Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hiányzik a szerelem érzése a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiányzik a szerelem érzése a barátommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már másfél éve vagyunk együtt, szinte minden jó a párkapcsolatunkban, biztos vagyok benne hogy Ő álmaim pasija, szinte minden szempontból tökéletes nekem.

Az eleje hatalmas lángolással indult, majd egy fél év után a lángoló szerelem átváltott a mindenki által ismert szeretetté. Elfogadom a párom hibáit, sose hagynám el, ő a mindenem, nagyon szeretem. A rózsaszín köd elmúlása óta van amikor újra vissza jött egy kis időre a tűz, azon kívül csak nyugodt szeretet volt. Viszont nyár eleje óta nem jön ez a "tűz", elkezdett hiányozni egy kicsit a "kezdeti" szerelem érzése. És nem csak a szerelem önmaga hanem a szerelem az én párommal, magyarul nem érdekel más pasi egyáltalán, a párom iránt szeretnék "fellángolást". Vagyis inkább csak azt az időszakot szeretném vissza hozni amikor időnként fellángoltak az érzelmek minden ok nélkül, a nyár előtti időszakokat. Szeretnék pillangókat érezni néha a gyomromban, szeretnék újra érzelmesebb lenni. A párom igazából semmit nem változott a másfél év alatt, én vagyok az akinek az érzelmei "lenyugodtak". Nem fontos ez a tűz, nem kell, hogy minden nap égjen, épp elég ha időnként egyszer kétszel előfordul, mert amúgy meg boldog és kiegyensúlyozott vagyok e nélkül is a kapcsolatomban. Csak hiányzik kicsit az a kislányos izgalom, értitek... :)

Nyáron nagyon sokat voltunk együtt, szinte minden nap találkoztunk, lehet ez is a baj ? Vagy ez normális hogy egy idő után teljesen eltűnik a tűz? Nektek milyen időközönként "gyullad vissza"? Vagy mit tudtok tanácsolni a """rózsaszín köd""" érzésének a visszahozására? Válaszokat előre is köszi :)

18 L párom 21 F


2018. szept. 26. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem jön vissza soha többé. Viszont az a láng olyan kimerítő és kielégítő tud lenni, hogy normál esetben nem marad hiányérzet utána és tökéletesen boldog az ember a nyugodt szerelemben. Persze nem örökké, de akár 10 évig is ki kéne tartania vagy tovább. Ha hiányzérzet van, az nem jó. Nem lesz jó vége:(
2018. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még annyit írnek hogy e miatt nem fogok szakítani a barátommal, én boldog vagyok vele e nélkül is. Sose voltam olyan típus hogy minden áron pasit akartam magamnak, maga a szerelem sose volt fontos nekem, a párom az, és az a szerelem amit iránta kezdtem el érezni. Ha nem találkoztam volna vele kétlem, hogy érdekelt volna hogy egyáltalán kapcsolatom legyen. De ő teljesen elvarázsolt, és teljes szívemből szeretem! Nem élek álomvilágban hogy biztosra állítsam hogy örökké fog tartani a kapcsolatunk, de azt elmondom, hogy amit tudok megteszek hogy ez így legyen, és nem fogok véget vetni neki ilyen apróságok miatt.
2018. szept. 26. 22:37
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Az én "rózsaszín ködömnek" nagyon hirtelen lett vége egy tavaly történt dolog miatt, ami hirtelen szorongásos beteggé tett. Lehet ezért nem volt nekem elég "kielégítő" ez az érzés? :/ mert nem természetesen múlt el, hanem "megszakították"?

Bácsak vissza fordíthatnám valahogy

2018. szept. 26. 22:42
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Ezért nem kell tul lihegni ez első kapcsolatokat és nem szabad hozzájuk menni egyből..
2018. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem igaz, hogy boldog vagy. Önámítod magad. Ha boldog lennél, nem írtad volna ki ezt a kérdést.


Semmit nem tudsz tenni. Minden kapcsolat az elején a legjobb. Továbblépsz vagy elfogadod ezt. Én nem hiszek a szerelem újjáélesztésében.

2018. szept. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Naív vagy még. Kergeted azt a lángot ani törvényszerűen mindig kialszik egy idő után. Csak nem érted mef, hogy egy sokkal magasabb rangú szeretet veszi át a helyét. Dolgozz ezen a szereteten vele, ne a vak szerelmet keresd, az csak egy hormontúltengéses állapot.



30N

2018. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi két és fél éve vagyunk együtt, de szinte sohasem merült fel bennem, hogy több érzésre lenne szükségem, mint amit érzek, vagy ő érez. Persze, az ismerkedés izgalmai elmúlnak, de én úgy érzem, hogy nálunk hiába van az a nyugodt szeretet, pont ez az, amit kapni és adni akarunk. Ráadásul nálunk van tűz. Mi nagyon könnyen kiváltjuk egymásból, akár egy puszival, egy érintéssel. Nem szeretem, hanem szerelmes vagyok belé, de én azt hittem, hogy az első 2-3 (ki tudja, mennyi) évben normális, mert olyan természetes, amit érzek. Mondjuk mi kevesebbet találkozunk, mint ti, ennek is köze lehet hozzá. Vágyunk egymásra hét közben, aztán, amikor találkozunk, beteljesül a vágy.
2018. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, könnyen lehet, hogy valóban az a baj, hogy kevés volt a fél év. Nekem is megszakította valami, de csak olyan 1,5 év után. Addig totális rózsaszín felhő, pillangók, szívdobogás, eufória, másfél éven át. Nem tudom, ha nem jön közbe valami, akkor meddig tartott volna. És még így is kitartott olyan 8 évig a szerelem nyugodtabb fajtája és ha nem jön közbe egy nagy konlfiktus, akkor még tovább is tarthatott volna. Az a konfliktus olyan nagy volt, ha a rózsaszín ködben történik velem, akkor is azonnal minden végetért volna.

A 1,5 év eufóriának azért lett vége, mert nem vállalt fel egy közegben, elengedte a kezem mások előtt, kirekesztett a társaságból, ahova ő tartozott és azt kezdtem érezni, hogy szégyell. Ennek meg is lett a következménye.


Szóval a fél év boldogság kevés. De nektek akkor is annyi, ezt most megmondom. Addig fogsz erről az egészről úgy gondolkozni, hogy nem fogod emiatt felrúgni a kapcsolatodat, amíg újra szerelmes nem leszel. Akkor majd simán lépsz, mert ez az egy életed van. Kivéve, ha már lesz gyerek, közös hitel mittudomén. Akkor leszel szerető vagy ha nem vagy rá képes, akkor csak szimplán boldogtalan, esetleg elvált félszülő, mint én hamarosan.:(


Amúgy amikor elkezd a hiányérzet megjelenni, akkor hamarosan (1-2 éven belül, de valószínűleg még előbb) megnyílik az ember egy új szerelemre és bele fogsz szeretni valaki másba. Tapasztalat.

2018. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a vágyódás egy idő után átalakul inkább kötődéssé, de én is azt gondolom, hogy valami alapvető probléma van a kapcsolatotokban, különben nem írtad volna ki ezt a kérdést. Vagy nincs elég bizalmad, esetleg önbizalmad...(?)
2018. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én is ezt várom, hogy a férjemmel lángoljunk. De 6 év után már nem sok esélyt látok, ha eddig nem volt olyan nagy tűz sosem. Részemről volt korábban...
2018. szept. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!