Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan akadt ki a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki a barátom ezen az eljegyzés dolgon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal 8 éve vagyunk együtt, első szerelem ez mindkettőnk életében (16 évesen jöttünk össze), most 24 évesek vagyunk. Az eljegyzés-esküvő dolgot nagyon máshogy fogjuk fel: ő a saját életkorunkat ("még nagyon fiatalok vagyunk), én a kapcsolatunk éveit ("már 8 éve együtt vagyunk, hova bizonyítsunk tovább egymásnak?") veszem alapul, amikor ez a dolog szóba kerül közöttünk. Ami igaz, hogy az anyagi lehetőségeink eddig nem voltak túl kedvezőek, mivel mindketten egyetemre, fősulira jártunk. A minap szóba került közöttünk újra ez a téma, és én őszintén elmondtam neki, hogy a legjobban azt sajnálom, hogy elveszett az eljegyzés varázsa a számomra. Vagyis, ha a jövőben meg fogja kérni a kezem, 9-10 év után, már nem lesz meg bennem az a meglepődöttség, izgatottság, az az érzés, hogy "azta, ez a férfi ennyire szeret engem, hogy megkéri a kezem", ami mondjuk 3-4 évvel ezelőtt meg lett volna, hanem az lesz bennem, hogy "hát, ennyi idő után (el)várható volt", szóval olyan kötelező jellegűvé vált a dolog, lett egy ilyen "na végre" utóíze, ami egy 2-3-4 éves kapcsolatnál még nincs. Ettől függetlenül nagyon szívesen mondanék neki igent, mert szerelmesek vagyunk egymásba, csak a dolognak ez a része kihalt bennem, amit őszintén nagyon sajnálok. Erre ő nagyon kiakadt, hogy én hogy mondhatok ilyeneket, ezzel mennyire elvettem a kedvét az egésztől, pedig éppen kezdte máshogy látni ezt a dolgot, és kezdte úgy érezni, hogy megértünk rá... Szerintetek tényleg ennyire butaság volt a tudtára adnom az érzéseimet? Egy férfi számára ez tényleg ilyen sértő? Ha tehetném, nem mondanám ki újra ezeket a gondolatokat, de sajnos nehezen tudom magamban tartani az érzéseimet, gondolataimat. Köszi a válaszokat!

2018. nov. 10. 09:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

#10 Miért kell kiforgatni amit mások írnak? Senki nem mondta, hogy azok a "felnőtt kapcsolatok", ahol előtte 19 partnert elfogyasztottak fejenként a felek. Nem nagyon akarod felfogni, vagy nem is tudod?

Egyébként akkoris tini kapcsolat a tiétek, bárhogy színezed. Ne csodálkozz, ha a pasid rádöbben, hogy 24 évesen túl hamar lett élettársa, és pár éven belül rádöbben, milyen lehet megmártózni egy másik punciban.

2018. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Annyira bírom, hogy ha valaki tizen évesen találja meg a párját akkor az már tiniszerelem, hiába vannak együtt már majdnem 10 éve. De ha 30 évesen jönnének össze akkor már két év után lenne "elvárható" az esküvő. Én is 16 évesen jöttem össze a párommal és köszönjük, mai napig megvagyunk. Nem kell rögtön lenézni a kapcsolatot csak mert a felek fiatalok. Vannak emberek akik ennyi idősen,mint a kérdező már családot alapítottak és több éve boldog házasok. Nem csak negatív példa van.

Kérdésre, pedig a válaszom az, hogy én is hasonlóan éreznék ennyi idő után, mint a kérdező. Eljegyezni egy "occó" ezüst gyűrűvel is el lehet, és később ha van már anyagi is meg lehet tartani az esküvőt. De 8 év alatt még a szándék sem volt meg a házasságra az igenis bántó.

2018. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%

Hat en ugy vagyok ezzel, hogy normalis ember nem ugrik bele egy hazassagba a 25. eve elott. Most is ugyanugy egyutt laktok, akkor nem mindegy, hogy van-e gyuru az ujjadon, vagy nincs? Amikor elvesz, utana meg azt fogod banni..

Az csak egy qrva draga ceremonia, ami utan nem valtozik semmi. Ugyanugy vitaztok, kimarad, megcsal, csak szakitaskor ismet fizethettek egy vagyont.

2018. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Egyikőtöknek sem tudok igazat adni. Téged is megértelek kedves kérdező mert valóban elveszíti "azt" az érzést az eljegyzés ennyi együttöltött év után, ám a barátodat is megértem, hogy kiakadt, plána ha elfogadjuk a tényt, hogy nála most jött el az idő, az érzés amin te már 4 éve túl vagy. Gondolj bele, ha neked akkoriban ilyesmit mondanak rosszul esett volna? :)


Amúgy próbáljatok beszélgetni róla, éld bele magad megint, és jönni fog az az érzés amire vársz és úgy érzed elúlt már.

