Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy ne 'bétásítsam' be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne 'bétásítsam' be a leendő pasimat?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat olvasgatok a párkapcsolatokról, férfiak szemszögéből is, olyan fogalmak tisztázódtak, mint red pill, mgtow stb. Egy jó részét hülyeségnek tartom, ugyanakkor abban van valami, hogy sok férfi a párkapcsolatban papucs/ béta lesz. Mivel elég akaratos, makacs nő vagyok, ez mindig negatívan hatott a kapcsolataimra. Előbb-utóbb vagy beadták a pasik a derekukat ideig-óráig, és az akaratom szerint próbáltak viselkedni, vagy simán elhagytak, mert elegük lett. Szeretnék ezen változtatni a jövőben. Szeretném, ha a párom egy teljes értékű ember lehetne mellettem, akinek elfogadom a saját akaratát, a személyiségét, még ha nem is mindennel értek egyet. Hogy fogjak ehhez hozzá, mire figyeljek?
2018. okt. 29. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Önismeret, önkontroll és tudatosság. Ennyi kell hozzá. De szólok, nehéz lesz saját magadat megváltoztatni... remélem sikerülni fog.
2018. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Elég sok ideig jártam pszichológushoz, ahol viszonylag sok önismeretet nyertem, nagyjából objektív rálátásom van magamra, de végig egyedülálló voltam/ egy olyan kapcsolatban voltam, ami már csak névleg létezett. Kicsit olyan félelmeim vannak, hogy az érzelmek hatására visszaesek az előző önmagamba, aki nem szeretnék lenni. Köszi a válaszod mindenesetre :)
2018. okt. 29. 11:10
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Közös döntések. + ha elhatározod hogy valami jó lenne, akkor kérd ki a véleményét.

Pl. Ne azt mond, hogy ma délután elmegyünk vásárolni.

Hanem: elfogyott itthon a kaja pótólni kéne, mit szólsz ha ma elmegyünk du bevásárolni? Megoldható?


Minden legyen közös döntés. A pénzügyektől a hétvégi bevásárlásig.

2018. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
5%
ui.: a "béta" te vagy. A farkas törvények szerint, mert te vagy az "alfa" alias családfő nősténye.
2018. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Hmm. Én a környezetemben azt látom, hogy ritkán van jó vége annak, ha két erős személyiség kerül össze (mindketten akaratosak, stb)

A karakán nőismerőseim közül annak van boldog kapcsolata évek óta, akinek a párja engedékenyebb, kevésbé nagy hangú - természetesen így is lehetnek teljes értékű emberek, és ezekben a kapcsolatokban is működik egymás meghallgatása, elfogadása, nem úgy kell elképzelni, hogy diktátorként viselkedik az erősebb jellem. :))

A többiek meg folyton valami "alfahímmel" akarnak összejönni, de nem férnek meg egyszerűen egymás mellett, és nem bírják pár hétnél, max pár hónapnál tovább, addig is folyton veszekednek.

Én a helyedben egyszerűen megpróbálnék olyan férfit keresni, aki nem pincsikutya, de kevésbé vezető jellem. Egyszerűbb, mint a komplett személyiségedet megváltoztatni.

2018. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

#4

Az megvan, hogy a farkasoknál az alfahím párja az alfanőstény? :)

2018. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Lényegében az előző párom ilyesmi jellem volt, többször engedett, mint én, de abszolút nem papucs kategória volt, valahogy mégsem ment jófelé a dolog. Az a pár engedés is elég volt ahhoz, hogy kevésbé legyen férfi a kapcsolatban, ez a szexre is rányomta a bélyegét. Nem is tudom, merre kellene elindulni. Próbáltam visszafogottabb, 'halvérűbb' férfiakkal ismerkedni, de egyszerűen nem vonzottak eléggé.
2018. okt. 29. 11:21
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

Pár tipp:


Nem kell minden "vitát" megnyerni

Nem kell mindenből elvi kérdést csinálni

Kompromisszumokra törekedni kell amíg mindenkinek jó

2018. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nagy szerepe van annak is, hogy milyen partnerrel vagy, nem csak annak, hogy te magad milyen vagy. Például én félénkebb, papucs pasik mellett simán irányítós, domináns leszek, de nem szeretek az lenni. Ilyen pasikkal soha nemis voltam együtt pár hétnél tovább. Ellenben, ha nálam dominánsabb pasival kerülök össze, akkor átmegyek szubmisszívbe, imádom, ha irányítgatnak, ha tudja, hogy mit akar és szeret ő dönteni dolgokban. Persze ettől még én is mindig mondom, ha valami zavar, meg az én akaratomnak is hangot adok, nem megyek át totál papucsba, de egész másmilyen vagyok egy domináns férfi mellett, mint egy “nyámnyila” pasi mellett.


Szerintem keress olyan férfit, aki kellően határozott és aki mellett megszűnik az ilyen akaratos, irányítgatós éned. Vagy ha te alapból mindenkivel ilyen vagy, hát akkor meg nem lehet mást javasolni, mint azt, hogy tudatosan változtass magadon.

2018. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Pl. Ne azt mond, hogy ma délután elmegyünk vásárolni.


Hanem: elfogyott itthon a kaja pótólni kéne, mit szólsz ha ma elmegyünk du bevásárolni? Megoldható?"


Érdekes módon az én párom meg egyenesen arra vágyik, hogy az első módon beszéljek hozzá, ha intézünk valamit. Nálunk forditott az eset, túl puha, alkalmazkodó vagyok hozzá. De nálam "puhább" férfival még kevésbé működött a kapcsolat. Szóval a határozottságot is tanulni kell egyeseknek. :)

2018. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!