Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagálom vagy tényleg sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálom vagy tényleg sok a barátom apró "hibája"?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbeesni. Már egy éve együtt vagyunk, és nem tudom mitévő legyek. Most nagyon kiborultam a barátomra.

Rendszeresen elfelejt dolgokat, leginkább azt, hogy este telefonon szoktunk beszélni. Én is szoktam hívni, de tőle sokszor hiába várom, hogy magától eszébe jusson. Nagyon ritkán eszébe jut, de sokszor én írok rá, hogy tudunk-e beszélni. Akkor felhív, hogy elfoglalt volt, nem nézte az időt stb. Viszont ha együtt vagyunk folyamat a telefont nyomkodja. Nekem kell rászólni. Olyankor észbekap persze... Ezért se tudom elhinni, hogy annyira elfoglalt, mert ha együtt vagyunk kb az együtt töltött időnk több mint felét a telefonnyomkodása teszi ki. Ő azt mondja szeret, de mondtam már neki, hogy így baromi nehéz elhinni!! Így jelenleg nincs kedvem találkozni vele, mert tudom ha találkozunk, jön és bújik, mintha mi se történt volna, és akkor én is elfelejtek mindent.

Valaki azzal jön, hogy pasi, és hogy nézzem el. Tudom én is érzékeny vagyok dolgokra, de ez a két dolog nagyon kiborít. Amúgy sincs sok önbizalmam de ezzel még inkább aláássa. Ha ez a két dolog nem lenne tökéletes lenne a kapcsolatunk TÉNYLEG. Mert ezeket leszámítva minden jó, tervez velem, szeretne majd összeköltözni, már múltkor gyerek neveket is találgattunk.

De a fenti dolgokkal kapcsolatban nem tudom mit tegyek vagy gondoljak. Ha kiakadok, megsértődik, hogy rászólhatnék normálisan is, de mindig nem tudom nyugodtan kezelni ezeket!!

Szerintetek is sok amit a barátom csinál?


25N



2019. febr. 16. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Kérdés hogy amikor "elfoglalt volt és nem nézte az időt" akkor mi volt az a fontos elfoglaltság. Lehet hogy épp másik nővel volt aki lekötötte a figyelmét. A leírásod alapján te nem tudod annyira lekötni a figyelmét hogy ne a telefonját nyomkodja a társaságodban.

Inkább szexkapcsolatnak tűnik a tiétek.

2019. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen csak neki nem fontosak ezek a telefonhívások. Ha éppen semmi lényegesről nem tudtok beszélgetni akkor valóban nem sok értelme van. Nem mindenki tartja ezt a fajta minden este telefonálgatást, van akinek nincs igénye ennyi kommunikációra. Ezzel nincsen semmi baj. Eleve csak azért beszél veled telefonon, mert neked ez a jó és ezt szeretnéd. Ezt értékelned kellene.

Egyébként meg szervezzetek értelmes programokat. Ha csak punnyadunk egymás mellett mi is a telefont nyomkodjuk, max ha találunk valami vicceset akkor azt megmutogatjuk egymásnak. Ha nincs jobb program mindenki azt a szrt nyomkodja, én is valószínűleg. Párod meg nyilván akkor elfoglalt, ha nem vagy vele. Ilyenkor csinálja azokat a dolgokat, amik mellett valóban nem tudja a telefont nyomkodni. Járjatok el többet, csináljatok érdekes dolgokat akkor nem fogja nyomkodni.

2019. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem túlreagálod. Amúgyis miért nehéz elhinni, hogy elfoglalt néha, csak mert máskor telefonozik? A kettő közt nincs föltétlenül összefüggés.

Lehet hogy kicsit idegesítő néha, de nem olyan borzalmasan nagy probléma, amin kiborulnék.

Milyen kétségbeejtő, hogy nem tökéletes a barátod, igazán sajnállak.

