Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen alaptalan féltékenysé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen alaptalan féltékenységet hogy lehet kezelni, ha az illető nem akarja elvágni meglévő baráti kapcsolatait?

Figyelt kérdés

Teljesen alaptalan féltékenységet hogy lehet kezelni, ha az illető nem akarja elvágni meglévő baráti kapcsolatait?

Illetőnek vannak több évtizedes baráti kapcsolatai az ellenkező nemből, soha nem érzett egyik iránt se semmit, volt hogy rendezvényen egy szobában aludtak stb, de soha nem volt semmi, mert nem éreznek úgy egymás iránt. Ez régen volt, illetőnek akkor még nem volt párkapcsolata. Van akivel gyerekkoruk óta ismerik egymást és szintén ez a helyzet,sohasem gondoltak úgy egymásra.

Fél évente pl. beülnek egy kávéra beszélgetni, ilyesmi.

Ha illető párja ezt nem viseli jól és ha úgy gondolja, párkapcsolatukra veszedelmes, ha illető bárkivel is tartja a kapcsolatot az ellenkező nemből, akkor mit lehet tenni?

Illető vágja el magát a külvilágtól, munkahelyen is nagyon vigyázzon, nehogy egy szobában ketten maradjon bárkivel az ellenkező nemből csukott ajtóval, még véletlenül se, akár egy fél percre se, hiszen az is félreérthető.

Telefonra érkező (évente egyszeri-kétszeri) teljesen ártatlan "Rég beszéltünk, mi újság, mi van veled" kérdések is rendkívül rossz érzéssel töltik el illető párját.

Az a megoldás, hogy illető minden baráti kapcsolatát lezárja, megmondja mindenkinek, hogy "ne merészelj írni, mert otthon balhé lesz belőle, párom sírni fog", vagy mit lehet tenni, ha párjának fáj maga a tudat is, hogy ellenkező nemből bárkivel is beszél akár ha félévente egyszer is egy fél-egy órára? Mivel szereti párját és nem akar fájdalmat okozni neki, minden több évtizedes baráti kapcsolatát szakítsa meg, hogy ne okozzon fájdalmat neki?



2018. nov. 18. 19:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát... én annyit tudok, hogy egyikőtök helyében sem lennék.
2018. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Illető helyében igenis vinném magammal a páromat ezekre a baráti találkozókra, hiszen ha tényleg csak barátok, ugyan miért zavarna, hogy ott van. Ha zavarna, akkor meg el kell gondolkodni, miért is... Aztán szépen szakítani. Nem csak a féltékenység a probléma az ilyen helyzetekben.
2018. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Illető vitte volna, de akkor meg az volt: "nem akarom látni hogy találkoztok, mert ez nekem fáj" - mindegy kiről (milyen barátról) volt szó.
2018. nov. 25. 15:50
 14/21 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ez tragikus, de még jobban megerősíti, hogy az illető nem gyengén SÉRÜLT. A párkapcsolat meg nem tud sérülteket gyógyítani, mert ha az egyik fél "páciens" a másik meg a "doki/terapeuta", ott rögtön borul az egyensúly, az egyenlőség, vagyis nem funkcionálhat párkapcsolatként az ilyen kapcsolat. Úgyhogy egy "kívülálló" terapeutát kell segítségül hívni mindenképp. Az illetőnek komoly szaksegítségre van szüksége és ez nem vicc.

(Zárójelben jegyzem meg, hogy az illető viselkedése egy az egyben megfelel a bántalmazó kapcsolatokban a Bántalmazó legelső lépéseinek... A cél ugyanaz: valamilyen eszközzel LEVÁGNI a másikról annak normális emberi kapcsolatait. Az eszköz a sírástól, érzelmi zsarolástól a fenyegetőzésen át az erőszakig bármi lehet. Persze ez egyben felveti annak lehetőségét is, hogy az illető maga is bántalmazó családban nőhetett fel, innen a tudattalan "minta", de ez csak még egy érv, hogy minél hamarabb elinduljon egy terapeutával kísért önismereti úton.)

2018. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%

Mitől fél az ember évezredek óta? Az ismeretlentől.

Ha illetőnek vannak olyan kapcsolatai amibe az illető párja nem lát bele az aggodalomra ad okot. Illetőnek lehet kicsit jobban kellene erőltetni, hogy a párja megismerje azokat akik fontosak neki.

Hidd el tudom, mert egy ilyen illető párja vagyok én is, nem mondom neki, nem nyaggatom miatta csak csendben tűröm, de örülnék ha bevonna az élete azon részébe ahol ezek az ismerősök vannak. Tuti elmúlnának az aggodalmaim.

2021. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Ha illetőnek vannak olyan kapcsolatai amibe az illető párja nem lát bele az aggodalomra ad okot. Illetőnek lehet kicsit jobban kellene erőltetni, hogy

a párja megismerje azokat akik fontosak neki."

A legeslegelső felvetés ez volt, hármasban való találkozás, ekkor a párkapcsolatban a féltékenykedő fél: "nem megyek el, vagy elmegyek, de nagyon sírni fogok!" Illetve a "majd otthagylak benneteket sírva, hogy ne zavarjam a társaságotokat."


"Hidd el tudom, mert egy ilyen illető párja vagyok én is, nem mondom neki, nem nyaggatom miatta csak csendben tűröm, de örülnék ha bevonna az élete azon

részébe ahol ezek az ismerősök vannak. Tuti elmúlnának az aggodalmaim."

Azt én se értem, hogy miért nem ismertet meg ellenkező nemű barátaival, vagy miért nem indítványozza a velük való találkozást, közös programot.

2021. dec. 8. 13:56
 17/21 anonim ***** válasza:

Bevált barátságot nem dobunk el. Nagy kincs . Az életünk része.

Aki ezt nem képes megérteni, azonosulni, az nem a másik felem.

2021. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

12–es!

Teremtenék lehetőséget, hogy megismerjék egymást, de mindig nem vinném magammal. A barátomnak/másnak barátnő, lehet olyan magánéleti problémája, amit csak velem akar megosztani, s a párom ebben őt zavarná.


Aki mindig a párja nyakában liheg, az elviselhetetlen lesz, és pórul járhat, szakítanak vele,

Mindenkinek szüksége van mozgástérre.

2021. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

“majd otthagylak benneteket sírva, hogy ne zavarjam a társaságotokat."”


Hát ez nagyon primitív!

Mit tudsz kezdeni egy ilyen 20%-os IQ-jú vegetációval?

2021. dec. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek szüksége van mozgástérre"

=> Ha megoldható, ezt ne ellenkező neművel tegye màr édeskettesben, kikapcsolódás gyanánt.

Én nem viselném el, nem is akartam kapcsolatot kezdeni olyannal, aki ellenkező nemű baráttal tölti ki a szabadidejét....


Ettől független a kérdésben szereplő személynek súlyos problémái vannak.

2021. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!