Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyukák, titeket zavar, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, titeket zavar, ha a párotok/férjetek ellenkező neművel tölti a szabadidejét? Mit csináljunk ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Én vagyok a "bűnös" a történetben, az a nő, aki elcsábítja mindenhová otthonról az apukát... Azt tudni kell, hogy ez évtizedes barátság, óvoda óta Ő a legjobb barátom, a szüleink is jóban vannak nagyon. Sosem volt közöttünk több ennél, tehát nem arról szól a dolog, hogy féltékeny lennék. A menyasszonyával 2 és fél éve vannak együtt, van egy 4 hónapos lányuk.


Mondta, hogy otthon rendszeresek a veszekedések miattam, merthogy miért van velem még mindig jóban, miért találkozunk kettesben, vagy ha azt mondja, hogy a barátaival megy el valahová, én miért bukkanok fel ott. Legutóbb karácsonykor volt balhé, mert én is ott voltam a szüleimmel az ebéden, és a menyasszonya puffogva hazavonult a gyerekkel együtt, mert "el lett rontva a karácsonya ezzel".


Nem vagyok rájuk féltékeny, van párom és teljes az életem. De úgy gondolom, hogy egy több, mint 20 éves barátságnál nem kéne féltékenységi rohamot kapni egy ebéd, vagy kávézás, ne adj' Isten egy borozás miatt. Az apuka szerint beszélhetnék én is anyukával, úgy megismerne jobban és rájönne, nincs mitől félnie. De ez nekem olyan kellemetlen, nem tudom, mit mondhatnék neki. Meg nem is érzem, hogy magyarázkodni kellene bármi miatt. Vagy az a normális, hogyha valakinek gyereke születik, onnantól csak a család, és senki más?


2019. jan. 21. 12:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
94%

"Az apuka szerint beszélhetnék én is anyukával, úgy megismerne jobban és rájönne, nincs mitől félnie."

Ez szerintem is jó lenne, együtt lennétek néha, esetleg a te pároddal együtt, nem kell "magyarázkodni, hanem megismerkedni - ugyan miért kellemetlen ez neked?

2019. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:

Mert pl. most karácsonykor is ott voltunk több, mint tizen, én teljesen jól éreztem magam, beszélgettem mindenkivel, nyilván hozzájuk is szóltam, odamentem a babához. Mégis még az ebéd előtt hisztériázni kezdett a nő, hogy én mindenkit magamhoz édesgetek, képtelen vagyok nem a középpontban lenni és az a gyereke első karácsonya, ő tartozik a családhoz, mégis mindenki velem van elfoglalva. Erről szó sem volt, de egy olyan babával, aki 80%-ban az anyjára van kötve, senki nem tud sokat kezdeni. Kiment sírni a konyhába, hogy neki ez élete legrosszabb karácsonya, aztán fogta magát, és hazament a gyerekkel együtt.

Senki sem értette, mindenki csak nézett, hogy miért kell bolhából elefántot csinálni, és rángatni a babát jobbra-balra.


Szóval úgy érzem, csak olaj lenne a tűzre, ha elkezdeném beavatni az életem részleteibe.

2019. jan. 21. 12:58
 3/70 anonim ***** válasza:
85%

Nem ismeritek egymást? 2 és fél éve nem voltatok együtt semmilyen programon???

Nálunk is van ilyen a baráti társaságban. De nyilván a kapcsolat elejétől ismerjük egymást párját. Rendszeresen járunk egymáshoz. Talán az a baj, hogy ti mindig kettesben csináltok programokat és két család nem jár össze időnként.

És talán van oka a féltékenységre. Pl. történt köztük valami, amiről te nem tudsz. Vagy veled példálózott otthon, hogy bezzeg te.... Vagy a barátnővel nem akar elmenni olyan programokra, ahova meg veled simán elmegy.

2019. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, ha havi 1-2 alkalomról lenne szó, az nem probléma, ha minden délutánját veled tölti a családja helyett, az már igen. Szerintem az apának is foglalkozni kell a gyerekével.

Az tűnt fel a kérdésedből, hogy te "csábítod" az apukát, nem ő hív téged. Amúgy egyszerű a történet, képzeld el, hogy neked is van kisbabád, és a párodat hívja mindig egy másik nő.

2019. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
81%

Egy ilyen helyzetben biztos vagyok benne, hogy a legtöbben féltékenyek lennének, és még ha nem is, az ismerősök kitartó susmogására azzá válnának. Nagyon nagy bizalom és emberismeret kell ahhoz, hogy valaki ilyenkor ne legyen féltékeny egyáltalán.

Nálunk mondjuk szerencsére nincs ebből probléma, a férjemnek is vannak nő barátai, ahogy nekem is vannak férfi barátaim, sokkal korábbi ismeretségek ezek, minthogy mi összejöttünk volna. Van például egy nagyon régi haverom, tizenévesen bandáztunk még együtt, külföldön dolgozik, és évente párszor jön haza. Többször megesett már, hogy ilyen alkalmakkor vele, meg egy barátnőmmel (aki amúgy szintén férjnél van és gyerekeik is vannak) elmentünk szórakozni, táncolni, ő is már az ősidők óta barátságban van ezzel a sráccal. Se az ő férje, se az enyém nem csinál ebből ügyet. Pedig amúgy a srác állítólag nagy nőcsábász, bár fogalmam sincs, mit esznek rajta a csajok, szerintem kimondottan bunkó általában, pont ezért havernak tök jó, mert jókat szoktunk röhögni a beszólásain, de el nem tudom képzelni, hogy ilyen szöveggel hogyan szed össze nőket.

