Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell mindig túlgondolni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell mindig túlgondolni dolgokat? Ezért ment tönkre a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés

Férfi vagyok,barátnőmmel most szakítottunk,bár lehet vissza tudnám csinálni,csak drámáznom kéne.Még mindig szeretjük egymást,érzünk a másik felé,de ugye azt beszéltük hogy jobb lesz külön.


Másfél év volt majdnem.


Sok hasonlóság volt köztünk, és működött a szex meg az egymással hülyéskedés,tudtunk együtt jól összedolgozni,el is tudtunk beszélgetni viszont...


Sok volt a veszekedés mert túlgondolta a dolgokat, tehát úgy szűrt le dolgokat hogy én őt egy ....szemét embernek tartom meg hogy mindig ő a hibás és hogy én lenézem őt,meg hogy parancsolgatok neki.


Szóval miért kell mindig mögé gondolni valamit egy dologhoz amit mondunk a másiknak.


Van olyan nő is aki nem gondolja túl a dolgokat igaz?


Visszatérve a vádaskodásaira.


Akit szeretek sosem akarnám megbántani,tehát sosem gondolok róla rosszat,hibáztatni sem hibáztattam csak elmondtam mi volt rossz egy adott dologgal kapcsolatban.

Hogy ha én szeretek valakit és vele vagyok akkor hogy tudnám lenézni?Nem nézek le senkit.Akik lenéznek valakit azok általában már össze se jönnek azzal az adott személlyel szerintem.

Tudok egy munkahelyet,és már parancsolgatok neki.Csak elmondtam hogy lenne egy munka,erre hogy ne parancsolgassak neki, mikor nem is szoktam parancsolni meg nem is azt mondtam hogy menjen,csak elmondtam neki.

Vagy egy másik példa:

Azt írom neki hogy nem hazudok,erre ő azt gondolja hogy akkor én azt gondolom hogy ő hazudik.


Miért kell túlgondolni dolgokat?


Miért kell mögé gondolni dolgoknak?



#túlgondolni #mögégondolni
2018. dec. 19. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

"Akik lenéznek valakit azok általában már össze se jönnek azzal az adott személlyel szerintem."


De, sajnos van, aki simán összejön, sőt még szeretetet, szerelmet is hazudik, mert azt se tudja, mi az.

A kérdésedre visszatérve nagyon sajnálom, hogy végetért a kapcsolatod. Remélem, hogy találkozol egy olyan lánnyal, akivel egy hullámhosszon vagytok és érzelmileg is közel azonos szinten.

2018. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Bocs kérdező, tudom a szerelem megszépíti a dolgokat, de lehet, hogy nem akkora baj, ha megszabadultál egy ilyen pártól. Valljuk be, ezt még lehet fokozni, míg paranoiás szinten nem kérdőjelezi meg minden szavad.

De emellett, az ő felét nem ismerjük. Talán a javaslataidat úgy közölted, hogy mást is érthetett belőle.

Viszont ez a ti döntésetek, hogy újra összejöttök e.

Én régebben voltam olyan, hogy konspiráltam minden szót, mert sokkal bizonytalanabb voltam magamban, ma már próbálom nem csinálni.

2018. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hány éves a lány?

Elég gyerekes a viselkedése..

2018. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

" sosem gondolok róla rosszat,hibáztatni sem hibáztattam csak ....."

" Tudok egy munkahelyet,és már parancsolgatok neki.Csak ..."

" meg nem is azt mondtam hogy menjen,csak ...."

Nem tudom érted-e? Ahol azok a "csak"-ok vannak ott kellene tükörbe nézned. (Mármint a köv. bnöd esetén)

2018. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne ajanlj neki melót , ne írd hogy nem hazudok etc.

Én speciel direkt nem veszek sohase ebédet nem csinálok semmit. Így jó. Ha veszek ebédet és azt veszem neki amit szeret akkor biztos magamnak vettem azt és rá nem gondoltam.ha nem olyat veszek amit szeret akkor nem gondoltam rá.

Megoldás mindenből kettőt venni vagy semmit se venni. Ha csinálok reggelit és ő nem jön reggelizni én megeszem az én adagom és megyek dolgozni akkor nem vártam meg.szemet vagyok. Ha nem reggelizek akkor nincs gond, van neki, meg kfc ott azt kapok amit kérek és nincs gond.


