Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek én reagálom túl,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek én reagálom túl, vagy tényleg gáz, hogy a barátnőm az öccsétől függ?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve vagyunk együtt egy egyébként boldog párkapcsolatban. Egy zavaró tényező azonban, hogy a barátnőm a 8 éves öccsétől függ. Ha az anyja úgy dolgozik akkor ő viszi suliba vagy ő megy érte és vigyáz rá, plusz a programjaink és az együttlét is ahhoz van kötve, hogy az öccsére kell e neki vigyáznia ami engem rendkívül zavar. A legrosszabb pedig, hogy nem érzem, hogy akár a szülei akár ő változtatni szeretnének ezen. 8 évesen már azért igazán lehetne valaki annyira önálló, hogy nem a felnőtt nővérét tartja vissza, hanem legalább egyedül jár iskolába. Beszélni pedig egyáltalán nem lehet erről a párommal mert mindig felpukkad ha előhozom a témát. Így például egy összeköltözésen sem lehet gondolkodni mert hát akkor mi lesz a tesójával.

2018. nov. 8. 13:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
95%

Nem, egy 8 éves gyereket még nem hagyunk magára, se otthon, se a suliba menet sem. Tök mindegy, hogy főváros, megyeszékhely, vagy kis falu.

Szerintem meg pont örülnöd kéne, hogy ilyen a barátnőd, mert mutatja, hogy felelősségteljes és megbizható. A szülei látják, hogy gondját tudja viselni az öccsének, megbiznak a képességeiben. Nem sok gyerek kapja meg ezt a nagyfokú bizalmat, még a szüleitől se.


És a barátnőd szereti az öccsét. Ez is egy szép dolog. Ha nagyon forszirozod a sztorit, nem családjáról fog lemondani, abban biztos lehetsz.

Hány évesek vagytok?


30N

2018. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

11.es vagyok, én pl bátyám gyerekeinél segitek ki néha, 3 db van 8, 4 és 1 évesek. Mégsem kapok savazást a páromtól, sőt elkisér és játszik velük.


30N

2018. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Azért azt hogy néha besegítesz meg minden napod erről szól és ezért dolgozni sem tudsz ne hasonlítsuk már össze. Én 21 vagyok ő 27
2018. nov. 8. 14:22
 14/36 anonim ***** válasza:

Ezért nem jó az ilyen nagy korkülönbség testvérek közt.


Amúgy "valódi" öccse, vagy féltesója csak?


Én 8 évesen simán egyedül jártam suliba, sőt már 7 évesen is. Első félévben még "kísértek" egy darabig, de aztán azt sem. Bár ez 15 ezres kisváros, ahol látásból mindenki-ismer-mindenkit és erős (volt akkor is) a rendőrség helyben (nem bohócőrség, mint sok más helyen). Hol éltek? Mert kisfaluban ahol sok a hmm... "ráérős" a soron tényleg jobb, ha nem jár egyedül, mert a végén "megtetszik a kabátja" valamelyiknek.


Pesten meg főleg ne.


De ha normál városka, akkor tanulhatna egy kis önállóságot.

2018. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
61%

"Nem, egy 8 éves gyereket még nem hagyunk magára, se otthon, se a suliba menet sem"


Akkor mi anno valami nomádok lehettünk, mert az osztályom fele lazán egyedül gyalogolt a suli felé aztán haza meg pláne.


Persze voltak ilyenek, akiket agyonféltettek és "Gabuci babuka" nem mehetett haza, csak nagymamával - aki vitte helyette a táskát... Meg persze gazdagék ahol valamelyik autóval behozták a kis trónörököst.


De a többség gyalog vagy busszal. Volt ahol idősebb testvérek távoli felügyeletével, de semmi baj nem történt sosem.


Igaz ez még a '90-es évek végén volt.

2018. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy hogy neveli, vagy esetleg nem neveli a gyerekét. Az ő szülei úgy döntöttek nem engedik a gyereket egyedül suliba hát kész az ő dolguk. A barátnőd meg úgy dönt besegít nekik, mert szereti a családját, szereti a kisöccsét. Szerintem itt nem lehet arról beszélni kinek van igaza kinek nincs mert ez nem ilyen dolog. Itt van egy tény, hogy ő így éli az életét és rajtad áll a döntés, hogy ezt elfogadod-e vagy sem, nyilván nem kötelező. No meg egyébként is ha 100-ból 100 ember mondja azt itt neked hogy ja ez gáz attól változik bármi is? Ezt maximum vele tudod megbeszélni, de amint írtad nem hajlandó rá szóval el kell döntened, hogy elviseled-e ezt vagy sem.
2018. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
69%

".... és ezért dolgozni sem tudsz"


Ha nem dolgozik 27 évesen, és nincsen saját jövedelme, akkor hogy terveznél vele összeköltözést?

2018. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

15-ös, 11-es vagyok. Nyilván van különbség a hazakisérések közt. Ahol tényleg anyu és apu kocsival mert "jajjszegénygyereknektúlnehézatáska", azt tudjuk mindketten, hogy na... életképtelen embert nem faragnak belőle.

Speciel nálunk sok volt a kissebbség, ezért kisértek haza (elnzését kérek, nem akarok senkit diszkriminálni, csak a faluban a putrisabb réteg tényleg veszélyes volt nálunk, a 90-es évek közepén).


Szóval

2018. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Na lemaradt a lényeg:


Szóval szerintem ez sok faktoros dolog, miért kell a gyerekkel viszonylag sokat foglalkoznia - szülők nagyon sokáig dolgoznak, kicsit gázok a környék, leet a gyerek picit önállótlanabb a korabliekhez képest. Ezt mi nem tudjuk.


De az is lehet, hogy egyszerűen a nagytesónak ennyire fontos a családja és emiatt sem könnyű a téma.

2018. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
Látszik, hogy mennyivel éretlenebb vagy a barátnődnél. Én biztos kihajítanálak, ha azzal jönnél, hogy ne kísérgessem iskolába a 8 éves öcsémet, mert neked nem tetszik, hogy nem kettesben vagyunk. Majd a saját gyerekedet is hagyod, hogy egyedül kószáljon haza, főleg télen, mikor 4 után már sötét van? Eszem megáll rajtad. Szerinted kit vonnak felelősségre, ha mégiscsak lesz valami baja egyszer annak a gyereknek annak ellenére, hogy te ennyi idősen egyedül jártál iskolába? Ja, nem téged, hanem az anyját meg az apját, meg a barátnődet. Így könnyű jártatni a szádat...
2018. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!