Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ex-barátommal lassan egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex-barátommal lassan egy éve külön élünk de még mindig szeretjük egymást teljes szívünkből, de a családi körülmények ellehetetlenítik hogy együtt lakjunk, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon összejöttünk én 17 voltam, pasim 16 éves, egy évre rá odaköltöztem hozzájuk, és 5 évig éltünk együtt. Ő a mamájával lakik ő nevelte fel, és mivel már nagyon beteges(el tudja látni magát, boltba vagy utcára csak nehezen tud menni, van hogy mentőt kell hívni hozzá) nem hagyhatja magára hogy külön költözzünk. Sajnos a mamája nem fogadott el, olyan fajta nőszemély akit nem érdekelnek az érvek vagy a tények, csak a bosszúság dől a szájából a nap 24 órájában. az első pár évben nem volt akkora probléma, próbáltunk túllépni rajta, de idővel nem bírja az ember és tönkrement benne a kapcsolatunk, és családi tragédia is rátett egy lapáttal. Próbáltuk elfelejteni egymást, fél évig nem is beszéltünk, de igy sem halványultak az érzések. Most ott tartunk hogy megpróbálnánk újra, mert iszonyúan szeretjük egymást, de hozzájuk nem költözhetek és albérletbe se mehetünk, mert nem hagyhatja magára aki felnevelte őt.

A kérdésem az lenne hogy ti a helyemben elvárnátok tőle, hogy velem összeköltözzön, és esetleg a mamát az egyik gyerekéhez költöztetni.? Én sem tudom hogy megtudnám-e tenni az ő helyében, aki felnevelt, és ilyen állapotban van, otthagyni. 24,L



#újrakezdés #összeköltözés #anyós ellehetetleníti
2018. nov. 29. 10:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én szivesen költöznék ugy hogy külön részen legyen a mama, de felesbe az övé lakás, és nem fog onnan elköltözni velünk. Meg ha átjárnánk hozzá napi szinten segiteni, akkor is ott vannak az éjszakák, sokszor már mentőt kellett hívni rá, ő nem lakhat egyedül. De igy nem folytathatom, mert ez az egész felemészt. Vagy örökre megpróbálom őt elfelejteni, vagy nemtudom. Ha együttvagyunk, de nem lakunk együtt az is csak ideig-óráig jó. Arra várjak hogy tényleg meghaljon? Nemnormális az egész helyzet. Lehet hogy ki se kellett volna irnom, mert erre tenyleg nincs jó megoldás :(
2018. nov. 29. 11:05
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjen otthonba. De most komolyan. Hogy akarsz így kapcsolatot? Egy moziba,színházba nem lehet elmenni. Főleg elutazni, mert nem lehet otthagyni. Kíméld meg magad és felejtsd el
2018. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De ő is otthagyná, ha nem lenne ilyen beteg.
2018. nov. 29. 11:07
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Én idősebb vagyok, mint te egy tizessel, ezért jóval pragmatikusabb módon közelítem meg az érzelmeket.


Ahogy az egyik válaszoló írta, én leadnám a nagymamát otthonba.

Több indokból.


1. Fúrja a nagykorú unoka kapcsolatát. Ez beteges és elfogadhatatlan. Főleg, hogy az unokára szorul. Tudod, a veszett kutya esete, ami abba a kézbe harap, amelyikből a kaját kapja.

2. Súlyos beteg, gyakran mentőt kell hívni hozzá stb.

3. Vannak gyerekei, miért nem ők foglalkoznak vele? Beteg az egész család vazzeg, lefossák az anyjukat, nevelje az unoka?


Szóval az exed családja maga a pokol és olyan megoldás ami neked is, neki is, nagymamának is jó, nincs. Én követném a szívemet, ha a férfi helyében lennék és a bosszúálló nagymama helyett a szerelmemet választanám.


De ez rajta áll. Nem dönthetsz helyette. Ezt a nehéz döntést neki kell meghoznia. Lehet ezt most még nem fogja megérteni, de majd ha harmincas lesz és azon vergődik, hogy elzavarta élete szerelmét a nagymama kedvéért, rájön.


Mindenesetre én drukkolok, hogy téged válasszon.

2018. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg MIT VÁRSZ? Ha nem akarja otthagyni, akkor nem tudtok együttélni, téged utál a mama, így nem lakhatsz ott, 4 megoldás van:

- hagyjátok egymást

- mama megy otthonba

- mama megy a gyerekeihez

- párod tököt növeszt és elköltözik

2018. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Páran írták már, de azért elmondanám én is a véleményem.

Szerintem is a legjobb lenne, ha vagy otthonba menne, vagy felvennétek egy ápolónőt hozzá, aki vele lakna (ha megengedhetitek magatoknak).

Ne csak így közelítsd meg, hogy ő nevelte fel a párod/exed. Én ebből azt szűrtem le, hogy nagyi felnevelte az unokát, ami egy nagyon szép dolog. Ezért cserébe elvárja, hogy a 23 éves unokája ne foglalkozzon senkivel, csak vele. Nem gondolom, hogy konkrétan veled van baja, hanem azzal a ténnyel, hogy unoka mást is szeret, és unoka bizony felnőtt.

Én mit tennék? Nagyihoz felvennék egy ápolót/beadnám otthonba, nem (csak) önzőségből, hanem az egészségi állapota miatt (is). Ha gyakran kell rá mentőt hívni, akkor neki szakember kell, nem az unokája. Otthonban éjszaka is felügyelnek rá, nem csak nappal. És összeköltöznék a párommal valami közeli városba, hogyha baj van, azonnal kocsiba lehessen ülni, és menni a nagyihoz.

Ne haragudj, de szerintem elég fura, hogy ez miatt akarjátok egymást elfelejteni, hiszen látszik ( az alapján, amit írtál), hogy szeretitek egymást. Felnőttek vagytok, és sajnos előbb vagy utóbb nagyi úgyis meghal. Nem akarok bunkó lenni, de ez az igazság.

2018. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így*
2021. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori vége?
2021. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!