Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy ennyire fukar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy ennyire fukar a párom? Ti egy ilyen helyzetben próbálnátok megváltoztatni, vagy reménytelen? Vagy az én elvárásaim magasak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem arról van szó, hogy nincs pénze, egyszerűen csak spórol, általában valami elektronikai cikkre.

Én az a fajta vagyok, aki nem szeret otthon ülni, mindig mennék koncertekre, bulizni, fesztiválozni, nyaralni, vagy szimplán csak utazgatni. A párom viszont sajnálja a pénzt élményekre, és az összes ilyesmit ellehetetleníti ezzel, nem érti meg, hogy nekem miért lenne fontos elmenni ide vagy oda. Mással nem igazán tudok menni, nincsenek hasonló zenei ízlésű barátaim, ő viszont nagyjából ugyanazokat szereti, mint én. Szóval nem arról van szó, hogy ő nem érezné magát jól ezeken a programokon. Én az ő kedvéért részt vennék olyasmin is, ami teljesen hidegen hagy amúgy.

De már egy kávéra is húzza a száját (nem várom, hogy meghívjon ha kajálni/kávézni/fagyizni/moziba/inni/stb megyünk, de a sajátját fizesse), hogy otthon ugyanaz mennyivel olcsóbb. Arról, hogy esetleg szülinapomon vagy valamilyen különleges alkalom esetén étterembe visz, álmodni se merek, mert neki a McDonald's árkategória a max, amit hajlandó kifizetni.

Szülinapomra meg karácsonyra is viszonylag drága ajándékokat vett nekem, nem érti meg, hogy engem egy koncert vagy nyaralás vagy bármilyen közös élmény sokkal boldogabbá tesz, mint ezek a tárgyak.

Már annyira kikészít ezzel, hogy néha a szakításon gondolkozom, de nem lennék képes megtenni, mert szeretem. Így viszont állandóan vitatkozunk ezen, és nem hajlandó engedni egy picit sem, mindig csak ígérgeti, hogy megváltozik, de sosem teszi meg.

Szerintetek sokat várok el tőle, vagy tényleg alap dolgok?



2019. febr. 2. 18:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon az elején vagytok még a párkapcsolati tapasztalatgyűjtésnek. Erre párterápián a pszichológusok egy tesztet szoktak ajánlani, az a címe, hogy Az öt szeretetnyelv. Rábírhatod, hogy kitöltsétek mindketten (30 kérdés) és beszéljétek meg az eredményeket. Ez arról szól, hogy kinek mi kell ahhoz, hogy szeretve érezze magát. Mert ha ő az Ajándékoknak örül, Te meg annak pont nem, de a Minőségi Időnek igen...? Akkor ha ő magából kiindulva ajándékkal akar kedveskedni Neked, süket fülekre talál. Egy párkapcsolatban muszáj, hogy ki legyen egyensúlyozva az adok-kapok, mert ha elbillen a mérleg, akkor abból szakítás lesz. És még csak nem is biztos, hogy az szakít, aki túl sokat ad, hanem aki kap. Ha megértitek, hogy a másiknak mi(k) a fő szeretetnyelve(i), akkor talán többet nem fogjátok a sajátotokkal bombázni és jó esetben tesztek némi erőfeszítést, hogy azt adjátok, ami neki jó.

Ez a közös pont, amin együttműködve tudnátok változtatni. (A hosszú párkapcsolat titka ez, meg paradox módon az is, hogy azt nem várod a párodtól, hogy egyoldalúan a Te kedvedért megváltozik. Ez sem egyoldalú változás, hanem nagyon is kétoldalú - Neked is hangolnod kell magad, hogy megtaláljátok a kivitelezhető arányokat.)

Viszont ezen felül mindkettőtöknek van egy olyan magángondja is, amin saját hatáskörben tudnátok változtatni és nem a párkapcsolatért, hanem önmagatokért lenne ez jó. A párodnak a pénzhez való viszonya, Neked meg az önértékelés. Nyilván a családodban gyerekként nem kaptad meg azt a figyelmet és visszaigazolást, amitől most rendben lenne az önbecsülésed, ráadásul kissé mintha már most társfüggő lennél. Ez rabság és lenne belőle kiút, nagyon érdemes lenne elindulni rajta. (Önismereti tréning)

2019. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
#19 Már mondtam, hogy mindketten vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedhessük magunknak, főleg, hogy amiket említettem, szerintem egyik sem számít luxusnak, a kapcsolatok nagy részében teljesen alap dolgok, legalábbis az én ismerőseimnél, de lehet csak pont olyan körökben mozgok.
2019. febr. 8. 22:14
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott voltam ilyennel végén már megtiltotta h tusfürdőt meg sampont vegyek a saját fizumbol,mondván ott a viz,na ott köszöntem el tőle..
2019. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
mi lett veletek végül?
2020. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
23 😂😂😂😂 ezt a sóher faszt
2020. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

De, főleg fiatalon fontos a koncert, a manikűr, az étterem meg az utazás. Nekem a negyvenes éveim közepén is az. És nem elég, hogy ő ezekben nem hajlandó veled részt venni, még azt is sajnálja tőled, amit te a saját pénzedből magadra költesz. Ha nem tennéd, igénytelen lennél gondolom. Erre mondják, hogy fillérb*szó.

Maradjon magának, kuporogjon a sötét lakásban, az ingyen van és gyűjtsön. Te meg éld az életed, egy van belőle!

2021. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!