Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szégyellem a párom előtt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szégyellem a párom előtt, hogy gazdag a családom. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Az én családom jómódú, a páromé kevésbé. Mi sem vagyunk milliárdosok, de jóval több mindenem megvan, mint a barátomnak. Rengeteg helyre utaztunk, síelés, nyaralás stb. Nagy családi ház, autók. A páromék ezzel szemben egy panelban laknak, autójuk sincs. Engem ez egyáltalán nem zavar, 3 éve együtt vagyunk. Viszont sokszor szégyellem, hogy én ennyi mindent megkapok.


A szüleim sem könnyítenek a helyzeten, hiába mondom, hogy ezt sem kérem, azt sem kérem, vagy hogy ezt szeretném az én fizetésemből állni, ők nem engedik, kifizetik helyettem, pénzt adnak a kezembe, hogy ezt tegyem el. Nagyon spórolós is vagyok, kinézek valamit a boltban, de látom az árát és inkább nem veszem meg. Aztán megkapom ajándékba a tőlük. Azt mondják, amíg tudnak támogatnak, később meg majd úgyis nekünk kell őket a testvéremmel.


Nehéz ez így nekem, többször beszéltem már erről a szüleimmel, nem engednek az álláspontjukból. Én viszont sokszor rosszul érzem magam emiatt a barátom előtt, pedig soha nem teszi szóvá, azt mondja élvezzem.


Van esetleg valaki ilyen helyzetben? Tudom rengetegen lennének a helyemben, és tényleg micsoda problémáim vannak.. de talán nem vagyok ezzel egyedül?! És persze nem csak a párom, hanem a barátok előtt is sokszor "kínos" ez a helyzet.


Előre is köszönöm annak, aki elolvassa és talán segíteni is tud! :)


L/23


2019. jan. 25. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért kínos? Látszik, hogy értelmes is vagy mellette, nem dobálod a pénzed minden nap drága kajákra meg ruhákra stb. hanem spórolsz. Szerintem őket egyáltalán nem zavarja. Teged meg főképp nem kellene. Akkor lenne a gáz, ha ezzel fel is vágnál.
2019. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Ha ez neked kinos,rugd ki a csoro pasid. Nehmar te erezd magad kellemetlenul.

N/36

2019. jan. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tárgyi ajándékot visszaviheted a boltba, a pénzt, ha visszaadják, bedobod a kassza melletti gyűjtő perselybe.

Ha a pénzt kpban kapod a kicsi mancsodba, közlöd a szüleiddel, hogy a pénzt vagy visszaveszik vagy szépen leteszed a járda mértani közepére és a aki kapja marja, elsétálsz.

Megköszönöd szépen a kedvességüket és a gondoskodásukat és megkérded, hogy hogyan leszel képes te mellettük lenni a szükségben, ha nem tanulsz meg a saját erődből magad boldogulni. A pénzt tegyék szépen el, amikor szükség lesz rá, felhasználjátok, ha már ők nem lesznek akkor még úgy is itt marad nektek.

Csak megértik, ha így megnyugtatod őket.

32/f

2019. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem az nem tiszta, hogy azt írod, nem veszel meg valamit, ha drága, de utána a szüleidtől megkapod. Ők honnan tudják?

Ha tudod, hogy ilyenek a szüleid, miért mondod el otthon, hogy láttad a legújabb Guess táskát, de nem vetted meg, mert drága?! Nekem valamiért úgy tűnik, te ezt élvezed, nagyon is.

A másik meg, én sosem várnám el a gyerekemtől, hogy most én pénzelem, ezért ha megöregszem majd ő pénzel, meg kicseréli a sz...os pelenkám. Ha valamit adok, azt önzetlenül teszem.

Mindegy. Az előttem szóló jó példákat hozott. Nagylány vagy már, biztosan kitalálsz valami megoldást.

2019. jan. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olvassátok el mind a ketten Boér Tamás Sikertervezés című könyvét. Sok minden a helyére fog kerülni.
2019. jan. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
N/36Nálam elásta magát.
2019. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán a szüleid azért pénzelnek,mert tudják hogy barátod anyagi helyzete miatt nem engedheti meg,hogy tőle kapjál drága dolgokat. Mintha nem szeretnék hogy megismerd a kevesebből élők mindennapjait. Ez mondjuk nem annyira korrekt. A barátod pedig jó hogy nem szól. Ki ne akarna egy jómódú okos lányt magának. Csak arra vigyázz,annyit adj a kapcsolatba,amennyit a párod is beletesz. Gondolok itt olyanra,ha mondjuk lakást vesztek,ne vedd kettőtök nevére,ha csak neked van rá pénzed.
2019. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bence_ ***** válasza:

Ahhoz, hogy nyugodtan, boldogan tudj élni, partner lenni alapvető, hogy elfogadd magad.

Miért tartod bajnak, hogy vannak lehetőségeid?

Ha van rá módod akkor te segítesz másoknak?

2019. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés. A barátod tanul vagy dolgozik? Ha tanul akkor mit?


Btw, ha a szüleid ennyire kedvesek veled, akkor szerintem az ajándékok helyett kérd meg őket hogy csak pénzt adjanak amit el tudsz tenni és te döntöd el mire költöd. Annak nincs látszatja.

2019. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Örülök, hogy így gondolkodsz. Intelligens vagy, a kifejtés alapján. Érzelmileg is.

Remélem, nem titok, mivel foglalkoznak a szüleid. Biztosra veszem, hogy egyiküknek van doktorija.

2019. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!