Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromnak kellene alkalmazkod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak kellene alkalmazkodni ebben a problémában, vagy nekem hozzá?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk külön házban, felnőtt gyerekeink vannak akik nem közösek. Ők már külön élnek szintén párjukkal együtt.A közelgő karácsony 25-én nagyon összevesztünk mert az én gyerekem akkor ér rá és szeretném ha jönne hozzánk ebédre. De a párom gyereke is éppen akkor érne rá, szeretné ha elutaznánk hozzájuk. Én ezt pont azon a napon nem akarnám mert a gyermekemet akarom vendégül látni, nekem ő a fontosabb. Párom hajthatatlan, mert az ő gyerekének is akkor lenne megfelelő. Sajnos a szövevényes családi viszonyok miatt úgy alakult hogy tényleg nem lehet ezt átvariálni mert egyéb rokonaikhoz is kell igazodniuk a gyerekeknek. Én ezért itthon akarok maradni, párom menni. Nekem rosszul esik hogy ő mint férfi miért nem tud nekem kedvezni. Szerintetek melyikünknek kellene engedni ebben az esetben?
2018. dec. 11. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
24-26.-án együtt vagytok,25.-én meg mindenki a saját gyerekével.
2018. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen így egyszerűen megoldanánk. Sajnos a párom igényelné hogy én is vele menjek hiszen összetartozunk. Neki ez fontos. És igazából én is úgy szeretném ha ő is itt lenne amikor gyermekem is ugyanilyen ok miatt. Nagyon rossz ez a helyzet.
2018. dec. 11. 10:54
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Persze, mindenkinek vannak ideális elképzelései. De a gyerek gondolom akkor is az első, és ahogy ti nem mondtok le erről, a másiktól sem várhatjátok el. Te se tőle, ő se tőled.

Vagy veszekedtek és hisztiztek még hetekig, amíg itt a karácsony, vagy úgy viselkedtek, mint a felnőttek, mindketten engedtek, és 1 napot külön töltötök. Azért ez nem valami nagy katasztrófa, lesz közösen töltött nap az ünnep alatt. Jövőre pedig jó előre egyeztettek a gyerekekkel, és nem lesz szükség a kompromisszumra.

2018. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet olyat, hogy esetleg négyen mentek el (te, párod, gyermeked, ő párja) az ő gyermekéhez, és akkor mindenki együtt van? Lehet, hogy buta ötlet, de mi például karácsonykor úgy vagyunk vele, hogy minél többen vagyunk együtt, annál jobb :)

Nyilván a legkézenfekvőbb szerintem is az, hogy te maradsz, ő megy, kész, nem kell túlgondolni.


Illetve az ő gyereke és párja nem tud utazni hozzátok, és akkor ti láttok vendégül mindenkit?

2018. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyereknek nem lenne jobb a két ünnep közt? Nálunk is igy van, bátyámék csak 27-én érnek rá. Van ilyen.
2018. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Párommal együtt élünk külön házban"


Most akkor mivan? Együtt éltek, de mégis külön?:D

2018. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, úgy értem a külön házat hogy a gyerekektől külön.
2018. dec. 11. 11:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Az együtt utazás illetve mindkét gyerek párjával ideutazása nem jó megoldás mert szinte nem is ismerik egymást. Én meg nem is szeretem a nagy vendégeskedést, a sok embert. Szép a a karácsony gyerekként, vagy első házasságban. De amikor már újabb kapcsolat van mindenki a saját gyereke érdekét nézi, ami értelemszerűen a sajátjával egyezik. Ez óriási vitákat generál sajnos.
2018. dec. 11. 11:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi hasonló család vagyunk (én vagyok az egyik gyerek) - vagy olyan volt hogy mindenki ment a saját gyerekéhez a saját házában, vagy egybegyűltünk mind. Ez utóbbi elsőre picit fura volt, de aztán egész bensőséges lett, egy ebéd/vacsora, kibírtuk, viccelődtünk, jó volt a hangulat.

Alternatívaként az ebéd/vacsora után elvonulhat mindenki a maga gyerekével.

Fura a párod hogy ennyire hajthatatlan....

2018. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két megoldás lehet.

Már írták.

Miért ne lehetne, hogy a te gyerekeddel és a párjával elutaznátok? Nem ismerik egymást, írod. De most majd megismerik. Visznek sütit, bort és akkor be is szállnak a költségekbe.

Ha semmiképpen nem megoldható, akkor te maradj otthon, ő meg menjen, aztán ennyi.

2018. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!