A férjemnek is van olyan barátja, aki nő, ő a testvére párja volt évekig, így lettek jóban, és azóta is összejárnak, de száz százalékig megbízom mindkettőjükben, és tudom, hogy soha nem volt, és nem is lesz köztük semmi. Ha meg akarna csalni, biztos, hogy nem vele tenné.


De az az igazság, hogy én tudom a férjemről, hogy nem csalna meg, nagyon sokszor bebizonyította már, hogy megbízhatok benne. Volt már nagyon durva mélyponton a házasságunk, de akkor sem fordult meg a fejében, hogy félremenjen.

2019. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
30%
Már pedig ő féltékeny rád és ez nem fog megváltozni sohasem. Egyébként a nők nagy %-a ilyen, teljesen kiakarja sajátítani a férfit. Megbróbálhatod de biztos hogy nem fog menni a barátság vele.
2019. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
58%

Az otthon töltött éveim alatt én is féltékeny lettem volna, akkor is, ha nincs okom rá. Bár a karácsonyi jelenet durva, de az otthoni féltékenykedés ment volna. Egyszerűen azért, mert be voltam zárva, nekem nagyon rosszul ment az első pár év, mindig úgy éreztem, hogy egyedül vagyok, pedig nem voltam. Szóval megértem, ha a lány így érzi.

Csináljatok közös programokat is, te párod, ők családilag. Vagy akár beszélhetsz is vele erről, ha úgy jön ki a lépés.

2019. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
72%
Óriásit hibáztál te is és a barátod is. Már ne is haragudj, de narátság ide vagy oda, a család elsőbbséget élvez minden téren és te marhára nem vagy családtag. Már az elejétől kezdve közös programok kellettek volna, milyen már az, hogy ti rendszeresen kettesben buliztok? Ez nem fér bele szerintem és itt nem a kiközösítésről van szó, hanem arról, hogy te túl sok balhét szítasz feleslegesen egy családban, ahol már picibaba is van. Mindenki foglalkozzon a saját családjával, ha bulizni akartok, akkor menjetek közösen. Telefonon, chaten lehet tartani a kapcsolatot, ahhoz nem kell ilyen sűrűn találkozgatni.... Biztos, nem alaptalan a féltékenység, te is ráteszel egy lapáttal, ráadásul egy 9 hónapos terhességen, szülésen átesett nőnek a hormonjai igencsak ugrándoznak, nem hiányzol te abból a családból kicsit sem. Tartsd tiszteletben a nő kérését is, mert itt önző módon csak magaddal és a barátoddal vagy elfoglalva.
2019. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
76%

Évtizedek óta barátságban lévő embereknél(nemtől függetlenül) is figyelembe illik venni, hogy a másiknak nem párja hanem felesége van és ráadásul családja.Én megértem a feleséget.Van egy 4 hónapos babája a férje meg a havernőjével ,,szambázik" a világba, mert a csaj nem bírja felfogni, hogy a másiknak már másfajta kötelezettségei is vannak.Miközben ő babázik, ti csavarogtok.(Tényleg érdekel, hol a sok én idős anyuka, aki mindig azt hangoztatja, hogy jaj, mert a férjének is ki kell vennie a háztartásból,babázásból a részét:D)Hozzá teszem, ha a férjem nem tudná, hogy első a családja és a gyerekek akkor nem volna a férjem.Így nyilván könnyű vinni a férjet is.

Szerintem közted meg a férj között régen volt valami, mert olyanfajta régmúlt barátságokra szoktak általában féltékenyek lenni a feleségek.

Ha te magad érzed,tudod hogy feszélyezed a feleséget, akkor miért feszíted a ,,húrt" és okozol családi perpatvarokat csak azért, hogy a ,,haveroddal" csámborogj?

2019. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

Foglalkozik a gyerekkel, többet is, mint az "átlag", legalábbis szerintem.

Nem szoktam így előre átgondolni, mikor írok neki, hogy van egy szabad órám, kávézzunk, vagy üljünk be valahová enni, hogy "na vajon nem lesz-e ez sok találkozás egy hónapon belül". Egyszerűen ha van szabadidőm, és csinálnék valamit, írok neki, hogy rám ér-e. De ez kölcsönös, ma pl. ő kérdezte meg, hogy miután végez a munkával, nem-e futunk össze.


Igenis vannak dolgok, amiket csak vele beszélek meg, mert a legjobb barátom. És a menyasszonyával, barátnőjével ezeket nem szeretném. Nyilván nem ez van mindig, rengetegszer van, hogy jön még egy barátnőm, vagy közös barát, de tény, hogy a baráti társaságból sokan nem szeretik a párját, amiért a nő elég rendesen megdolgozott. A folyamatos hisztikkel, ellenőrizgetéssel. Régen sokszor volt (a kapcsolatuk elején), hogy hozta őt is magával. De véletlenül sem akart volna a társaság tagja lenni, általában az volt, hogy leült valahová és elkezdett telefonozni, aztán 1-2 óra múlva hisztizni, hogy mikor mennek már haza, és hogy ő egyedül nem megy, vagy hogy miért nem foglalkozik vele a párja. A barátom mondta is, hogy reméli nem akarunk soha duplarandikat szervezni, mert szerinte még az előétel előtt kiszúrja a szemeit a villával, ha ezt a nőt kéne néznie és hallgatnia.

2019. jan. 21. 13:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!