2018. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
Az a helyzet, hogy még most is gyerekek vagytok.
2018. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát biztos azért van, mert nő vagyok, de a 8 év baromi hosszú idő.


Most döntsük már el, hogy azért házasodunk, mert "megfelelő hozzá az anyagi helyzetünk", vagy érzelmek miatt.


Ui: És ne hidd el ezt a "pont mostanában elkezdtem gondolkodni a dolgon" dumát. Most majd pont a TE hibád lesz, hogy Ő nem jegyez el/jegyzett el, mármint abba az irányba tartanak a dolgok, hogy ő ezt veled elhitesse. Attól, hogy felhoztad a témát, azt kellett volna éreznie, hogy igen, a nőnek, akit szeretek, fontos, hogy ez megtörténjen, mit tudok tenni, hogy ez teljesüljön... Beszéljük meg a témát, egyeztessük az álláspontokat... Mikor valósíthatjuk ezt meg körülbelül, egy kb. időtartamot megadni, amin belül egy tetszőleges időpontban "meglepetésszerűen" lezajlik a lánykérés. Milyen ötletes lánykérést lehetne kitalálni, hogy visszajöjjön a dolog varázsa... Stb. Elvégre is a lány már várt jó pár évet, hogy a srácnak kényelmesen essen a dolog, most a srácon van a sor.


Ez az én véleményem volt, nem kell nekemesni, kösz.

2018. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

11-es:

Azért ne nevezzünk minden olyan kapcsolatot "tini kapcsolat"-nak, amik tinikorban kezdődtek jó? Ez erős túlzás. A szüleim 16 évesen jöttek össze, és biztos vagyok benne, hogy nem lennék most 25 éves, ha utána tinikapcsolat marad, és nem válik komollyá.


A kérdezőnél most dől el, hogy mi lesz a kapcsolatukból. Én úgy látom a barátod megijedt, ami valahol érthető, hisz fiatalok vagytok. Nő létemre én sem akarok még házasodni, igaz, hogy még csak másfél éves kapcsolatom van, de szerintem ha régebb óta lennénk együtt, akkor se akarnék még.

Unokatesómék vannak együtt 8 éve, kb ők is 16 évesen jöttek össze, tavaly megvolt a lánykérés, de még nem tervezik az esküvőt. Élettársak lettek.

És akármi akármit mond, kell a megfelelő anyagi háttér az esküvőhöz. Persze ha csak tanuk kellenek és valaki összead, akkor okés, de ha valaki rendes esküvőt akar, és nálam a rendes a lagzis esküvő, akkor viszont mélyen a zsebbe kell nyúlni. Szóval kellenek érzelmek IS és megfelelő anyagi háttér IS.

2018. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Jogos.

Mások meg nem tudom, miért ide jönnek dicsekedni, hogy hú, ők már 16 évesen összejöttek és azóta is együtt vannak. És? Akkor mi van? Én meg képzeld, már 15 évesen összejöttem a párommal és 32 éve együtt vagyok vele! Ezt übereld!

2018. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
24%

Erthetoek az erzeseid, tenyleg, de szerintem egy kicsit a baratodnak is igaza van. Az eljegyzesnek nem egy felkavaro es meghatarozo erzelmi csomagnak kell lennie, hanem a hazassagra valo felkeszules kinyilvanitasanak. Nalad az eljegyzes es a hazassag racionalis resze elegge hianyzik es csak az erzelmi reszre koncentralsz, ami ugyanugy veszelyeket rejt magaban, mint ha valaki egy szimpla szerzodesse minositene.

A hazasag nem a szerelemrol szol. :) Tevedes, hogy az a szerelem megkoronazasa. Sz papir nelkul is teljes, nehanyaknal meg teljesebb is, mint akik a torveny elott szentesitett kapcsolatban elnek. Az eljegyzes az a csaladalapitasrol es a kozos tervekrol szol. Kicsit at kene ertekelned magadban, hogy mi is az eljegyzes es a hazassag igazi ertelme, mert a szavaidbol azt veszem ki, hogy te beleestel a romantikus filmek csapdajaba es valami hiperromantikus, beteljesedos, majdnem spiritualis elmenyre vagysz. A baratod pedig nem igy kozeliti meg, hanem foldhoz ragadtabban.

Egy osszeveszes meg nem a vilag. Beszelgessetek rola, de ne tul sokat, ne ragodjatak rajta, mint a gumicsonton. Legyen vilagos, hogy kinek mik a tervei a kovetkezo evekre, de ne legyen napi szinten ez tema, mert az tenyleg kioli a romatikat.

2018. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt még mindig nem sikerült leülni a pasiddal és megbeszélni vele a dolgot? Nagyon jó kapcsolat lehet, ha ilyen hatékonyan megy a kommunikáció :)
2019. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!