Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy ne 'bétásítsam' be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne 'bétásítsam' be a leendő pasimat?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat olvasgatok a párkapcsolatokról, férfiak szemszögéből is, olyan fogalmak tisztázódtak, mint red pill, mgtow stb. Egy jó részét hülyeségnek tartom, ugyanakkor abban van valami, hogy sok férfi a párkapcsolatban papucs/ béta lesz. Mivel elég akaratos, makacs nő vagyok, ez mindig negatívan hatott a kapcsolataimra. Előbb-utóbb vagy beadták a pasik a derekukat ideig-óráig, és az akaratom szerint próbáltak viselkedni, vagy simán elhagytak, mert elegük lett. Szeretnék ezen változtatni a jövőben. Szeretném, ha a párom egy teljes értékű ember lehetne mellettem, akinek elfogadom a saját akaratát, a személyiségét, még ha nem is mindennel értek egyet. Hogy fogjak ehhez hozzá, mire figyeljek?
2018. okt. 29. 11:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
11%

"alfahím párja az alfanőstény? "

A nőstény valóban lehet "alfa" ekkor valami okból ő a család feje.

Az alfa a fej az ész, és mint olyan sosem feláldozható. Így kimarad a balhékból és csak parancsokat oszt.

A "béta" a végrehajtó. Ő feltétel nélkül intézi a parancsvégrehajtást.

Van a "tesztelő" aki egyfajta minőségellenőr a csapatba. Ha valaki nem rátermett a posztjára, a tesztelő olyan körülményeket teremt, hogy az bizonyítson.

És ott a "diffúzor". Őt sokszor hívják omegának is pedig a szerepe kulcsfontosságú a csapatba. Úgyanis ő a feszültségoldó. Ha összekapnak a falkába vagy feszült a légkör, akkor ő konfrontálódik vagy "bohóckodik" hogy levezetődjön a feszültség.

2018. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
16%
Magyarul kibírhatatlan a személyiséged, és az emberek vagy alávetik magukat az akaratodnak, vagy otthagynak.
2018. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Mellesleg szerintem tök baromság etológiai fogalmakat ráhúzni az emberi társadalomra, de ok
2018. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
3%

A megoldás benned keresendő, nőként kell viselkedni és kommunikálni. HA férfi szerepet vállalsz magadra és átveszed az irányítás a kapcsolatban akkor "papucs" párod lesz,mert nem akar feleslegesen veszekedni, inkább csendben marad és követ. Így is működhet egy kapcsolat(én is ismerek ilyet), de a gyerekeket már előre sajnálom.

Ha javasolhatok valamit, akkor párkeresés során különösen figyelj arra, hogy olyan partnerrel legyél csak kapcsolatba akit a kezdetektől fogadva el tudsz fogadni, akit megbecsülsz és elég érettnek tartasz arra hogy követni tudjad. A nagy korkülönbségű kapcsolatokban a nők gyakran hivatkoznak arra, hogy a 10-15 évvel idősebb férfiak mellett tudnak csak nőként viselkedni.

2018. okt. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vicces, amit mondasz utolsó, mert én is ezt tapasztaltam :) Most egy 12 évvel pasival ismerkedek, akire egyelőre fel tudok nézni. Itt inkább a kevés ideje jelenthet gondot, mert munkamániás.
2018. okt. 29. 12:37
 16/26 anonim ***** válasza:
22%

Már a kérdésfeltevésed is maximálisan egocentrikus. Nem te "bétásítod be" a pasikat, hanem csak a béták maradnak meg melletted, viselnek el huzamosabb ideig. Egy egészséges önértékeléssel rendelkező férfi fejvesztve menekül egy ilyen nőtől.

Ugyanis a legtöbb férfi egy társra, szövetségesre, partnerre vágyik, nem pedig egy +1-ik embert az életébe, akivel aztán olyan dolgok miatt is keményen hadakoznia kell, amik addig simán mentek. Bármennyire furcsa is, de a férfiak is kedves szavakra vágynak tőletek, nem oltogatásra és szarkazmusra.

2018. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó úton haladsz kedves Kérdező! Ezt hívják önismeretnek, és ez a tudás és célzott hozzáállás kell a sikeres pártaláláshoz.

Amit 70%-os írt is nagyon jó: "Ha javasolhatok valamit, akkor párkeresés során különösen figyelj arra, hogy olyan partnerrel legyél csak kapcsolatba akit a kezdetektől fogadva el tudsz fogadni, akit megbecsülsz és elég érettnek tartasz arra" - eddig, követés rész sztornó. :) Arra, h kölcsönös, egyenrangú, szerelemmel és szeretettel átitatott, hosszútávú, egészséges párkapcsolatot alakítsatok ki, KÖZÖSEN.

Jó az irány, jó a hozzáállás, innentől "csak" figyelned kell, de azt úgy nagyon. :)

2018. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat :)
2018. okt. 29. 15:33
 19/26 anonim ***** válasza:
84%

Feltűnt azért, ez a 12 évvel idősebb férfi szituáció. Hm...

Az elején nagyon jó, mert azt hiszed emberedre akadtál: felnézel rá, határozottnak tűnik, stb. Csak aztán rájössz, h itt meg téged fognak dominálni, elnyomni, még ha nem is tudatosan. Itt csak az a fránya korkülönbségből adódó tapasztalat különbség lesz a mumus.

Aztán benne leszel egy tipikus apa-lánya felállásban. Nem fogod sokáig tűrni, h nem lehetsz egyenrangú.


Egyenrangú kapcsolatban szinte mindenben azonos szinten kell lennetek, különben vki irányítani fog, és ugye ez az, amit el akarsz kerülni...


Nem javasolnám a nagy korkülönbséget, nagyon nem.

2018. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Nagy mákom van a férjemmel, mert ő is ilyen, de nem csak ebben vagyunk egyformák, hanem szinte minden másban is, így szerencsére nem kellett sokat alkalmazkodnunk.

Volt nekem is olyan pasim, aki nem tudott a sarkára állni, nem is működött hosszútávon.

2018. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!