Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy nárcisztikus személyiségza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus személyiségzavarral küzdő, hogyan reagálna arra 11év együttélés után, ha figyelmeztetem, hogy valószínűleg van egy ilyen mentális problémája?

Figyelt kérdés

Nagyon sok orvosi cikket olvastam el a témában és megdöbbentem, hogy amit jellemnek gondoltam, illetve gyermekkori szocializàciónak,az lehet hogy valójában egy ilyen diagnosztizàlható betegséget takar.


Ezt csak szokták közölni azzal akinél felmerül a gyanú nem? Hogyan reagálhat ha tényleg az és hogyan fogadja ha nem?


Persze minden ember más és más tudom,de hátha akik jobban értenek ehhez tudják mi a különbség.


Egyáltalán hova irányítsam, milyen orvoshoz,hol àllapítjàk meg és kezelik rögtön (ha kell)?



2018. nov. 4. 07:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem jó neked ahogy vagy, le lehet lépni. De szerintem még egy nárcisztikus ember sem - sőt, talán főleg Ő nem - fogja eltűrni, hogy meg akard változtatni. Ha nem tetszik, kocc.
2018. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvastál róla cikkeket, akkor biztosan azt is elolvastad, hogy nem igazán van betegségtudatuk.
2018. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De a belső szenvedésükkel tisztában vannak. Meg jó esetben a közvetlen környezetük is tudja.

Persze mivel sérülékenynek mutatkozna egy ilyen szituációban úgysem akarna tenni semmit az ügy érdekében mondván nincs miért. De talán önmagában elgondolkodna. Vagy ha úgy érezné a saját érdeke ezt kívánja akkor.

2018. nov. 4. 08:34
 4/23 anonim ***** válasza:

Exfeleségemnek hiába mondtam hogy szülés utánni depressziója van, jó lenne egy orost felkeresni.

Nem nem hogy képzelek ilyet, neki semmi baja én vagyok a hülye, én akasztom ki, különben is... Kaptam a savazást mindenért, bármit bárhogy tettem az rossz volt... Ő tökéletes neki semmi baja, végül megcsalt, ami az utolsó csepp volt a pohárban, elhagytam.


De te azért próbáld meg! Nem egyformák az emberek, lehet ő beismeri hogy segíthet egy szakember.

2018. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 TR75 ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, a nárcisztikus ember (a személyiségzavaros, és nem az, aki szimplán egy egoista pcs) "nincs tisztában a belső szenvedésével". Mert nem szenved. Nem véletlen, hogy csak nagyon ritkán jutnak el arra a pontra, hogy valami súlyos problémájuk van, amivel szakemberhez kell forduljanak. Egyszerűen az van, hogy a "belső szenvedés" eleve nem is lesz szenvedés, mert mindent áthárít másokra, a saját problémáit áttolja a másik emberre, emiatt ő magának ez nem is jelent problémát.

Ha figyelmezteted erre, dühöt és agresszív támadást fogsz kapni válaszul, még több elszigetelést, még több projekciót, még több manipulációt, még több vádaskodást. A környezetednek még többet hazudik és csúsztat majd, hogy légüres teret képezzen körülötted, és ezáltal még inkább magához kössön. Pontosan azzal vádol majd meg, hogy nárcisztikus vagy, olyan példákat hoz majd, amiket ő tesz, és mivel eleve elszigetelt vagy, mások ezt el fogják hinni előbb utóbb, ami miatt még inkább elszigetel, és élvezni fogja, hogy egyre inkább tőle függsz.

A valódi nárcisztikusokkal szemben két taktikát ajánlanak: az egyik mindenféle kapcsolat teljes megszakítása, ez a könnyebbik út (persze ez is nehéz, mert a partner általában függőségi viszonyban van a nárcisztikus személlyel), a másik az "én", tehát az "egyéniség" vagy "személyiség" teljes feladása és a korlátlan idomulás a nárcisztikushoz (most nem jut eszembe, hogy mi ennek a módszernek a neve). Szerintem egyértelmű, hogy melyik a kivitelezhetőbb.

