az X barátom idegesíti, azt mondanám, hogy jó, akkor nem hozom a nyakára, nem kell találkozniuk. Ha azt mondaná, szerinte X kihasznál, akkor azt megfontolnám, biztosan nem véletlenül mondja. De azt el tudom dönteni magam is, hogy kivel barátkozok.

2018. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!