Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám rávenni a barátomat, hogy kicsivel segítőkészebb legyen?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, fél éve költöztünk össze. Ő karbantartóként dolgozik a falu önkormányzatánál én pedig a nagyvárosban vagyok dajka. Mindketten 23 évesek múltunk. Minden délután mikor hazaér fát kell hasogatnia ami miatt folyton hisztizik! Elegem lett belőle. Én nem hisztizem mikor este hazaérek és főznöm kell másnapra hogy enni tudjon. Mit tegyek vele? Amúgy megcsinálja a dolgát , de előtte hiszti-hiszti hátán. Nem vagyok valami erős fizikumú a könnyedebbeket magam is össze tudom hasogatni,ám a nehezebb fáknál út kérem meg. Mit tegyek?

2019. jan. 29. 13:30
 1/10 A kérdező kommentje:

*őt

23/N

2019. jan. 29. 13:31
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Mond neki, hogy viselkedjen felnőtt ember módjára és ne hisztizzen, mint egy kisgyerek. Egyébként, ha hétvégén rászánna 2 órát akkor nem kellene mindennap megcsinálnia.
2019. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hétvégén is én szoktam neki adogatni a fát, hogy gyorsabban végezzen és ne kelljen annyit hajolnia.
2019. jan. 29. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ne rinyáljon, hanem álljon neki,, előbb végez.

Ha elkezdi, akkor meg hagyd ott, és ne figyelj rá.

Tuti azért csinálja, hátha nekiállsz Te inkább előbb, vagy utóbb.

2019. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármilyen házimunkát elvégzel, pláne a főzést, csinálj ugyanolyan hisztit mint ő szokott.

Vagy: ne csinálj semmit. Csak észreveszi, hogy nincs kaja meg nincs rend.

2019. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen mintát hoz otthonról?
2019. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki, hogy akkor cserèljetek. Ő főz másnapra, plusz egyèb háztartásbeli feladatokat vègez, te meg fát vágsz.

Tudom, nem tudnád csinálni, de nem is ez a lènyeg, hanem hogy ráèbreszd, hogy te sem csak a s..d vakarod dèlutánonkènt, mindenkinek megvan a dolga.

Ő segít neked egyèbkènt a háztartásban? Főzèsben, takarításban, bármiben? Vagy csak te segítesz neki az ő feladataiban?

2019. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hagyd el őt! Ez csak rosszabb lesz. Ha nem képes ennyit megtenni, vagy valami megoldást kitalálni a favágásra, elég életképtelen. Nem” férj-anyag”
2019. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem válaszoltál a kèrdèseimre, feltètelezem, hogy házimunkát semmit nem vègez. Pedig kellene, az, hogy P..el a lába között született, mèg nem menti fel a házimunka alól. A favágás lenne a dolga, de mèg ez sem megy hiszti nèlkül, segítsèg nèlkül, ès lassan ott tartozók, hogy azt is zömèben te vègzed, csak a nehezebbek te kèred meg.

Azèrt álljon már meg a menet! Ne kènyeztesd el! Igenis csinálja meg hiszti meg segítsèg nèlkül, ha már mást úgy sem csinál. Ès nyugodtan kioszthatod. Mesèld el neked mennyi tennivalók van, ès kèpes vagy rá sírás nèlkül, szedje össze magát.

Nem baj ha megsèrtödik, gondolkodjon csak el rajta.

2019. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy rendben, fát nem kell vágni, de akkor fűteni se fog tudni és fázni fog egész télen....
2019. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!