Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől van az, hogy ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől van az, hogy ennyire féltékeny lettem?

Figyelt kérdés
A párommal most lettünk 1 éve együtt és nyár óta én is ugyanott dolgozok ahol ő. Neki köszönhetem hogy odakerültem és eddigi legjobb fizetést kapok adminisztrációs munkáért. Ő szerel mivel ez egy szerelde csak én kaptam meg ezt a feladatot. 1 hete jött egy új kolléganő aki kábeleket gyárt mivel csak ott vannak nők. Eddig a 2 kicsit idősebb házas nőre nem vtam féltékeny ha beszélt a párom velük, mivel régóta ott dolgoznak. Azóta jött egy nálam fiatalabb csaj meg egy 30 körüli de egyikkel se beszélt sose. Aztán a fiatalt elküldték és felvették ezt a nőt. Párom dolgozott már vele együtt az előző munkahelyén. Mint kiderült van férje gyereke akit ugyanott az előző helyen ismert meg és ez a pasi itt is dolgozott. Párom jóba van mindegyikkel. Már korábban is említette hogy ezt a nőt tuti felveszik és mikor látta hogy nem tud vmit egyből odament segített neki sokáig beszélgettek. Már akkor is zavart de tegnap úgy éreztem remegek az idegességtől mivel amúgy is feszült vagyok a hormonok miatt szerintem. Ilyenkor mindig sírhatnékom van. Láttam ahogy odament a párom kábelezni és nevetgéltek meg a csaj odaüpt hozzá közel mivel csak egy forrasztó van. Úgy idegesített hogy tök jól érzik magukat én meg úgy vtam már vele hogy ez nekem nem megy. Reggeli szünetben ki is borultam látta is rajtam vmi baj van. Próbált vigasztalni meg hogy engem szeret és velem tervez el akar majd jegyezni elköltözni saját lakásba. De akárhányszor beszélgetnek dühös leszek mert idegesít. Sokszor úgy érzem lehet nem kellene erőltetnem ezt a kapcsolatot lehet nem való ez nekem. Társkeresőn ismertem meg és lehet erőltetve alakult ki nem pedig hagytam hogy majd jön valaki. Úgy érzem mostanában semmi sem sikerül jól az életemben pedig a 25 évet már elhagytam.
2018. dec. 15. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Aki megakar csalni, az úgy is megfog. Függetlenül attól, hogy tiltod e másoktól vagy sem. De miért van ennyire kicsi önbizalmad? Megmondta, hogy téged szeret.

Vagy most nem beszélgethet más neművel, vagy más emberekkel? Nem barátkozhat?

2018. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a kapcsolattal van a baj, hanem azzal, hogy egy helyen dolgoztok, ez a felállás nem megy mindenkinek.

Láthatóan neked nem tesz jót, ha látod mással, én eljönnék onnan a helyedben, és nem mérgezném magam idegességgel, teljesen ártatlan dolgok miatt.

2018. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

"Sokszor úgy érzem nem kellene erőltetnem ezt a kapcsolatot, nem való ez nekem."


Amennyiben ezt a féltékenységhullám után érzed, akkor tipikus pszichés folyamat, ezért mondta nekem egyszer egy nagyon jó pszichológus ismerősöm, hogy "a féltékenység egy nagyon gané viselkedés".


Levezetem neked, hogy miért.


Minden alkalommal mikor féltékenyek vagyunk, akkor az Ego (service to self) önvédelmi mechanizmusa bekapcsol, hogy védje a önképet.


Megjelenik egy potenciálisan, az Ego kitüntetett figyelemben részesülő státuszára(partner törődése) veszélyesnek vélt konkurencia, és felüti fejét a birtoklási vágy a figyelem forrására(partner), mert az Ego azzal a rög-eszmével szembesül, hogy "van nálam jobb", ezért, hogy védje magát inkább bontja a kapcsolatot, hogy áldozati szerepbe kerülhessen, ami az ártatlanság kényelmével szolgál, és elmondhassa, hogy rútul, álnokul átverték, de ő maga tiszta.


Ez egy féle megélési formája a helyzetnek.


S van olyan is, mikor valóban elpártol tőlünk a partner, de ilyenkor egy mentálisan erős, és egészséges ember nem féltékeny lesz, hanem csalódott.Óriási a különbség.



Csalódik, mert bízott, de aki féltékeny az sosem bízott igazán.Sem magában, sem a partnerben.

2018. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"S van olyan is, mikor valóban elpártol tőlünk a partner, de ilyenkor egy mentálisan erős, és egészséges ember nem féltékeny lesz, hanem csalódott.Óriási a különbség.



Csalódik, mert bízott, de aki féltékeny az sosem bízott igazán.Sem magában, sem a partnerben."


Tökéletesen megfogalmaztad a lényeget.

2018. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!