Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvált emberek mind sérelmes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált emberek mind sérelmes?

Figyelt kérdés

Mivel nem akarok saját gyereket gondoltam lehet jobb lenne olyannal akinek már van és nem nyaggat vele, meg nem képzeli azt rólam h vmi baj van velem. Egyszerűen nem vágyok rá.

De ismerkedéskor sokszor tapasztalom, h aki elvált az tele van sérelmekkel, előítéletekkel keserűséggel.Meg nagy védelmi fal körülötte.


Ez mennyire gyakori? Vagy ha egy elvált talál új párt akkor jellemző az h jobban odafigyel a rossz tulajdonságaira, h az új kapcspolata ne fusson zátonyra, vagy az új nőjét jobban megbecsüli?


Mit gondoltok?


2018. dec. 11. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én elvált emberem nem sérelmes, de nem is gondolom, hogy az átlagnál jobban töri magát. Viselkedik, ahogy a természete diktálja. De az rövid házasság volt, hirtelen döntés, és egyikük sem bánta, hogy vége.
2018. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sérelme annak is lehet, aki soha nem volt házas, de csalódott a volt kapcsolatában. Csak a szűz, kapcsolatban soha nem volt embernek nincs ilyen tapasztalata, de neki meg lehet az a sérelme, hogy eddig nem kellett senkinek.


Mi a férjemmel mindketten elváltunk már, tudjuk, hogy mit rontottunk el, és mire kell vigyázni. Közben látom az első házasságban lévő ismerőseimen, hogy milyen kis hülye, apró dolgokon képesek veszekedni, megsértődni, vagy sokszor természetesnek veszik, hogy a másik úgyis ott van mellettük, és nem tesznek semmit a kapcsolatukért.

2018. dec. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A saját esetemből kiindulva nő legyen a talpán aki velem együtt tudna élni a válásom óta. Vannak barátnőim, jól ki is jövünk egymással, de ezek felszínes kapcsolatok, igazán egyik partneremben sem bízom. Nemrég volt ebből egy veszekedésünk és 2 hétig fel sem hívtam a nőt, úgy álltam a helyzethez hogy nem éri meg vesződni az egésszel, majd keresek mást. Aztán felhívott és kérte hogy beszéljük meg, de szakítás lett a vége.Nem akarok senkitől függni, sem kiszolgáltatott lenni. Valaha egy végtelenül naív ragaszkodó pasi voltam és nagyon tudtam szeretni, ez teljesen kihalt belőlem. Sajnos nem a partneremre figyelek, csak magamra, olyan szinten védekezem a véletlen szituációktól, hogy egy meglepetésnek nem is tudok igazán örülni.

Ami a megbecsülést illeti....ha valamelyik partnerem szóba hozta a szakítást azonnal beleegyeztem, nem akartam küzdeni a kapcsolatért, mentem a következőhöz, nem csinálok ebből lelkiismereti problémát, nem félek attól hogy egyedül maradok. Nemrég szakított velem az egyik nő akivel mostanában sűrűn találkoztam mert az ismerőse látott egy másik nő társaságában, nem tagadtam le a dolgot, balhézott miatta és felajánlottam, hogy legyen vége a kapcsolatnak. Régen egy ilyen szakításon heteket töprengtem, ma 1 nap és keresek mást.

2018. dec. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Amikor 2007ben elváltam még semmi tüske nem volt bennem a nők iránt. Az összes utána jövő barátnőmet a tenyeremen hordtam, nagyon szerettem. Meg eleve a kutya harapás szőrivel elvet vallottam. No meg szerintem a nők angyalok és a férfiak élete értelme elvet vallottam. De a mostani élettársam mellett kinyílt a szemem. Minden nő önző, csak az első pár év lángolásban fontos a párjuk, utána már lehet hanyagolni... Sajnálom, hogy így lett de már tartom őket sokra, pedig nagyon tudnék szeretni de inkább elnyomom ezeket magamban. Meg rájöttem mennyire felszínesek. 40f
2018. dec. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"De a mostani élettársam mellett kinyílt a szemem. Minden nő önző, csak az első pár év lángolásban fontos a párjuk, utána már lehet hanyagolni..."


Azért tudsz te is általánosítani rendesen, báttya. Az a sok nő akit otthagynak x év házasság után és össze van törve lelkileg, meg csak a képzelet termékei mind, igaz? Ha szétnézek a környezetemben, én is vonhatnék le általánosítást a férfiakról, csak éppen nem teszem, mert ennél intelligensebb vagyok.

elvált nő

2018. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen kedves 5-ös most már általánosítok.

Az összes idős kollégám a cégben meg inkább túlórázik mert nincs kedve hazamenni a hárpia mellé.

Az elvált kidobott jóképű de bunkó kollégám meg cserélgeti a nőket, mert mindegyik csak azt nézi társkeresőn, hogy milyen jóképű. Igen vannak szemét férfiak is, itt is többen 2 gyerek után összejöttek egy fiatal nővel és vele élnek, de itt az a nő is tehet róla aki hagyta, meg az is aki 2 gyerek után hanyagolta otthon a férfit. Persze mindhárom fél hibás... De egyébként szerintem az egész társadalmi rendszer rossz és az emberiség 0,5%-a csinálja jól csak őket meg hülyének nézik...

2018. dec. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hm, ha mindig kidobáljátok akivel vmi ben nem egyezetk akkor hol lesz a fejlődés h eg yproblémát megoldodtok? Hol léptek a kapcsolatban egyel feljebb,. ha elmenekültök a megoldandó problémák alól. Tudom h van amikor lépni kell, de h minden apró dolog után lelécelés? Ez nagyon lúzer hozzáállás. Na meg a büdös nagy előítélet h minden nő/ férfi úgyse lesz jó és a hatalmas védő pajzs, meg h nem fektettek bele energiát, na az az energia térül vissza:S A pajzson a jó dolog se fog keresztül menni, de csak kapaszkodjatok a pajzsban, meg még növesszetek sündisznó tüskét is , h biztosra menjetek....pff. Kockázatvállalás nélkül nincs nyereség!
2018. dec. 13. 00:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Na álljál le. 12 évet nem játékból dobtam el, és azért tartott addig, mert mindent megtettem amit tudtam, hogy megjavítsam. De egyedül nem lehet egy házasságot megmenteni. Van olyan amikor nincs más megoldás, mint lezárni a dolgot. Ilyen alapon a legsérelmesebb emberek azok, akik egy rossz házasságban vergődnek évekig. Én már csak tudom, a válásom óta jöttem rendbe lelkileg.
2018. dec. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem, megértem, de én nem erre mondtam, hanem arra, ha valaki egy új embernél már egy kis hibánál egyből úgy reagál h leleép, vagy előre rosszat feltételez, meg úgy áll hozzá. Negatívan , aminek negatív is lesz a kimenetele, amiből azt a következtetést vonja le h minden nő/ férfi szemét. És gerjeszt egy negatív társadalmi folyamatot.
2018. dec. 13. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Értelek, de ők sem azért értékelik negatívan az ellenkező neműeket, mert eldobták a kapcsolatot és nem foltozgatták, hanem mert nem derült ki egyből valami aminek az elején ki kellett volna. (alkoholizmus, elhallgatott gyerek, megcsalás, önzőség, rossz szex, kóros féltékenység stb) ezeken azért nem nagyon lehet javítani,ilyenekkel nem érdemes kapcsolatot kezdeni.
2018. dec. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!