Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feleségem súlyos depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem súlyos depressziós, enni is alig eszik. Mit tehetnék érte azon kívül, hogy szakemberhez viszem?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul megy a sora, leépítés címszóval elküldték a régi munkahelyéről, már 4 éve. Azóta próbálkozik elhelyezkedni, de az állásinterjúk után sosem hívják őt vissza. Nekem jól kereső munkám van, simán elélünk a pénzből ketten, csak az a probléma, hogy minden egyes alkalommal látom az elkeseredettséget amikor haza jön és akkor kezdődik az, hogy mi a baj vele és, hogy ő senkinek sem kell. A szülei elhagyták őt kisgyermek korában. Egyedül én vagyok neki. Lassan oda jutottunk, hogy már étkezési zavarai is vannak. van hogy egész nap egy falat kenyeret eszik. Azt mondja nem kívánja az ételt. fekszik vagy ül a szobában egész nap és sokszor sír. Nem tudom mit mondhatnék neki, amivel kicsit is felderítem. Olyan mintha már nem bízna a világban. Szakembernél is voltunk már párnál, de javulást nem hozott egyik kezelés sem.
2019. jan. 23. 20:57
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Ő azt mondja, hogy fél, ha lejjebb adja belefásulna és már nem akarna a jobbért hajtani, úgyhogy erre ő sem szívesen hajlana. De mondom jobb lenne ha jegelné ezt és a gyógyulására koncentrálna, mert minden más csak azután jöhet, ha ő már testileg és lelkileg is rendben van
2019. jan. 23. 23:16
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Csináljon valami kreatívat, esetleg találjatok ki neki valami vállalkozást amiben van fantázia és elhivatottan tudná csinálni. Még az is lehet, hogy úgy megszereti azt, hogy tojik a munkahelyére utána.

32/f

2019. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted anyagilag csinálj neki egy vállalkozást.
2019. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
75%

A gyógyulást neki is akarni kell, küzdeni, motiválnia saját magát.

Egy pszichológus csak vezeti őt az útján. Ha ő nem dolgozik azon, hogy meggyógyuljon, egy szakember csinálhat barmit, eredménytelen lesz. Mint ahogy olvasni is lehet.

Hiába okos, ehhez rettentően buta és csak sajnáltatni tudja magát. A depresszió is ennek a következménye.


Ő mit tesz azért, hogy meggyógyuljon?

De ahogy látom, ő egyenlőre nem akar meggyógyulni.

2019. jan. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
71%

Tudod mit? Ez a nő semmit nem akar. Én is diplomával, felsőfokú nyelvvizsgákkal takarítok külföldön, mert ahol laktam, nem tudtam tisztes pénzért elhelyezkedni.

Én is szegénységben és boldogtalanságban nőttem fel, borzalmas családi mintákkal, cirkuszokkal, verekedésekkel, rendőrséggel, látleletekkel. Én is vislekedhetnék úgy, mint a nejed. És akkor én is ott tartanék. Benne nincs akarat, te meg előbb-utóbb meg fogod ezt unni.

2019. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 peca1000 ***** válasza:
100%

Ennek főleg te vagy az oka, hogy ilyen.


Engedd meg neki, hogy bármilyen alantasabb munkàt vègezzen, a képesítésnénél, akár árufeltöltés is lenne az.


A lényeg, hogy sikerélménye legyen, hogy érezze, szükség van rá, az ő munkájára.


Abban is meg lehet találni a szépet, lehet, hogy meg is dícsérik.


Onnan még kereshet más munkát.

2019. jan. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 peca1000 ***** válasza:
100%

Ja és létezik olyan, hogy vállalkozóvá válás támogatás munkanélkülieknek.


Beadja, megkapja, fél éven keresztül 127.000 Ft-ot kap havonta.


Ebből 50 EFt -ot kifizet KATA járulékkènt.


Én így lettem újra ingatlanközvetítő, lassan 1,5 éve.


Legyen a hobbijával, vagy a képesítésével kapcsolatos munkával vállalkozó így.

2019. jan. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne,ha csinálna saját céget (persze ha van rá keret)?
2019. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
83%

"Nem is engedném, hogy alább adja, nem a semmiért tanult éveket, hogy aztán elmenjen egy utolsó tescos árufeltöltőnek"


Ezzel a hozzáállással van a baj, nagyon nagy baj. Tisztelni kellene akár a kukásautó mellett dolgozó embereket is, nem leutolsózni, akár tanult, akár nem. LEGALÁBB DOLGOZIK! Mert akar. A munka sosem szégyen.

2019. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

+Like 29

Ha nem lenne a kukás akkor ki szállítaná el a szemetet?

2019. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!