Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az emberek többsége miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek többsége miért képtelen magába nézni egy rosszul működő párkapcsolatban vagy egy szakítás közben/után?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy önvizsgálat helyett nulla önkritikával a másikra mutogatnak, mondván, mindenért ő a hibás, mindenről ő tehet és csak neki vannak rossz tulajdonságai, szokásai.

2019. jan. 12. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert számukra ez nem evidens és ez szomorú.
2019. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem mindig az emberben keresendő a hiba.
2019. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Kompatibilitási problémákra gondolok. Külön-külön még jól működnek, vagy esetleg valaki mással.

(2# voltam)

2019. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
A rosszul működő párkapcsolattokban mindig az sérül, aki próbálja megmenteni, vagy érzelmet és energiát rak bele. Természetesen az esetek többségében ő lesz a hibás. Így működünk mi emberek, ha nem fontos valami/vki, akkor azt lazán el tudjuk dobni, kígyót-békát mondunk rá, mit is számít az. Szenved a másik? Kit érdekel, ha nemek jó? Na itt a baj. Közben a másik meg tönkreteszi magát.
2019. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Igaz utolso.


Mindig az szivja meg aki szeret. Őt dobják ő lesz mindenben a hibas hogy a masik jol erezhesse magát á nem ő volt a szemét véletlenül sem

2019. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Hol látod? Én ezt nem tapasztalom.



Amúgy lehet önkritikája olyan embernek is, aki nem föltétlenül hangoztatja ezt mások előtt, pláne nem az ex-ének. Tehát nem fogom hangoztatni az exemnek, hogy mekkorát hibáztam, meg sajnálom, ettől függetlenül magamba nézek magányos pillanataimban, amikor elmerülök a gondolataimban.


Erősen kétlem, hogy te belelátsz minden ember fejébe és pontosan tudod, hogy mit érez, mikor emészti magát épp, mit bánt meg és mit nem. Vagy honnan tudod ezt azt olyan pontosan, hogy ki mikor tart önvizsgálatot. Szerintem ez egy privát tevékenység, tehát gőzöm sincs, hogy egy kívülálló honnan tudná ezeket.

2019. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#4 és 5


Kicsit a "Kill or be killed" ugrik be, csak ez más szituáció.


Aki beleteszi az energiát abba ami nem megy - az sajnos egy balek. Látnia kellene, hogy NINCS ÉRTELME. Talán tudja is. Miért teszi mégis? Mert gyenge kilépni. A másik fél röhögve lép majd át rajta, semmi szenvedéssel.


Gyengeség ez nem "szeretet".

2019. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek van egy énképe, amit persze az emberek többsége pozitívnak lát magáról. Mindenki szeret magára úgy gondolni, hogy kedves, intelligens, humoros, becsületes, stb. (persze azt mindenki tudja, és hangoztatja, hogy világ tele van hülye, sótlan bunkókkal mindenki szerint de az csak más valaki lehet, saját magára senki nem tekint így)



Ha beismerné, hogy ő hibázott, akkor azzal sérülne az énképe, azt meg a legtöbb ember próbálja erősen elkerülni, egyszerűen így vagyunk kódolva. Az énünket mindig védjük.



Ebből aztán jönnek azok a faramuci magyarázatok, hogy "azért is ő a hibás, hogy én léptem félre", és persze megmagyarázza, hogy miért.



Az ilyen ember egyébként leginkább magával szúr ki hosszú távon. Rövid távon persze az aktuális párjait is megszívatja, de a valódi problémákkal való szembenézés hiánya azt eredményezi, hogy minden kapcsolatában ugyanabba a hibába fog beleesni, és újra és újra előveheti a megszokott panelt, hogy hibás a párja, a párja szülei, testvére, barátai, kutyája, végső esetben a szerencse, de ő semmiben, ő mindent jól csinál.

2019. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

#8


Én tudom magamról, hogy nálam rosszabb nincs, igazából olyan vagyok aki ha megdeglik végre akkor páran pezsgőzni fognak (apám vezényletével), a többieknek meg fel se fog tűnni :)


Rossz érzés, hogy tulajdonképpen ilyen vagyok, de mégis rosszul érzem magam tőle... Nem kellene "pont leszarnom" ahogy más "getvedék" emberek szokták?

2019. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy miért épp szakítás utána kellene önvizsgálatot tartani? Szerintem ez mindennapos dolog, nem párkapcsolatfüggő, hanem az életemmel kapcsolatos dolog, az életem minden területére kihat.


Akinek van önkritikája, annak mindig lesz, akinek nincs, annak miért éppen szakítás után kellene előjöjjön?


Az önkritikát meg nem kell összemosni azzal, hogy nem feleltem meg egy adott embernek, nem kell föltétlenül akkora bűntudatom legyen egy szakítás miatt. Van úgy, hogy senki sem hibás.

2019. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!