Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire érdemes a múlton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire érdemes a múlton rágódni?

Figyelt kérdés

Lassan két éves kapcsolatban vagyok benne, tavaly év elején, egy nagy hullámvölgybe került a kapcsolatunk, nagyon sokat veszekedtünk, majdnem szakítottunk, mindketten úgy éreztük ennek nincs jövője. De végül túljutottunk rajta, próbálunk figyelmesebbek lenni egymással. Sokan ismerőseim közül már tavaly feladták volna, de valahogy nem tudtam elengedni, és ő se engem, mert ő is keresett engem. Egy jó fél éve már béke van közöttünk, úgy érzem könnyebben átgördülünk a problémákon mint tavaly ilyenkor. Viszont nekem sokszor eszembe jut ez a veszekedős majdnem szakítós időszak, és félek, mi lesz ha megint beleesünk egy ilyenbe. Ő nem tudom mit gondol erről, még egyikünk se merte felhozni ezt, szerintem ő is attól fél, hogy nehogy megint megtörténjen. De amikor eszembe jut a múlt mindig rossz kedvű leszek, és elgondolkozom, meg félek nehogy megint bekövetkezzen.

Amikor együtt vagyunk, valahogy fényesebben látom a jövőt, de amikor egyedül vagyok sokszor eszembe jut, hogy régen miket voltunk képesek egymás fejéhez vágni. Szerintetek sokáig fog még eszembe jutni? Egyáltalán mennyi idő után üljek le átbeszélni a barátommal a múltban történt nagy veszekedéseket. Szerintem ennyi idő után máshogy látnánk, de valahogy mégis félek. Lehet még túl korai lenne.



2019. jan. 25. 09:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
25 évesek vagyunk, és én vagyok a lány.
2019. jan. 25. 09:54
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

.....2 év nem nagy idő.

Ha már most ilyen hullámvölgy volt , és bennetek maradt a félsz, ...szerintem a csomókat vagy azonnal el kell fejteni, vagy belegondolni, hogy fiatal vagy, előtted az élet, a lehetőség.....

2019. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Miért tömöd ilyen b..romságokkal a fejed, hogy mi lesz ha...stb? Miért, minek kéne történnie?

Vonzás törvénye, minél inkább összpontosítasz valamire, annál nagyobb esélye van annak, hogy be fog következni.

Szóval, nyugodtan adj ennek még több energiát, csak aztán ne lepődj meg ha valóra is válik.


Egyébként a legnagyobb b..romság azon agyalni, hogy "Mi lesz ha...stb." Nincs jobb dolgod, hogy máson gondolkozz?

2019. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A tanulságokat érdemes levonni, de rágódni a dolgokon nem érdemes.

Miért került hullámvölgybe akkor a kapcsolatotok? Hogyan lábaltatok ki belőle?

Ha erre a két kérdésre biztosan tudsz válaszolni, akkor már tehetsz azért, hogy máskor ne legyen emiatt hullámvölgy (persze más miatt még lehet), és akkor nem kell félni tőle.

De ha csak úgy jött a semmiből, akkor az érzelmeitek befolyásolhatatlanul rángatnak titeket ide-oda (legalább az egyikőtöket), tehát rendszeresen meg fog ez ismétlődni.

2019. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noblesse Oblige ***** válasza:

Mikor összejöttünk, 1 évig balhé ment. Senki nem josólt nagy jövőt nekünk.

De megtanultuk kezelni a konfliktusokat, tanultunk a hibákból ÉS (!)Lefektettünk pár szabályt ami segíti a harmónikus együttélésünk. És azóta sem volt nagyobb balhénk. Amik vannak azokon is viszonylag gyorsan és gördülékenyen továbbléptünk.


Érdemes megbeszélni ezt az időszakot. Elmondani hogy érezted magad mi fájt a legjobban, mitől félsz. És ezek után szabályokat felállítani és tanulságokat levonni belőle.

pl megbeszélni, hogy X dolgot soha nem vágjuk a másik fejéhez még vita hevébe sem!

2019. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek. A nagy tüzet még jobban be lobbantják, a kicsi viszont egy-két ilyen után be alszik. Örülj neki, hogy ti túl lendültetek ezen és ne azon parázz mi lesz, ha megint. Tudod mi hányszor esünk egymás torkának? De mit számít ez, megtudjuk beszélni és szeretjük annyira egymást, hogy tovább lépjünk.
2019. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A mùltban történt dokgokat egyszer már tisztâztátok,rendbe jöttek a dolgok.Akkor minek feszegetni?Menj el egy pszichológushoz,ha benned még mindig megmaradtak ezek a dolgok.Ha ezt most felemlegeted a párodnak megint eltávolodás jön.


Bocs,de nem fogtok örökké együtt maradni,inkább élvezd a boldog,kiegyensúlyozott párkapcsolatot most.

2019. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Mi ahogy összejöttünk a feleségemmel már aznap egy óra múlva össze is vesztünk.Azóta is együtt vagyunk tizensok éve.
2019. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Az lehet,de Ők nem fognak együtt maradni
2019. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Honnan tudod ezt ilyen biztosan ?
2019. jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!