Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem súlyos depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem súlyos depressziós, enni is alig eszik. Mit tehetnék érte azon kívül, hogy szakemberhez viszem?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul megy a sora, leépítés címszóval elküldték a régi munkahelyéről, már 4 éve. Azóta próbálkozik elhelyezkedni, de az állásinterjúk után sosem hívják őt vissza. Nekem jól kereső munkám van, simán elélünk a pénzből ketten, csak az a probléma, hogy minden egyes alkalommal látom az elkeseredettséget amikor haza jön és akkor kezdődik az, hogy mi a baj vele és, hogy ő senkinek sem kell. A szülei elhagyták őt kisgyermek korában. Egyedül én vagyok neki. Lassan oda jutottunk, hogy már étkezési zavarai is vannak. van hogy egész nap egy falat kenyeret eszik. Azt mondja nem kívánja az ételt. fekszik vagy ül a szobában egész nap és sokszor sír. Nem tudom mit mondhatnék neki, amivel kicsit is felderítem. Olyan mintha már nem bízna a világban. Szakembernél is voltunk már párnál, de javulást nem hozott egyik kezelés sem.
2019. jan. 23. 20:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
5-höz még. Valószínűleg nemcsak a leépítés a problémája, különösen amilyen előélete van. Nagyon alapos önismereti utat kell még bejárnia, a gyógyszer csak a kezdő lökés. A párkapcsolatotok is rá fog menni sajnos, ha továbbra se csinál semmit.
2019. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Azt szeretné, ha megbecsülnék és egy ilyen helyen - voltam üzletben árufeltöltő egyetemista koromban - ott rúgnak beléd ahol tudnak, főleg ha látják, hogy amúgy is a padlón vagy. Meg ő maga is egy visszalépésnek ítéli meg ezt, eljutott egy szintre, kemény munkával és tanulással, ahhoz képest most ez egy kudarcélmény neki. Szerintem is ezt látják rajta. Bizonytalan, fél az elutasítástól.
2019. jan. 23. 21:20
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 évig nem talál semmilyen munkát, akkor az elég nagy baj, mert rengeteg a betöltetlen állás.

Tanuljon új szakmát vagy nyelvet. Indítson el egy vállalkozást.

2019. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Tud ő nyelveket, nem is keveset, csak szerintem tényleg az lehet, amit írtak itt korábban. A depresszió betegség, ami jelentősen rontja a munkaképességet. És az messziről látszik valakiről, ha ilyen szinten nincs rendben magával. Amíg ezen nem segítünk, szerintem esélye sincs rá, hogy elhelyezkedjen, hiába tanul ő akármit sajnos
2019. jan. 23. 21:33
 15/37 A kérdező kommentje:

A fő probléma nem a munkanélküliséggel, hanem a depressziójával van. Minden egyes elutasítással vagy felesleges telefonhívásra várakozással látom ahogy mélyül ez az állapot. Már bedobtam, hogy talán jobb lenne, ha szüneteltetné ezt a munkakeresést és másra próbálna koncentrálni, nincs még gyerekünk, de talán nem is ez lenne a legjobb időpont arra, hogy vállaljunk egyet.

Az a baj, hogy elméletben mindenki - köztük én is - olyan jól tudja mit kéne tenni, de a gyakorlatban ez valahogy nem működik. Mi akik nem érezzük ezt nemtudunk még csak belegondolni sem milyen az mikor mi vagyunk saját magunk legnagyobb ellensége. Ér egy kudarcélmény és elkezded ezt az élményt a te saját tehetetlenséged és hibáid eredményeként felfogni, lényegtelen, hogy valóban így volt-e vagy sem, de senki nemtud megerősíteni, hogy ez nem így van és ne tulajdoníts ennek olyan nagy jelentőséget, majd erre rájönnek újabb és újabb kudarcok, részben már ennek is köszönhetően és elveszted a hited másokban, a környezetedben de legfőképp magadban és így süllyedsz egyre mélyebbre és mélyebbre ...áh, ördögi kör ez.

2019. jan. 23. 21:50
 16/37 anonim ***** válasza:
58%

Vidd el egy endokrinológiai vizsgálatra, ahol minden hormonra kértek egy teljes vizsgálatot. Utána dietetikus, hogy milyen étrenddel lehetne helyrepofozni, a hormon háztartását, ez stabilizálná a hangulatát.

Pszichiátriai szeretet SEMMILYEN SZÍN ALATT NE SZEDJEN, függés alakul ki benne ráadásul nem biztos, hogy hat, akkor meg már két egymást erősítő problémája lesz.

32/f

2019. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
75%

Hiába tud sokat a feleséget, ha annyira buta, hogy nem látja be, hogy nem a reménytelen magasléc után kéne ácsingózni.

Az, hogy ha egy picikét lejjebb adná, az nem azt jelenti, hogy akkor nyugdíjig, ott kéne maradnia. Az csak egy átmeneti időszak lenne, amíg megtalálja az újabbat, amit szívesebben csinál.


