Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőknek rendszerint kevésbé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek rendszerint kevésbé van hobbijuk, kevesebb (nem háztartásbeli) munkát vállalnak?

Figyelt kérdés

Párommal egyetemen konfliktus forrásunk, hogy ki mennyire ér rá. Neki az egyetem vége felé egyre több szabadideje van, néha ugyan elmegy dolgozni, de ez heti max 5-8 óra. Hobbija nincs. (Nem élünk együtt, házimunkát "helyettem" nem végez, mielőtt még vki letámad. Egyébként otthon sem követelnek tőle sok ilyesfajta tevékenységet)


Én ezzel szemben heti 24-30 órát dolgozom, mellette van hobbim és még szeretnék sportolni is, bár az már nem fér bele.


Javulhat a helyzet ha ő is elkezd egyszer teljes állásban dolgozni?

Ismerősi körben körülnéztem, és az tűnt fel, rengeteg nőnek nincs igazán hobbija, rendszeresen végzett szabadidős tevékenysége. Maximum elmegy hetente bulizni, bár azt nem sorolnám ide. A nők tényleg kisebb hányadának van hobbija, szereti AKTÍVAN elfoglalni magát valamivel?



2019. márc. 2. 07:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Ne tévesszen meg az alacsony százalékom, csak néhány troll lepontozott :D


Én nő vagyok és nálam pont fordítva van. Én mindig találtam magamnak valami elfoglaltságot, nem ismerem az "unatkozom" kifejezést (a könyvespolcom tele van könyvekkel és korlátlan havi bérletem van kondiban), és pont hogy a pasijaim szoktak panaszkodni, hogy nem tudnak mit kezdeni magukkal és mindig elvárták, hogy szórakoztassam őket.


Ugyanakkor igen, én is azt vettem észre, hogy a nők többsége a szociálisan szórakozik (barátok, család, párkapcsolat), míg a férfiak inkább a személyiségformálásra épülő elfoglaltságokat szeretik.


Ezzel nem is lenne baj, de sajnos azt vettem észre, hogy sok idősebb nő elítéli azokat a nőket, akiknek a családjukon kívül is van életük vagy a szabadidejüket nem közösségben, hanem a saját maguk fejlesztésével töltik el.

2019. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat kerdezo el kell keseritselek, ez alkati kerdes es nem fog valtozni. Mi a parommal olyanok vagyunk, mint a baratnod, imadunk otthon lenni. Szepen elfacebookozunk egymas mellett, neha osszefutunk a konyhaban es egy tea mellett megbeszeljuk ki mit olvasott. A mi szorakozasaink passzivak es a fejunkben tortennek. Van is abbol neha konfliktusunk, hogy az ismeroseink meg olyanok, mint te, aktivak. Pl. egyik nap megkerdezte egy regi baratnom, hogy hogy telnek a napjaim es alig tudtam neki vmit meselni. De ez csak masok elott kinos, amugy en jol erzem magam igy.

Ja, es mindketten ilyenek voltunk kamaszkent is. Szoval keszpenznek veheted, hogy ez bizony nem valtozik.

2019. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem sincs kifejezetten hobbim.


Főállásban dolgozom. Néha egy-egy baráti találkozó, heti egy családi ebéd, edzeni szoktam mert épp fogyózom, de amúgy csak lustulok a gép előtt és olvasgatok, sorozatot, filmet nézek. Havi 1x bulizok.


Érdekes, amíg suliba jártam, évközben heti 1, nyáron heti 2-3 buli volt és szinte fájt, ha egy nap suli után nem találkoztam valakivel. A főállás introvertálttá tesz :D


23/L

2019. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
sok no azt mondja, azert nincs hobbijuk, mert gyereket nevelnek, dolgoznak, es otthon is takaritanak, foznek
2019. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kondibérlet nem kell, itthon a vendégszoba fele gépekkel van berendezve.

Hobbim van, egy újsàgnak írok rendszeresen, az írás a mindenem.

Na meg a főzés.Ennek kétnaponta hódolok, de van, hogy naponta.

Aki unatkozik, javaslom jöjjön àt hozzàm, ekkora hàzban és udvaron talàlok neki elfoglaltsàgot :)

De akàr a lànyomat is elszórakoztathatja ha van kedve :)

2019. ápr. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha belegondolok nekem se volt sose kifejezetten hobbim ennyi idősen, most 30 vagyok. Munka vagy suli után takarítás, főzés ezek után tvnezes baratnőzés telefonnyomkodas kezdődött. Illetve sokat jártam biciklizni, meg uszni, de azok csak nyáron. A legtöbb hobbira úgy tekintettem, hogy mind költséges, ezért inkább közösségi programjaim voltak, kávézás, fagyizas barátokkal. Illetve sportot néztem, tenisz és autósport.

Meg kell mondjam szerencsére nem ragadott magával semmiféle hobbi, mert a gyerek szuletése után, sőt már terhesen se szabadott pl bicikliznem.

Mikor már itt volt velünk akkor is csak másfél éves korában jutottunk odaig, hogy el tudjak menni úszni vagy kerózni. És nem azért, mert apuka nem akart segíteni. Pl az én gyerekem utálja, ha zenét hallgatok nagy hangerővel / mondjuk ez nem hobbi, de úgymond egy régen teljesen természetes szabadidős tevékenységem volt /.

Szerintem a nőkbe belenevelik az ilyen dolgokat. De azért sok fiatal lányt ismerek, aki lefoglalja magát : zenél, zumbázik, varr meg ilyenek. Kár hogy ezekről gyerekvállalás után legtöbbször le kell mondania így vagy úgy. .

2019. ápr. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...Pont a lànyom születésekor kezdtem el "rendesen" írni.Esküszöm csak most jutott eszembe, eddig sose gondolkodtam rajta.Ennek pedig 9 éve.

Olvasni azóta olvasok amióta tudok.

30 éve :)

Nem kell a hobbiainkat feladni, csak van idő, amikor szüneteltetni.

2019. ápr. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#16 Nem kell semmiről lemondani a gyerekvállalás után, legföljebb egy időre szüneteltetsz egy-két dolgot. Mondjuk ha rendes a párod, akkor még azt sem kell. Az a kérdés, mi mennyire fontos neked. Én nőként egész életemben a hobbijaimnak éltem, nem volt ez másként gyerekkel sem, csak ritkábban sikerült és körülményesebb volt megszervezni.
2019. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nyilván lepontoztok, de nekem a hobbim az, hogy esküvőt akarok szervezni, családot alapítani, majd később a gyerekekkel lenni, főzni, stb. Egy szóvsl menedzselni a családot, a férjemet, a gyerekeket...legyen az szendvicskészítés tízóraira vagy a férjem számláinak befizetése.


Egyelőre feleség sem vagyok, de remélem leszek.


A hobbim a munkám, de az meg nem nagy kihívásokkal jár.


Én pl ilyen vagyok, mint a fent említett női típusok, ha lehet így tipizálni.

2019. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!