A baj hogy nem tudod megoldani pedig nem nehéz tulajdonképpen csak csökkenteni kell a kommunikációt, nem kell segíteni minél kevesebbet teszel és mondasz annál jobb vagy.

2018. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon valószínű, hogy a családdal volt a probléma, ahol felnőtt, erről nem írtál semmit.


"Azt írom neki hogy nem hazudok,erre ő azt gondolja hogy akkor én azt gondolom hogy ő hazudik.


Miért kell túlgondolni dolgokat?"


Azért gondolja "túl", mert ha neki korábban valaki mondott neki bármit korábban, bármi is volt az, abban mindig volt egy bújtatott rosszindulatú célzás is az illetőre nézve. Vannak ilyen bántalmazó családok. Az emberek nem véletlenül veszik magukra a dolgokat, hanem azért van ez, mert a család erre tanítja őket az egész viselkedésével.


Ha ő így nőtt fel, vagy volt korábban bántalmazó kapcsolata, akkor részéről teljesen érthető reakció, hogy mindenbe belegondol egy bújtatott rosszindulatú célzást.


Ő nem tud bízni emberekben. Na ezt a bizalmat kellett volna kiépíteni másfél év alatt, úgy, hogy te türelmes vagy vele, és mindenről elmondod, hogy mit gondolsz valójában, és egy idő után elhiszi neked, és fokozatosan javult volna a helyzet.


Ha ti ezt nem oldottátok meg, vagy kezdtetek utánanézni, hogy mi a helyzet, hanem mindketten betudtátok annak, hogy ő ilyen, és ezen nem lehet változtatni, akkor nem indultatok el az úton, és így nem lehet egy normális kapcsolatot kialakítani.

2018. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3-as.

24 vagyok ő 22.

4-es.

Értem-e? Azért mert mindenhová írtam csak-kal mondatot,mert úgy érzem mondtam valamit amit nem kéne félre érteni,meg túl gondolni,tehát egyáltalán elolvastad hogy a csak után miket írtam?Mert azt hiszem megfogalmaztam normálisan hogy akit szeretek azt nem bántom semmilyen jelleggel és nem is akarom,de akit bántani kéne még azt sem mert a sors mindenkinek rendezi az útját.Nem lehet hogy te is túlgondolod minden Csak-os mondatom?


5-ös

Ha úgy csinálom ahogy te csinálnád akkor meg az lenne a baj, tehát én már próbáltam azt amit te, utána az volt a baj.


Szóval problémázott akkor is mikor nem is kellett volna.

2018. dec. 19. 14:36
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os

Neked van igazad,az anyja szerintem az egyik ok az élete során,talán a másik esetleg az előző párja,ezt nem tudom.

Az elején nem bízott bennem,nem akart elhinni semmit se, akkor hitte el mikor látta.

Ez után valamenyivel már jobban hitt nekem,ez javult valamelyest,sosem hazudtam neki mindig őszinte voltam,de ő azt mondja hogy én hazudok.Tehát hogy ha én elmondok mindent őszintén mert undorodom a hazugságtól,egyenes ember vagyok, akkor miért hazudnék, egyáltalán mi okom lenne hazudni annak akit szeretek?

2018. dec. 19. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:

#1


Az ilyen kapcsolatokban általában a "lenézett" fél is aktívan részt vesz, többségük tipikusan olyan személy aki igazából megteremti magának a "lenézést" az alárendeltséget. Ha nem a "párja", akkor majd az anyja-apja, főnök vagy bárki más akitől szenvedhet. Panaszkodik rá, de valahol élvezi, különben kilépne belőle.


Most nem idézem pontosan, de az Ember Tragédiájában volt egy ilyen rész, hogy szabadíts fel a rabszolgát és másnap új urat keres magának. Ez más aspektus, de itt is igaz.

2018. dec. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6


Ez mennyire igaz. Bár én például a "támadást/beszólást" várom szinte mindenkitől, mert a "kedves" szüleim általában ezt csinálták.


Bár az egyiktől legalább megszabadultam, ott legalább ki van mondva, hogy utál és én is őt, másik oldalon viszont sokkal bonyolultabb.


Eh.


És ezért vontam magam köré "kínainagyfal" méretű gátakat.

2018. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!