Én is akarok sok mindent, én is tehetem magasra a lécet, de ha folyamatosan csak csalódás ér, akkor el kéne gondolkodni, hogy tényleg megéri ez nekem? Vagy egy picit alább adok egy darabig, míg rendbe szedem magam.


A feleséged azért lett depressziós, mert az őt ért csalódást nem tudja feldolgozni, nem látja be, hogy jó lenne kicsit lejjebb adni az igényeiből (nem lehet valami jó férj, ha még te biztatod arra, hogy ne merészelje lejjebb adni). És most örülsz, hogy ilyen állapotban van? Most örülsz, hogy állandóan csak visszautasítást kap, mert képtelenek vagytok felfogni a valóságot, hogy magas az a léc?

De nyugodtan, csinálhatjátok tovább, majd csak felvágja az ereid a drága feleséged.


Tudod, nem kéne ennyire görcsösen ragaszkodni ahhoz, ami nem megy.

Más, könnyebb munkák is vannak, pl. irodai munkák, ahol jó a légkör. Vagy az is degradáló számára?

De akár ki is mehetnétek külföldre dolgozni.


Látod, hogy nem megy neki, akkor miért erőlteted???

2019. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
49%

*jav:

nem lehetsz...

ereit...

2019. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Ha beszél egy csomó nyelvet, akkor simán tud fordítást is vállalni és akkor tudna magának keresni pénzt. Esetleg Skype-on nyelvtanítás nem jöhet szóba?


Vannak ilyen beszélgető körök is heti szinten, amik ingyenesek ráadásul.

2019. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan munkatársam aki 6 éve soron dolgozott gyárba, mert a környéken nem keresett diplomája volt, költözni nem akart így elvállalt olyan munkát, amiből pénze volt és pályázott minden olyan állást közben amihez kellett a diplomája.8 évig soron dolgozott, akkor felvették valahova a papírjával. Sokan írták, hogy vállaljon el valamit és mellette keressen.De amúgy már jóval előbb kellett volna, mert 4 év alatt már úgy elásta magát a depibe szerintem, hogy most már valószínűleg nem csak a saját területén, de sima takarítónak se vennék fel.Előbb valószínűleg meg kell gyógyulnia.Voltam depressziós, voltak azóta visszaeséseim, kb 5-6 éve vagyok egy szinten mikor helyesen alkalmazkodom a körülöttem változó dolgokhoz és nem megyen negatívba csak azért mert valami nem úgy jött össze ahogy elképzeltem és nem vágok eret azért mert valamibe nem én vagyok a legjobb..Ahogy mások már írták előttem, igen is kell hogy akarjon a párod gyógyulni, mert ha ő maga nem akar, akkor nem is fog.Az akarás pedig saját magából kell jöjjön,mert mondhatsz te neki bármit annyira máshogy látja a körülötte lévő világot amit te valóban nem tudsz elképzelni.A gyógyszerektől amiket szakemberektől kaphat, simán függő lesz(én is szó szerint úgy jöttem le róluk pedig nem szedtem többet mint amit az orvos mondott, de olyan voltam mint valami kábszeres) némelyik erősíti az öngyilkosságra való hajlamot, tompítanak és nem mellesleg okozhatnak rossz beállításnál rémálmokat,hangulatingadozásokat..stb..stb.

Ami még felmerült, hogy itt ugye őszintén írsz.De előtte nem mondod ugye, hogy fúúúú mennyire beteg vagy, mennyire szegény vagy, hogy sajnállak és a többi, mert ezzel nem segítesz rajta.Szóval ha mondanád nekik, akkor többé ne tedd, mert csak még mélyebbre lököd.

Egy jó pszichológus kell neki, akivel beszélhet a rossz gyerekkoráról az érzéseiről és előbb -utóbb megtalálja az igazi ,,problémát" magában, hogy miért süllyed idáig, mert igen ez süllyedés.A másik egy-egy beszélgetés nem segít.Sőt az sem biztos ,hogy segít ha te mondjuk bemész vele, mert egyáltalán nem biztos, hogy szívesen lenne őszinte a jelenlétedbe.Én pld 1 évig jártam beszélgetni a pszichológusomhoz heti 1-2 alkalommal aszerint, hogy -hogy éreztem magam.Szóval nem úgy van ez, hogy egyszer elsírod a bánatod a doki meg azt mondja, rendben fiam menj meggyógyultál.

Ami még eszembe jutott.Azt mondod ne adja lejjebb.Ő mit érez?Mit szeretne? Milyen területen tudná teljesnek és megbecsültnek érezni magát? Az, hogy te mit gondolsz, hogy neki miért volt érdemes tanulnia és miért nem egy dolog.De ő saját maga kell érezze mit csinálna szívesen és nem kell neki megmondani, hogy mit akar mert beteg és nem hü..e.

2019. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!