Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fura, ha nem akarok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fura, ha nem akarok a párom pénzén "jól élni"?

Figyelt kérdés

A párom jól keres, ezért megbeszéltük, hogy addig a 2 évig, ameddig befejezem az egyetemet, nem megyek vissza dolgozni, maximum diákmunkára, ha behívnak.

Sajnos nincs levelezőn a szakom, másként biztos úgy csinálnám munka mellett.

Az első évben dolgoztam részmunkaidőben (tehát nem alkalmi jelleggel, hanem heti 1-2szer rendszeresen be kellett járjak x órát), de nagyon leterhelt.

Úgyhogy most sulizok, és rendben tartom a lakást.

Nem okoz a páromnak anyagi gondot eltartani engem és félretenni is mellette.

Viszont én nem nagyon szeretném, hogy költsön rám.

Van, amit kénytelen vagyok elfogadni (kaja, lakhatás, bérlet), de efelett ha ad is pénzt, nem merem magamra költeni.

A ruháim turiból/másodkézből vannak, sminkre/kozmetikumra nem nagyon költök (többnyire sajátmárkás dolgokat veszek), drága hobbijaim nincsenek (meg most szinte már semmilyenek sem, nincs időm).


Karácsonyra mindenképpen szeretnék ajándékot adni neki, de nem úgy, hogy ő ad rá pénzt, és én megveszem, ezért kiszortíroztam a ruhásszekrényem, eladtam azokat a ruháim, amiket tudok nélkülözni (összesen 6 darabot), és már majdnem összejött a pénz arra a dologra, amit tudom, hogy a párom szeretne (még egy kicsi hiányzik, de meglesz).


Viszont mások (ismerősök, barátnők, család) szerint feleslegesen "nélkülözök", ha egyszer nem szorulunk rá.


Mi lenne a helyes ilyen helyzetben?


2018. dec. 12. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2018. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
25 és 30 között mindketten
2018. dec. 12. 09:31
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Részedről szerintem ez inkább valami dac lehet.

32/f

2018. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is feleslegesen spórolsz ennyire. Ha őt tényleg nem zavarja, akkor néha költsd magadra a pénzt. Nyilván ne vidd túlzásba a költekezést, de pár cucc a turiból vagy néha 1-2 kávé nem fogja csődbe vinni a párod. Esetleg beszéld meg ezt vele.
2018. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Akik igazán szeretnek, azok sajnos lustává és elkényeztetetté is akarnak tenni minket akaratlanul :D


Nekem ezt a családom mondta állandóan egyetem alatt, hogy ne dolgozzak, fizetik az albérletet/utazást/kaját, csak a sulival foglalkozzak. Miközben láttam, hogy sok szaktársam diákmelózott iskola mellett és közben a vizsgák is mentek nekik.

Hát ebből utólag semmi jó nem származott, mert nem is volt semmi spórolt pénzem, amikor befejeztem a sulit (ami lett volna, ha dolgozom) plusz nem is éreztem magam olyan tapasztaltnak az életben, mint azok, akik akár több évnyi időket is dolgoztak.


Akik szeretnek, azok azt akarják hogy minél kevesebb nélkülözés érjen az életben, minél kényelmesebb legyen az életed, stb. De ezzel sokszor hosszú távon inkább ártanak neked közvetve. Jól csinálod amit most csinálsz. Éreztesd magaddal, hogy nem minden olyan egyszerű és könnyű az életben. Ez több kényelmetlenséget okoz neked, mint a szeretteid szeretnék, viszont keményebbé is tesz a maga módján.

2018. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem akarsz, csak a jóérzés visszatart valamennyire. De a dilemma létezik, ezért született a kérdés.
2018. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fura, én is így voltam az exemmel. Utáltam az ő pénzét költeni feleslegesen, el is mentem inkább suli mellett dolgozni, még ha jobban le is terhelt, mint higy az ő pénzén vegyem meg a szempillaspirálomat vagy a sütimet.
2018. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
Ezeket a kérdéseket olvasva mindig sajnálom hogy nem nőnek születtem.
2018. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7%

8.

Én régen első sorban azt szerettem volna, ha inkább fiam, vagy fiaim lennének majd.


De rájöttem, hogy azt szeretném lányom, lányaim legyenek, mert nekik sokkal könnyebb életük lesz nőként, mint a fiúgyerekeimnek férfiként :D

2018. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7,


Igen, az első két szemesztert én is így húztam le, de rájöttem, hogy nem bírok mindent, ha egy héten csak egy szabadnap jut, pláne vizsgák előtt. Illetve a munkahely is egy külön stresszforrás, hol fizettek, hol nem, hol annyit, mint kellett, hol csak kevesebbet, pedig 2 évet húztam le náluk.

(a párom fizetésének kb az 1/8-át kerestem, épphogy a bérletem meg az étkezés rám eső része kijött belőle. Meg ugye a saját apróságaim. De sokat nem mozdított rajtunk előre)

2018. dec. 12. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!