Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell mindig túlgondolni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell mindig túlgondolni dolgokat? Ezért ment tönkre a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés

Férfi vagyok,barátnőmmel most szakítottunk,bár lehet vissza tudnám csinálni,csak drámáznom kéne.Még mindig szeretjük egymást,érzünk a másik felé,de ugye azt beszéltük hogy jobb lesz külön.


Másfél év volt majdnem.


Sok hasonlóság volt köztünk, és működött a szex meg az egymással hülyéskedés,tudtunk együtt jól összedolgozni,el is tudtunk beszélgetni viszont...


Sok volt a veszekedés mert túlgondolta a dolgokat, tehát úgy szűrt le dolgokat hogy én őt egy ....szemét embernek tartom meg hogy mindig ő a hibás és hogy én lenézem őt,meg hogy parancsolgatok neki.


Szóval miért kell mindig mögé gondolni valamit egy dologhoz amit mondunk a másiknak.


Van olyan nő is aki nem gondolja túl a dolgokat igaz?


Visszatérve a vádaskodásaira.


Akit szeretek sosem akarnám megbántani,tehát sosem gondolok róla rosszat,hibáztatni sem hibáztattam csak elmondtam mi volt rossz egy adott dologgal kapcsolatban.

Hogy ha én szeretek valakit és vele vagyok akkor hogy tudnám lenézni?Nem nézek le senkit.Akik lenéznek valakit azok általában már össze se jönnek azzal az adott személlyel szerintem.

Tudok egy munkahelyet,és már parancsolgatok neki.Csak elmondtam hogy lenne egy munka,erre hogy ne parancsolgassak neki, mikor nem is szoktam parancsolni meg nem is azt mondtam hogy menjen,csak elmondtam neki.

Vagy egy másik példa:

Azt írom neki hogy nem hazudok,erre ő azt gondolja hogy akkor én azt gondolom hogy ő hazudik.


Miért kell túlgondolni dolgokat?


Miért kell mögé gondolni dolgoknak?



#túlgondolni #mögégondolni
2018. dec. 19. 13:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

6 voltam.


Ha valaki bántalmazó családban nőtt fel, vagy bántalmazó kapcsolata volt, két út lehetséges.


1, Az illető, mivel ebben nőtt fel évtizedekig, vagy ennyire megszokott ez a számára, úgy gondolja, hogy ez a normális, és mindenki, aki nem ilyen, az a hülye. Ragaszkodik a bántalmazóhoz, és vele marad mindenen keresztül, miközben párkapcsolatok jönnek-mennek. Végül, ha nem talál olyat, akit be tud illeszteni ebbe a viselkedésbe, akkor egyedül marad. Ha talál olyat, akit be tud illeszteni, az a bántalmazó család rabszolgája lesz, akinek mindent úgy kell csinálni, ahogy azok mondják, mert ez a nagybetűs CSALÁD. (Ld még: "mert az anyád vagyok", "mert ezt így szokás, és minden normális család ezt csinálja", "mert felneveltünk, és ezért sokkal tartozol", "mert ez csak egy párkapcsolat, de mi a családod vagyunk", stb.)


2, Az illető talál valakit, aki megmutatja neki, milyen egy bizalomra épülő kapcsolat. Ekkor az történik, hogy az illető lassan elkezd bízni a másik félben, és elkezdi magát ebben a kapcsolatban jobban érezni lelkileg. Egy idő után annyira nem tudja elviselni a negativitást, ami a bántalmazóktól jön, hogy minden szavába belekötnek, hogy soha semmi nem jó nekik, és cserébe az ő elváráslistájuk végtelen, hogy besokall, és először lekorlátozza, majd akár meg is szakítja velük a kapcsolatot. Innentől rapid gyógyulásnak örülhetünk egy olyan kapcsolatban, ami bizalomra épül. A korábban bántalmazott személy egyre kevesebbszer érzi, hogy a párjának hátsó szándéka lenne vele. (Ettől persze a többi emberben, akik nem vívták ki a bizalmát hosszas munkával, ugyanúgy nem bízik meg.) De itt létrejöhet egy olyan kapcsolat, ahol a felek megbeszélik egymással a dolgaikat, hetek(!) telnek el úgy, hogy nincs veszekedés, és a saját közös dolgukra koncentrálnak, és a nyugalom jellemzi a mindennapi életet, nem a dráma. A felek megbíznak egymásban, és abban is, hogy elég jók a másiknak, ezért ez nem generál értelmetlen veszekedéseket.


Sajnos vannak olyanok, akiknek nincs igényük egy nyugodt életre, és tényleg szeretnek veszekedni, és mindenben a rosszat látni; és vannak olyanok is, ahol a családi háttér volt a rossz, de ki akarnak ebből jönni. Na most én láttam már mindkettőre példát a környezetemben.


Itt azt kell eldöntened, neked, a kérdezőnek, hogy melyik utat láttad formálódni, illetve, hogy te melyik típusú életet szeretnéd magadnak.

2018. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!