Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a férjed jól keresne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjed jól keresne, bármilyen munkát elvállalnál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a férjed átlag felett keres egy olyan munkával, amit szeret, neked azonban nincs munkád, mert mondjuk nappalin tanulsz, vagy egy ideje nem találod a megfelelőt az utolsó helyed óta, vagy pályakezdő vagy, bármi más.


Elmennél olyan munkákra, ami alig fizet és nem is szereted, csak hogy dolgozz?

Gondolok itt takarítás, árufeltöltés, pénztár, meki,vendéglátás és hasonlókra.

A bevételre nincs szükségetek, tehát jóformán azért dolgoznál, hogy elmondhasd, dolgozol.


Elvárható ilyen helyzetben, hogy igenis igent mondjon az ember az első szembejövő álláslehetőségre?


2019. jan. 1. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez a kapcsolattól, a felek megállapodásától függ. Nálunk ez nem lett volna probléma, mivel a kapcsolatunk első öt évében nappalin tanultam, a parom meg vállalkozó, így a szabad napjaimon együtt dolgozunk. Viszont, ha egy párkapcsolatban külön kassza van, akkor nyilván elvárható a nőtől is, hogy ne a férje fizetésére alapozzon.
2019. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben, kulfoldre kerultunk es mig o konnyeden elhelyezkedett, en a kutyanak sem kellettem, bmit elvallaltam vna, o nem engedte, azt mondta h ha elmegyek lepcsohazat felmosni, meg fogok nyugodni azzal h vegre van vmi es nem is fogom keresni a vegzettsegemnek megfelelo allast. Ugyh tovabbi egy evig szenvedtem es kerestem, de igaza lett, diplomas jol kereso allasom lett. Ha csak rajtam mulik igent mondtam volna bmire, nincs annal rosszabb mint amikor eltartanak, az en buszkesegem legalabbis nagyon nehezen viseli. De ez minden par eseteben megegyezes kerdese.
2019. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Nálunk hasonló volt a helyzet, mikor végeztem az egyetemen. A párom átlag felett keres (szerintem - bár nem tudom mi számít átlagnak pontosan), de nálunk azért egy fizetés kevés a számunkra megfelelő életszínvonal eléréséhez, szóval lehet nem ugyanarra gondolunk.

Nálam is az volt hogy anyósom tukmálta, hogy azonnal BÁRMILYEN munkát fogadjak el (utalva konkrétan a gyárra, ahol diákként dolgoztam és tudtam hogy semmiképp nem megyek oda vissza). Hát nem ettem meszet, hogy először ne próbáljak meg olyat találni, amit szívesen csinálnék. Ez kb. 2 héten belül sikerült is (nem diplomás állás, sima eladói).

Szerintem valamiért azt gondolta, hogy én a fián akarok élősködni, holott semmivel nem adtam erre okot.

Szerintem amennyiben van lehetőséged választani, akkor válassz olyat, amit szívesen csinálsz. Nyilván ahol nincs ott én is elvállalnék "bármit", de inkább törekednék, hogy elköltözzek oda ahol van választás.

2019. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne választási lehetőségem, akkor igen, elfogadnám, ami jön, és váltanék, amint van jobb (eddig is így csináltam), de ha meg tudunk egyezni, hogy erre nincs szükség, akkor tudatosabban keresnék lehetőséget, és közben fejleszteném magam olyan irányba, ami érdekel, hogy tényleg jó esélyekkel kapjak jó munkát, ilyenkor be lehet iktatni - akinek nincs - a jogsit is, mert az is növeli a lehetőségeket, és ha nem kell a megélhetésen görcsölni és az idődet is rugalmasabban tudod beosztani, akkor könnyebb megcsinálni, mint munka mellett, lehet nyelvet tanulni, az is plusz pont.

Most nem vagyok ilyen helyzetben, eltartott sem vagyok, munkám is van, ami egyelőre jó.

2019. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem mennék így dolgozni, hogy nem is szeretem csinálni és alig keresek vele (nyilván más ha valaki nagyon rá van szorulva és bármit elvállalna már). Ha szeretném a munkám, de rosszul fizetne vagy épp a magas fizuért elviselném a rossz melót az azért más, de ilyen helyzetbe akkor inkább várnék egy jó állásra. Ha sokáig nincs semmi adnék lejebb az elvárásokból,de ha nem vagyok rászorulva nem mennék mekibe/takarítani, csak hogy elmondhassam hogy van állásom. Azért legalább egy irodai adminisztrációs melót megpróbálnék kifogni, ha semmi fizuért robotolok legalább kényelemben szeretném tenni.
2019. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp dolgoznék valamit, még akkor is ha milliókat keres a férjem. Akkor valószínűleg befektetéseket kezelnék, pld. lakáskiadás.

De ha "csak" annyit keresne mint most ketten együtt, akkor is elmennék dolgozni, bár lehet csak 4 órás munkarendbe. Őszintén 10 év irodai munka után simán kipróbálnám hogy elmegyek takarítani vagy bolti eladónak, postásnak vagy ilyesmi, ami nem egyhelyben ülés és excelekkel való végtelen zsonglőrködés.

Mindezt azért tenném hogy szellemileg ne tunyuljak el, és kipróbáljak valami újat - hosszabb távon meg persze fejleszteném is magam olyanban, ami érdekel.

2019. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, engem ebben az esetben az édesanyám tartana el.
2019. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem.
2019. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem szükségem van arra, hogy saját jövedelmem legyen. Vannak dolgok, amiket egyszerűen nem fogok a párom pénzén megvenni. Gondolok itt a saját hobbijaimhoz kellő dolgokra, a "luxus" dolgokra, amiket mondjuk a párom sosem venne meg vagy ellenzi, úgy van vele, hogy tök fölösleges. (Egyébként a takarításon kívül egyik állás sem fizet ám rosszul). Illetve törekednék rá, hogy minél rövidebb idő alatt találjak olyan állást, amit szeretek is.
2019. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!