Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Véleményetek szerint jogosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményetek szerint jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés
A párom és én egy éve élünk együtt. Ebben az egy évben mentális problémák miatt én nem dolgoztam, ezt természetesen nem én akartam így, párom ajánlotta fel, hogy tegyem rendbe magam mentálisan és aztán, amikor érzem, menjek dolgozni. Ennek az ideje most jött el. Igen, eddig eltartott voltam, nem szégyellem, meg tudtunk élni így is, tehát aki emiatt jönne kötekedni, ne fáradjon, mert nem érdekel. Amég itthon voltam, természetesen vezettem a háztartást, a páromnak semmit nem kellett csinálnia itthon, csak ételt készíteni, mert rajong a fõzésért és én nagyon szeretem az ételeit, szóval ez az õ akarata volt, amúgy fõzni én is szeretek, volt, hogy én csináltam egy három fogásos menüt. Ezt általában elosztjuk, ki mit csinál kaja ügyben. Becsülettel keményen dolgozik, sok túlórát is bevállalt régebben. Én viszont úgy érzem, hogy nagyon elkényelmesedett. Már én is dolgozok és szerintem nem az a módi normális családokban, hogy mindent összekoszolunk, majd a nõ megcsinálja. Ne kis koszt képzeljetek el, hanem mindenhol morzsa van reggelre, szétszórva az egész szobában (nagyon kicsi lakás, ágy, kanapé, tv, konyha egy légtérben ami egy nagyobb szoba méret), a kávé végigfolyatva a szekrényeken, lefröccsentve a parkettára, fel a csempére. Ragad minden, cukor szanaszét, kaja szanaszét, a kerámia lapon ráégetve a kávé, víz, morzsa, kajamaradék, amit el tudtok képzelni. Lábbelivel besétál a frissen takarított szobába, ha megkérem valamire hanyagul végzi el, vagy ha talál érdekesebbet, akkor nem is csinálja meg. Kivétel nélkül minden nap ilyen állapotok uralkodnak és azt már próbáltam, hogy szépen megbeszélem vele ezeket, rászólok, nem csinálom meg helyette csak magam után (ekkor megjegyezte 2 hét után, hogy de nagy kosz van, meg kéne csinálni). Nagyon igénytelennek tartom és kezdek távolodni már. Amikor én itthon voltam, úgy gondoltam ez normális, hiszen nem lógathatom a lábam egész nap, de így elviselhetetlen, kutyáim is vannak, rájuk is kell szánnom idõt, a kapcsolatomra is, az egyetemre is, de így mindig csak stresszelek. Szerintetek jogos vagy nrm? Most is becsülettel tisztán tartom a lakást amennyire tudom, de nehéz így.
2018. dec. 17. 22:07
1 2
 1/13 Zzzz90 ***** válasza:
84%

Nem tudnék olyannal egy légtérben élni, aki az ellentétem tisztaság tekintetében.


A rendetlenség nem zavar, de kb a harmadik eset után szakítanék, ha kiönt valamit és nem törli fel maga után, hanem otthagyja.

Ez számomra igénytelenség és azt nem csípem.


Tehát én megértem a kiakadást, de már egy éve szóltam volna érte a helyedben.

2018. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jogos. Alap dolognak gondolom, hogy ha mindketen dolgoztok akkor a háztartásba is mindenki besegít. De nem csak ez az alap dolog, hanem az is, hogy ha valamit kiöntök, összekoszolok vagy ilyesmi akkor feltakarítom. Szerintem ez egy normális embernek akkor is egyértelmű, ha a párja mondjuk nem dolgozik. Miből tart végigtörölni egy vizes ruhával a pultot ha kiborítom a kávét? Nem tudnám sokáig tolerálni, ha arra érnék haza, hogy úgy kell felkaparászni amit a párom kiborított mert lusta volt rászánni 5 másodpercet, hogy feltörölje amíg még friss. A párod egyszerűen csak trehány. Ültesd le szépen, mondd el neki, hogy mik zavarnak téged és próbáld meg megértetni vele, hogy ez neki is a feladata. Ha ez nem megy akkor nem tudom mi mást tehetnél. Vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2018. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint teljesen jogosan. Én rendezett körülmények közt élek tiszta lakásban, és ezt az állapotot igyekszem is fenntartani. Aki nem képes maga után rendet rakni, azzal elég nehéz lehet az együtt élés. 27F
2018. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a helyzetben vagy, mint egy csomó anya és feleség. Míg otthon vannak a gyerekkel, addig természetes, hogy ők csinálnak meg mindent, hiszen otthon vannak, aztán a férj ezt úgy megszokja, hogy mikor az anya visszamegy dolgozni, úgyanúgy rámarad a háztartás. Nálunk is ez volt az elején, de sikerült megbeszélnünk. De egy ismerősöm pont most panaszkodott, hogy 2 év GYED után visszament dolgozni főállásba, több órát dolgozik, mint a férje, mégsem kap semmi segítséget.
2018. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan. Ott rontottam el, hogy míg otthon voltál, elnèzted, sőt, normálisnak tartottak ezt a trehányságot. Az rendben van, hogyha nem dolgozol, akkor az otthoni teendőket te viszed, de "szándèkos" kuplerájt akkor se csináljon, csak hogy ne unatkozz.