[link]


Érdemes ezt a blogot átrágnod.

2018. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 TR75 ***** válasza:
100%

Eh *előbb-utóbb


Szóval az a lényeg, hogy a nárcisztikus (és az antiszociális) ember nem szenved direkt módon a saját hülyeségeitől (ellentétben például a borderrel, aki gyakran saját maga felismeri, hogy súlyos gondja van), ha mégis problémái vannak, akkor ezért másokat hibáztat.

Ha szembesíteni akarod a dologgal, én azt mondom, ezt csavarosan tedd, mondjuk egy olyan történeten keresztül, ami ilyesmiről szól, esetleg egy ismerős (vagy "ismerős") történetén keresztül kipuhatolva, hogy mit gondol erről. Direkt nekiszegezve a dolgot lesz cirkusz (vagy sunyi ármánykodás), ha tényleg nárci.

2018. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A másik fórumon már irtam, hogy pokol volt egy ilyen emberrel élni.Mikor rájöttem, szembesítettem a személyiségzavarával.Üvöltött, hogy én vagyok az.Addig is hazudozott rólam, de utána akinek csak tudott szidott, olyanokat állított rólam, amiket ő tett velem, projektált.Nagyon jók TR75 írásai itt a gyk-n pont ilyen egy nárcisztikus, csak ez a két út van.Az elsőt válaszd, a másodikba tönkremész.
2018. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
13 év kellett hogy rájöjjek egy nárcival a legjobb amit tehetsz hogy otthagyod. NINCS es soha nem lesz betegségtudata, akármit mondhatsz neki. Én már egyáltalán nem kommunikálok vele pedig van 2 gyerek, most rajuk irányul a dühe és savazása, vszínű nem kell sok hogy a nagyobb gyerek se menjen hozzá többé láthatásra. Sosem fogja belátni hogy vele van a baj, mindig belemész a játszmákba, NINCS esélyed, hidd el. Sajnos ez van. Belülről meg tuti nem szenved....fel se fogja, a másik fejével képtelen gondolkodni.
2018. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A hàzipatikàn is van egy cikk egy pszichiàter lektoràlàsàval, melyből a tünetek bekezdésből idéznék:


"Közben tele van rejtett vagy nyilvánvaló bizonytalansággal, ürességgel, gyötrelmes érzésekkel, illetve azzal, hogy vágyik a megfelelő kötődésre."


Nekem volt már tapasztalatom az évek alatt az őszinte és beismerő oldalàval. Nem állítom, hogy valóban meg is bánta ilyenkor. Nem állítom, hogy az ilyesfajta megnyilvánulásai mögött nem önnös érdek volt.

De mondjuk olyan pontokon amikor azt hitte elveszít és már úgyis mindegy, akkor azért úgy érzem megnyílt mi mozgatja legbelül. Ő maga sem érti szerintem, hogy amire vàgyik, pl.:normális családi életre, miért nem tud aszerint cselekedni. Szerintem igenis szenved néhány tette miatt. Emellett sokhoz természetesen azt hiszi joga volt,de a folyamatos hibàkat (amikkel olvastam, hogy tisztában vannak, hogy hibàznak, csak általában nem ismerik be ha nem érdekük) szerintem Őt is érdekelné, miért teszi. Bocsánat ha zavaros amit most írtam.

2018. nov. 4. 11:22
 10/23 A kérdező kommentje:
6-ra: borderes tünetek is illettek némelyik, tehát enyhén arról is szó lehet. A csavaros módot meg nem igazán tudtam elképzelni. Én egyenesen szoktam beszélni lehet, hogy ilyen hátulról jövősen nem is menne,de talán ha írsz egy példát jobban megértem amit javasolsz. Megnézem azt a blogot is amit küldtél... Köszönök szépen minden segítséget!
2018. nov. 4. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!