Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretnék vidékre költözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék vidékre költözni, de a férjem nem akar, pedig már nagyon utálom a panelt budapesten, megvigasztalnátok?

Figyelt kérdés
tudom hogy én költöztem fel pestre egy szabolcsi kisvárosból és itt is alapítottam családot a férjemmel Pesten, de akkor még nem tudtam, hogy mennyire megterhelő anyagilag a két gyerek és hogy háromszorozódni fognak a lakásárak. Vidéken élnek a szüleim, férjem pesti és közeli agglomerációban élnek a szülei is. Apukám vállalkozó, már nyugdíjas, de még aktívan intézi az ügyeket, van egy boltunk, és néhány ingatlan, néhány hektár föld gazdálkodni. Én tudnék nekik segíteni, férjem is tudna munkát találni 30 percnyi autóútra a közeli nagyobb városban, ha igazán akarna, hisz közgazdász, most közszolga. amiért menni akarok, hogy kinőttük a panelt, egymás szájában vagyunk, mindenki zavar mindenkit és apukám ott venne nekünk kertes házat, szépet újat, de ha azt a pénzt ideadná, itt csak egy másfél szobával nagyobb 40 éves panelt tudnánk venni, ahol nekem megint nem lenne semmi helyem, egésznap hallgathatnám a focit meg a hülye vígjátékokat a férjemmel egy szobában, ha meg megkérem hogy kapcsolja ki, ő van kiakadva. szóval érthető okokból apukám nem szeretné ezt egy túlárazott panelre költeni, férjem meg utálja a kisvárost, közeli falukkal, lenézi, suttyóknak hívja őket és azt képzeli mindenki kocsmába jár csak és azt mondta ha mi eltartanánk és nem kéne dolgoznia, akkor se jönne és a gyerekeket se engedi, mert falusi iskola, vannak cigányok is, meg milyen jövőjük lenne ott. férjemmel mindketten 2 diplomások vagyunk, jó egyetemről, mégsem tudunk megengedni egy olyan házat, amit ott kapnánk. Én vidéki falusiként hatalmas házban udvarral külön szobával nőttem fel, most a gyerekeimnek egyszobában kell majd felnőniük, mert itt maximum 10-15 év plusz hitellel veszünk egy kicsivel nagyobb panelt, ahol a gyerekszoba még mindig egy kis lyuk. A férjemnek a saját kis panelét amiben lakunk, el se kellene adnia, kiadhatná bérbe és ha nem jó, bármikor visszajöhetnénk, de ő nem akar jönni mert utálja anyósomékat, irigy rájuk mert falusiként többre vitték, és nem is az a fajta, aki odateszi magát, munka után inkább hazajönne, ledőlni pc játékokat játszani vagy tvzni, itt vannak a szülei és a barátai. ugyanaz a ház amit vidéken kapnánk 24 millióért itt 60 millió az agglomerációban is a szülei mellett. a gyerekek imádnak vidéken lenni ők határozottan oda akarnak költözni, már előtte is ezt mondogatták, mielőtt felvetődött volna bennem. Még 4-7 évesek, de Mi lesz így a gyerekekkel? mikor fog eljönni az amikor szenvedni fognak egy szobában, amikor kiabálás lesz a fürdő, hűtő, fogasok előtt, mert senki nem fér el normálisan? mondanom sem kell, hogy a pesti szórakozási lehetőségeket ki se tudjuk használni, mert nincs rá pénzünk, félreteszünk. amennyit hazsnálnánk havi 1-2 alkalommal, azt faluról-kisvárosból is lehetne tenni. amúgy meg van ott minden spar, kórház, rendelők, játszóház, gimnázium is. Én is odajártam és azóta a város még jobban fejlődött, megggazdagodott, sorra épültek a gyárak, üzletek, vannak szegények is, nem tagadom, de mégis ott a sok szép családi ház, takaros kertekkel, nyáron gumimedencékkel, bungalókkal, itt meg csak a lakótelepi nyomor vesz körül és igen, tudnánk venni egy kicsit nagyobb panelt két kis lyukkal, meg akor havonta egyszer itt is el tudunk menni moziba vagy állatkertbe, de mégis úgy érzem, budapesten élni luxus lett és nem akarom hogy a gyerekek itt nőjenek fel, mert mire ők felnőnek, már úgyis megfizethetetlen lesz még hitellel is a ház.

2019. jan. 2. 13:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjed panel lakásában laktok, ami már vélhetőleg megvolt a házasságkötés előtt, mert akkor nem lenne kizárólag az

Övé, gondolom.


Diplomások vagytok, közben született két gyereketek, és sehová nem haladtatok előre?


CSOK-ban, kedvezményes hitelben nem gondolkodtatok?És ha a férjed lakását eladnátok, a szüleid hozzátennék azt az összeget, amin vidékre költözésetek esetén házat vennének Nektek, bizonyára nagyobb lakásba tudnátok költözni.


Szerintem alapprobléma,hogy Te menni akarsz, Ő nem. És ezen egyiktek sem akar változtatni. Ezt előbb kellett volna megbeszélni hiszen amiket a költözés indokaként felhozol előre látható volt.


Manapság általában fordított a helyzet. Vidékről költöznek a fővárosba, a munkalehetőség, a gyerekek továbbtanulási/fejlesztési lehetőségei miatt.


Szerintem Neked sincs arra konkrét elképzelésed,hogy élnétek meg majd ott, hiszen az,hogy Te tudnál Apukádnak segíteni, a férjed meg majd találna valamit...két gyerekkel nem opció a megélhetésre.

2019. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha a ferjednek nincs másra igénye, mint munka után hazamenni és tv-t nézni vagy gépezni lefekvésig, akkor neki tökéletesen megfelel a pici panel.
2019. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A "kis nyomi" jelzőtől eltekintve -os válaszoló okfejtése helytálló.

Kérdező, meg kell értened, egy kertes ház körül a férfiembernek mindig akad dolga. Olyan dolga, amit egy városban cseperedett faszi a háta közepére sem kíván. Nem ismeri ezeket, nem ért hozzájuk, természetes, hogy fél tőlük, még ha nem is vallja ezt be.

Próbálj a férjed egójára hatni, talán azzal célt érsz nála.

2019. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!