Nincs mese, le kell ülnöd vele ezt megbeszèlni, (bár elèg szomorú, hogy ez neki nem esett le magától), hogy vigyázzon a rendre ès tisztaságára, eleve alap dolog, hogy cipővel nem mászkálunk a lakásban, meg ha valamit kiöntött, akkor azt feltörni maga után. De mostmár te is dolgozol, ès nem èrsz rá utána suvickálni folyamatba. Ideje lenne neki is rendet tartani, illetve kivenni a rèszèt a házimunkából.

Mond meg neki kerek perec, hogy nagyon rendes tőle, hogy hagyott tèged regenerálódni, de egy ilyen igènytelen, trehány disznóval nem fogsz egy fedèl alatt èlni.

2018. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos.

Ott csúszott félre a dolog, hogy míg otthon voltál, mindent megcsináltál. Túl sok mindent. Az rendben, hogy bevásároltál, mostál, takarítottál, de az alap dolog kéne, hogy legyen, hogy magunk után nem hagyunk disznóólat. Valamint meg kellett volna beszélnetek az új felállást, hogy újra dolgozol.

2018. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a kérdésem van, hogy hogy bír egy ember ennyire szétlocsolni és szétszórni mindent, ha nem _direkt_ csinálja?


Az, hogy kicsi a lakás, nem indokolja, hogy minden egyes nap minden ússzon a mocsokban, ez olyan, mintha ő mindig folyton kiszórna és szétkenne dolgokat, ilyen nincs, én ezt el se bírom képzelni.

2018. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Rockarc ***** válasza:

En a gyerektol is elvarom, hogyha kiont valamit, akkor feltorolje, ha kiszor valamit, akkor felsoporje, nemhogy egy felnottol. Igen, a tanyert is a mosogatogepbe kell rakni.


42F

2018. dec. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nos, kezdjük ott, hogy egy évig nem dolgoztál, eltartott. Így is megéltetek azt mondod. Ebből arra lehetne következtetni, hogy jómódban éltek. Aztán kiderül, hogy egy picike egylégterű lyuk az egész lakás. Na meg még kutyák is abban az egy légtérben. Ez nem olyan körülmény, amely mellett megengedhető, hogy valaki egy évig ne dolgozzon.

Aztán irod, hogy addig mindent megcsináltál, vezetted a háztartást, a párodnak semmit nem kellett csinálni...kivéve a főzést. Pont az a hosszadalmas, ami több időt ígényel, akkor milyen háztartást vezettél te? Kitakarítottad a pici lakást? Ha naponta takarítva van, olyan sok időt nem vesz igénybe.

A mostani állapot nehezen elképzelhető, hogy mindenhol folyik a cukor, kávé, morzsa, anyámkínja, stb. Nem lehet, hogy túlzol? Ilyen akkor lehet, ha kb mindenhova direkt szétlocsolja. Ja, és hogy két hét múlva szólsz, hogy nagyon kosz van, meg kéne csinálni? Addig elvagy te is a koszban? Már ha igaz ez így, ahogy leírtad.

Ja, és most, hogy már nem eltartott vagy, kezdesz eltávolodni? Vicces vagy.

2018. dec. 18. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1éve laktok együtt,ebből 1 évig nem dolgoztál,csak takarítottad a trehány csávó dolgait,aki mindig is ilyen volt,csupán a pénz miatt.Már akkor kiábrándultam volna.Mivel te elnézted,el is szúrtad.Szerintem nem érdekli a kupi,úgy gondolja a te dolgod.Beszélhetsz vele még,de figyeld meg ki fog bukkanni belőle az a mondat,hogy te csak fogd be a szád,mert 1évig eltartottalak,nehogy már a házi munkát ne tudd most megcsinálni.Ez tuti hogy benne van,még ha eddig ki se mondta,és tuti hogy a kupi széthagyásában ez is benne van jócskán.Ő nem változik.Kérdés,hogy te meddig akarsz szemétdombon élni,és más után pakolni.
2018. dec. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!