Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem megsértődött,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem megsértődött, mert szembesítettem kijelentései ellentmondásaival. Mit csinálhatok, hogy béke legyen? Miért jó a nőknek néha összeveszni?

Figyelt kérdés

Nem akarok bocsánatot kérni, mert nincs miért.

Tegnapelőtt azt mondta, hogy tegnap nem akar semmit sem csinálni, csak otthon pihenni, mert nagyon elfáradt a héten. Ma reggel meg azzal jött, hogy én nem viszem el őt soha sehova, tegnap is elmehettünk volna valahova. Így aztán mikor szembesítettem a saját kijelentéseinek ellentétes mivoltával, jól besértődött, és azóta hozzám sem akar szólni. Tudom, én kevésbé szeretek kimozdulni, de azért el szoktunk menni kirándulni, utazni, stb., csak én valóban nem értékelem a sok hülye idegen ember társaságát, megelégszem a barátainkéval. De most ő mondta, hogy nem akar sehova sem menni, csak itthon pihenni, nem értem, hogy miért volt akkor utólag ez mégis gond?

Néha úgy érzem, hogy időközönként szándékosan kiprovokál egy veszekedést valami semmiségből, hogy aztán három napig duzzoghasson, mert tudja, hogy nekem ez mennyire rossz. Nem értem a nőket, miért csinálják ezt? (Tudom, a békülős szex nagyon jó tud lenni és sok nőnek megér ennyit, de ez akkor sem korrekt dolog.)

Ha lenne egy nő, aki megmagyarázná, hogy mi a jó abban, hogy néha összevesznek, akkor kérem írja meg.


2018. okt. 24. 09:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Egyrészt ez nem szembesítés. Mert nem egyenlő azzal, hogy nem akarok semmit sem csinálni otthon (értsd: nincs kedvem most takarítani, se mosni, se semmi mást) azzal, hogy akkor ne is menjünk el kikapcsolódni, tegyük fel egy romantikus sétára, vagy csak szimplán egy étterembe, ahová a párok turbékolni járnak, magukat jól érezni. Neked mi a kikapcsolódás? Otthon elterülni a kanapén és hagyni nagy kegyesen, hogy az asszony kiszolgáljon?
2018. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

Mert férfi logikus aggyal gondolkodsz erről a dologról.

A nők a logikát és a következetességet nem akkora erénynek tartják. Vagy azt mondják hogy nekik ez így logikus. Vagy nem is annyira gondolkodik el ezeken.


Ahogy az érzelmei és akarata diktálja mondja ki amit akar éppen. És mivel sokszor elnézi ezt neki a társadalom (először apuka anyuka a hisztis kislánynak, majd a fiú aki akarja már nagyon testileg) ezért átviszi az ilyen akaratát az embereken.

Sokszor mint egy kisgyerek aki arra szalad ahol nagyobb fagyival várják.

És ezzel most nem hímsovinisztát akarok játszani hanem a nemi szerepek változásával a nők egyenjogúsodásával az elmúlt évszázadban sok minden változott, de még a férfiként való gondolkodás sok esetben hiányzik a nőkből.

Ami egyébként nem biztos hogy minden esetben baj.

De most mint probléma jelentkezett nálatok.

2018. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%
hát az időzítése elég szr volt. de ha az év 363 napján nem viszed sehova, a 364. napon el akarod vinni, de éppen akkor nincs kedve, és a 365. napon azt mondja, hogy nem viszed el soha sehova, az általánosságban teljesen igaz, nem állít valótlant.
2018. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjatok már ezzel az álságos dumával, hogy a férfiak nem hisztiznek, az exem férfi létére ugyanezt csinálta, duzzogott, elvonult, bezárkózott stb. Ez személyiség kérdése, egyáltalán nem tapasztalom azt hogy a férfiak többsége olyan fene logikusan gondolkodna, inkább egysíkúak, és nem látják az árnyalatokat.
2018. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, maximálisan igazad van!!

Nem tudom hanyadik: De! Hímsoviniszta vagy a legjavából! Ne gyere nekem ezzel a nők egyenjogúságával (amúgy sincs létjogosultaága, mert a férfiak taszították másodlagos szerepbe a nőket, ha ez nem történt volna meg, ki tudja ki lenne a supreme...) és ne gyere nekem a férfiak logikájával és azzal sem, hogy nem hisztiznek. Eltekintve az üdítő kivételtől, sokkal több hisztisebb, butább, illogikátlanul viselkedő férfit ismerek. Lényegtelen egyébként, hogy ki milyen nemű, nem is értem, hogy léteznek egyáltalán olyan visszamaradott lények e világon, akik szerint főleg ilyen kérdésekben (hogy ki milyen) vannak nők meg férfiak. Emberek vannak és különböző személyiségek. Nem lehet kijelenteni (legalábbis anélkül, hogy egy jóval fejletebb IQ-val és EQ-val rendelkező ember belekötne, jogosan) azt, hogy a nők hisztisek, érzelemvezérelt lények, a férfiak meg (természetesen csak jó tulajdonságokkal ruháztad fel őket) okosak, logikusak stb.

Na jó, eleget téptem a számat ebben a témában. Még nem tartok abban az életszakaszban, hogy lekakiljam azokat, akik nemek, kor, származás alapján ítélnek meg másokat.


Kérdező, tökéletesen megértem a feleséged. Csak a saját példámmal tudok magyarázatot adni. A párom pont olyan, mint te. Szeretném, ha elvinne valahová, megtenne valamit, megkérje a kezem, elvegyen feleségül, stb. Mindenre a majd, most nem, később, jövő tavasszal, legközelebb, egyéb ilyen a kifogás/válasz. Aztán egyszer az eszéhez kap és kitalál valami programot. Nemet mondok, hol kicsit azért, mert jól esik, hogy végre én is tudok csalódást okozni, hogy én is megtehetem, hol kicsit azért mert nincs kedvem tényleg. Megannyi huza-vona után már kinek van kedve, őszintén? Aztán részéről (!) jön a hiszti, hogy nekem semmi nem jó, ő mindig a rossz, gonosz, ő megpróbálta, de velem nem lehet elmenni sehova, stb. stb. Utána nem szól hozzám, vagyis néha, amikor kijelenti, hogy ő nem fog elnézést kérni, mert én bántottam meg.

Még egyszer: Totálisan megértem a feleséged. Azt, hogy mit kezdesz az egésszel az a te dolgod, de ha nem vagy hajlandó áldozatot hozni és kimenni az utcára vele (itt közbe kell szúrnom, hogy én sem szeretem magam körül az embereket, de megteszem kettőnkért), akkor szerintem nem illetek össze. És ez baj.

2018. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt várta, hogy találd ki a gondolatait, titokban arra vágyott, hogy elvidd valahova. Kár, hogy nem tud nyíltan beszélni.
2019. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!