2019. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1-es

Amúgy az a szomorú, hogy tényleg olyankor rakja le a telefonját magától amikor szexelni akar. :( De egy szexkapcsolatban vannak közös programok, közös nyaralás? Másik nőt nem hinnék, inkább szerintem akkor is épp a telefonjába merül bele... Eddig más nőre utaló jeleket nem láttam. Van kulcsom a lakásához is.


2-es

Csinálunk közös programokat, van mozi, vacsi, sokszor utazgatunk. De ha pl valahova elmegyünk enni ott is sokszor a telefont nyomkodja. Én meg ülök előtte kukán. Minden hétvégén van valami közös program, volt, hogy gokartozni is elmentünk. Ennél több programot már nemigen tudnánk csinálni.


3-as

Köszi. Tudom nincs tökéletes ember. De engem ezek kiborítanak ennyi.

2019. febr. 16. 23:19
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
A telefonnyimkodás a 21. század betegsége, negatívuma. Igen számos előnye is van a digitalizációnak de sok negatívuma is. Én nem szeretek folyton a telómon lógni, nem is messengerezek sokat, jelentéktelennek tartom az ilyesfajta kommunikációt nőként de sokszor azon kapom magam hogy csak úgy megnyitok 1-2 alkalmazáat reflexből. És ez nem jó. Nem hiszem hogy a barátod azért nyomkodja a telefont mert nem érdekled csak rá van b**zulva mint sajnos nagyon sokan mások is. És ha valaki ezen változtatni akar azon nagyon nehéz. Kicsit olyan mint a dohányzás, totál függő lehetsz ha nem figyelsz oda és lehet higy a barátid se figyel.
2019. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen már erre is gondoltam. De azzal is mit lehetne tenni? Van erre bármi megoldás? Én mit tudok tenni, hogy sikerüljön változnia? :(
2019. febr. 16. 23:56
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Elvárás -> Csalódás


Ha nem akarsz csalódni, akkor nem az a megoldás, hogy megpróbálod megváltoztatni a másikat, hogy megfeleljen az elvárásaidnak, hanem hogy nem támasztasz elvárást, hanem ELFOGADOD olyannak, amilyen. Ha pedig nem megy, akkor lépj ki a kapcsolatból. Bár később ez újból elő fog jönni, szóval mindenképpen meg kell tanulnod elfogadást gyakorolni, ha nem akarsz szenvedni.

2019. febr. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Értem.


Szóval ha jól értem én vagyok a hibás mert elvárásokat állítok.

Nem tudtam, hogy ma a 21. században nem alap dolog az, hogy egy párkapcsolatban napi szinten beszéljenek telefonon legalább 10 percet. Mert más platformon nem beszélünk. Este van a telefon és kész. Azt se tudtam, hogy találkozó alkalmával a közös időt nyugodtan el lehet tölteni telefonnyomkodással. Gondolom mindenki tök nyugodtan tűri amikor ilyen a párja. És azt is ha a párja van amikor a találkozóról is elfeledkezik. Mert már előfordult nálunk ilyen. Ja és elvileg állított be emlékeztetőt a párom a telefonján, hogy biztos ne felejtse el, hogy szoktunk beszélni naponta. De szerintem végül azt is elfelejtette.


Tényleg köszönöm. Várok további válaszokat, olyanokét is, akik nem tekintik elvárásnak egy párkapcsolatban a napi szintű kommunikációt.

2019. febr. 17. 07:25
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha engem zavar mikor a barátom nyomkodja a telót akkor megfogom és elveszem tőle vagy rá szólok hogy ne nyomjodja már mikor ott vagyok vele és éppen filmeznénk vagy valami. Igen idegesítő szokás amúgy.
2019. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Én sem tudnám elviselni. Egyszerűen, akkor nem passzolnánk és szakítanék. Majd lesz olyan, akinek fontos vagyok és magától hív, illetve rám figyel és nem a telefonjára, amikor együtt vagyunk. Szerencsére vannak még ilyen férfiak is. Ha ezt a tulajdonságát nem tudod elfogadni, akkor keress mást, ilyen egyszerű. Minek töltöd a drága időd egy ilyen alakkal? Később úgyis szakítás lesz belőle.
2019. febr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!