Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A ti kapcsolatotokban hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti kapcsolatotokban hogyan kezelitek az anyagiakat?

Figyelt kérdés
Miért pont úgy?
2018. nov. 22. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Közös kassza.Fizukkor Kifizetjük a kötelezőket.Teszünk félre egy keveset( 10.000),egy huszast váratlan kiadásokra,a maradék összeget elosszuk az adott hónap napjainak számával,és kijön az egy napra jutó összeg,amit nem lépünk át,sőt kevéske szokott is maradni.Ezáltal az utolsó nap is olyan,mint a fizu napja.A borravalóinkat gyüjtjük nyaralásra.

Nálunk csak ez vált be.Hóvégére mindig csak lestem,hogy hova tünt a pénz.Odakell figyelnünk,mert keveset keresünk,ketten együtt csak 220 ezret,mondjuk nincs hitelünk,és albit sem kell fizetni.

2018. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha közös a háztartás akkor véleményem szerint a közös kassza a legmegfelelőbb. Mindenki beleadja a magáét. Ebben az esetben probléma lehet a fizetés különbség és az alapvető költekezési szokások. Valamint függhet attól, hogy kinek a lakásában/albérletében éltek.
2018. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
A társammal mi az alap dolgokra a közöst beleadjuk, minden mást külön kezelünk. De ő nem átlagos nő, hanem jól kereső, magabiztos. Én nem hiszek a házasságbeli kommunizmusban. A közös kassza viszont alacsony jövedelmű, egyenrangú és egyetértő embereknél tök logikus.
2018. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Házasok vagyunk és közös kasszán. A céljaink közösek, így együtt akarjuk megvalósítani, ezért is alapítottunk családot.


1 közös bankszámla 2 kártyával. A kiadásokat naponta felírjuk és összesítjük havonta, évente. Kisebb kiadásokat mindenki maga kezeli, ha nagyobb van, akkor azt megbeszéljük előtte. Kacatokra, fölösleges dolgokra nem költünk. Igazából nincs probléma, mert mindketten spórolósak vagyunk, vita nincs. Nekünk ez vált be, a külön kassza, csak hátráltatná a céljaink elérését.

2018. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Ilyet még nem írtak, mi külön élünk a párommal.

Én átlagosan keresek, ő 3 x ennyit.

Évi 1 nyaralást és 1 pár napos kirándulást ő fizet, és 3 havonta 1 éttermezést is.

Minden mást felesben fizetünk. Nem tudom miért pont így, kezdetektől így alakult, jó így mindkettőnknek.


Én N24 és ő F30

2018. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Házasság, közös kassza még fel nem nőttek a gyerekek. Most újra külön kassza. Azért alakult igy, hogy újra külön kassza, mert mind ketten kicsiben üzletelünk és ne kelljen magyarázni állandóan, most mire kellett fél milla, vagy most honnan lett fél millával több. Csekkek, aki megy valamerre az fizeti be. Nagyobb kiadás, mint ház felújitás, ki mit tud beledobni.
2018. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Egyformán jól keresünk (300 körül fejenként), én fizetem a rezsit, ő a kaját, programokat, nyaralás nagyobb részét. Bérleteket mindenki magának, telefont cég állja, kütyük vásárlását megbeszéljük. Én lakásomban élünk, én fizetem a saját hitelem, de közösen gyűjtünk egy nagyobb házra az közös lesz majd. Csak így alakult, nincs belőle vita. Neki is van egy lakása, az épp felújítás alatt áll, és majd kiadja, utána az is a közös házhoz lesz. Baba még nincs, de már rajta vagyunk, ezért is gyűjtünk a nagyobb házra.
2018. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Közös kasszán vagyunk, de van külön bankszámlánk, mert lusták voltunk az elmúlt 9 évben közöset nyitni helyettük, most meg már minek :D

Házasok vagyunk egy ovis és nemsokára még egy újszülött gyerekkel. Kezdetektől közösnek tekintjük a pénzünket. Voltunk ez idő alatt nagyon csórók is az elején, most szerintem elég jól élünk. A férjem keres 200-250 körül főállásban, meg 120-150 körül maszekol, én 200-350 között keresek. Tehát egy gyengébb hónapban is megvan 500+. Nagyon nem agyalunk a pénzen, mikor megjön a fizu, egy százas megy egyből a megtakarítási számlára, meg még 20 lakástakarékra. Ezen kívül még úgy 80 a számlák meg a kocsi költsége, a többi már csak kaja, háztartási cuccok, patika, ruha, programok. Mindketten költünk magunkra csak úgy, hobbi, akármi miatt. Nem kéregetjük számon, meg számoltatjuk el egymást, mondjuk nyilván azért, mert van miből, ha kevesebb lenne, jobban megbeszélnénk minden kiadást.

30N, 29F

2018. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Én mindkét együttélős kapcsolatomban különkasszát tartottam. Megvannak a hóbortjaim, amire költök és nem szeretném, hogy abból legyen a probléma, hogy más pénzét költöm. Sokkal jobban átlátom és kordában tartom így a fizetést.
2018. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
En dolgozom asszony kolt.
2018. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!