Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek fel kellene adnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fel kellene adnom ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt a párommal, de az utóbbi időben furcsán szoktam érezni magam. Ő nagyon szeret és velem szeretne tervezni. Jövőre el akar jegyezni és saját lakást venni, hogy össze tudjunk költözni. Vannak viszont dolgok, amik zavarnak. Mindketten a szüleinknél lakunk, de mindig nekem kell kimennem hozzá, mert nálunk nem lehet napokig. Húgommal egy szobában vagyunk igaz ő már a legtöbb időt a barátjánál tölti és van hogy 2 hétig nem jön haza. Én viszont úgy érzem még mindig nem tudom otthon érezni magam náluk, mert a szülei is ott vannak. Igaz a tetőtér a miénk de a konyha mosógép ilyenek közösek, szóval sokat vagyunk együtt velük. Eleve nagyon zárkózott típus vagyok és zavarja azért őket hogy még mindig nem tudtam beilleszkedni sokat beszélgetni. Párom szeret velük lenni sokat és sokszor én fennt lennék a tetőtérben. Úgy érzem így sose fogok tudni önálló lenni, ha nincs teljesen külön részünk. Sokszor van, hogy szorongok és nem tudok úgy mozogni élni mint itthon a megszokott környezetemben. Amikor még nem egy helyen dolgoztunk szerettem kimenni mert tudtam vasárnap úgyis haza kell jönnöm. Nem mondta párom hogy mindig legyek ott. Most hogy lassan 1 éve egy helyen dolgozunk van, hogy tőle megyünk viszont az utóbbi időben folyton haza szeretnék jönni és csak 1 héten egyszer kétszer megyek ki. Itthon nem szorongok mindenem itt van. Ez a 2.kapcsolatom de az elsőt is feladtam másfél év után mert távkapcsolat is lett, meg mások voltunk. De itt is ő a beszédes nyitott és nem érzi rosszul magát ha itt van pár órát. Ha viszont elmegyünk ketten nyaralni akkor úgy érzem ki tudok bontakozni azt tehetek amit szeretnék. Nyilván még van bennem néha szorongás mert vannak furcsa szokásaim, de biztos meg tudnám szokni hogy vele élek. Lehet az érzelmeimmel van baj? Bizonytalan lennék? Igazából előzőbe se vtam szerelmes legalábbis nem azt az intenzív dolgot éreztem.
2018. dec. 22. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, de ha elolvasod figyelmesen az írásod, te is rájössz, hogy nem a párodat nem szereted, hanem az van, hogy CSAK vele szeretnél összeköltözni és nem velük. És itt ez nagyon fontos! Azért érzed rosszul magad, mert úgy érzed, hozzájuk költözöl, azaz a szüleihez és hozzá, nem pedig ti költöztök össze. Nyilván sokat vagytok együtt a szüleivel ha ott vagytok. Ez még több lenne ha odaköltözöl (gondolom ez az alternatíva van)

Saját tapasztalatból mondom és kérlek jó alaposan gondolj át mindent! Üljetek le beszélgetni erről és jó alaposan mélyen beszéljétek át a dolgot!

Nem jó úgy összeköltözni, hogy a szülők is ott vannak.

Én belementem ebbe az év elején, és nagy eséllyel ráment a kapcsolatunk. Még együtt vagyunk, de nagy seb maradt mindkettőnkben, és szerintem ha szétmegyünk ez lesz az egyik szakító ok.


Szóval jól gondold át!

2018. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítésként: Én is nagyon zárkózott vagyok, a párom pedig könnyen megnyílik másoknak. A szülei, inkább az anyukája nagyon közvetlen velem, és a mai napig nem értik mi volt a bajom, amikor elköltöztem. Amikor a párommal kettesben voltunk nála/náluk, elengedtem magam, de ha ott voltak a szülei, szorongtam, mert az már nem volt olyan.


Nálatok is ez lehet: Bármit meghallhatnak a szülők, hiába vagytok az emeleten. Nem csinálhatsz amit akarsz, hisz tartasz tőle mit szólnak a szülei. Mivan ha benyitnak? Ok ilyen biztos nem lesz, de ha csak bekopognak és épp rosszkor már kényelmetlen szituáció lesz. Nincs az amikor csak ketten vagytok és te is el tudod engedni magad.

2018. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem arról szól, hogy a pároddal lenne gondod. Én egy évig éltem együtt az exemmel és a nővérével a szüleiktől örökölt házban, de gyűlöltem. Én is zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg és a nővérével egyébként sem nagyon találtuk meg a közös hangot. Képtelen voltam ott otthon érezni magam, jó volt, hogy ott volt a párom, de nem tudtam jól érezni úgy magam ahogy otthon. Alig vártam, hogy külön lakásunk legyen ahol csak ketten vagyunk. Ez teljesen természetes, azt mondod gyűjtötök/gyűjt párod a saját lakásra, ha át költöztök akkor nyilván minden más lesz, csak ki kell várni. Erről meg mindenképp beszélj a pároddal szerintem.
2018. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!