Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokan miért a párjuktól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért a párjuktól várják a motivációt a céljaik megvalósításához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában elég sokat észlelem a környezetemben a fentebb említett jelenséget. Rengeteget hallom az ismerőseimtől, -elsősorban férfiaktól, de ritkán nőktől is- hogy addig nem tesznek a céljaik elérésébe energiát, amíg nincs kapcsolatuk. Mintha teljesen motiválatlanok lennének kapcsolat nélkül.


Pár példa:

"Majd elutazom xy helyre, ha lesz párom és lesz kivel..."

"Majd lefogyok ha..."

"Majd elkezdek aktívan sportolni, ha..."

"Majd igényesebben öltözködöm, ha..."

"Majd elkezdek karriert építeni ha lesz kiért..."

"Majd elkezdek xy dolgot tanulni, ha..."


(Én azt gondolom, hogy egy jó párkapcsolat hatalmas húzóerő és erős pozitív töltet bárkinek az életében. Viszont attól várni a motivációt kicsit egészségtelen dolognak tűnik. Én szingliként is tettem energiát a szakmai fejlődésembe, utazgattam és belevágtam új dolgokba, beiratkoztam tanfolyamokra ha éppen tanulni akartam valamit. Mindig volt egy erős belső motivációm.)


Mit gondoltok erről?



2019. jan. 12. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor húz le, ha duruzsol folyton, hogy nem fog sikerülni vagy fölösleges, amit csinálsz.

32/f

2019. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit félreérthető voltam. Természetesen utazni és sportolni is sokkal szórakoztatóbb lehet párban, nem erről szólt a kérdésem. Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy miért kell egy kapcsolat valakinek ahhoz, hogy tegyen magáért, az életéért.
2019. jan. 12. 13:58
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
Igénytelenség. Ez abból fakad, mint amikor van egy szép ház, benn gyönyörű az udvar, a ház előtt meg felveri a gaz...tipikus igénytelenség, csak ez a párkapcsolatban.
2019. jan. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Azt írd még, hogy ez náluk/az ő szemszögükből is hiány/panasz vagy csak te agyalsz rajta, hogy miért nem kapcsolnak rá, hiszen többre vihetnék?

32/f

2019. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

2,5,8-as vagyok


A négyes említette a valódi tragédiát fél sorban: "és tapasztalom a környezetembe, hogy ez gyakran annyira kifogás, hogy akkor is punnyad, amikor össze tud szedni vkit." Ez borzasztó elszomorító, de valós jelenség. Kedves Kérdező, neked erről mi a véleményed?

2019. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#14

Jó a kérdés! Én itt konkrétan arra az esetre gondolok amikor az emberek szeretnének valamit elérni, akarják és hiányzik nekik, de maguktól egy fűszálat sem tesznek keresztbe érte arra hivatkozva, hogy "majd ha lesz kiért...".

Amiről te írsz az is ismerős jelenség.

2019. jan. 12. 14:12
 17/25 A kérdező kommentje:

#15

Szerintem ebben az esetben a párkapcsolat hiánya csak kifogás, hivatkozási alap. Egyszerűbb erre ráfogni valamit, mint beismerni azt maguknak, hogy lusták, félnek vagy bármi más okból sajnálják az időt/pénzt/energiát. Egyfajta énvédelem lehet, egy játszma.

2019. jan. 12. 14:16
 18/25 anonim ***** válasza:

2,5,8 és 15-ös vagyok


Köszi a választ. Kb. egyetértünk :)


Sztem a felnőttség egyik jele az, ha a saját jelenlegi helyzetem okozójaként felismerem magam, és nem próbálom másra kenni életem felelősségét. Tapasztalatom az, hogy át lehet fordulni negatívból pozitívba, de ehhez önismeret, önfegyelem és önirányítási képesség kell. H ez adottság v megküzdés kérdése, arról messzire vezető beszélgetést lehetne folytatni.

2019. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja, abban az esetben gázos. Azokra az esetekre tértem ki, akiknek megfelel az optimum, mert hajlamos a közvélemény egy kalap alá venni. Példa erre mondjuk, hogy x fizumból van egy garzonom. Igaz, szeretnék egy nagy kertesházban élni, de csak többletmunka lenne nekem egyedül, holott nem lakom be, nem használom ki. Ez nem azt jelenti, hogy belenyugszom a garzonomba, csupán a körülményeimhez optimalizáltam az életem/alkalmazkodom.

32/f

2019. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19-es egy nem túl kreatív választ adott egy konkrét vágy beteljesítésére. Léteznek kisméretű családi házak is, garzonméretben. Olyanok, amik akkora örömfaktort biztosítanak, mint egy kertes ház, de akkora a költség- és fenntartásigényük, mint egy garzonnak.
2019. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!