Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha a párom vacsorára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha a párom vacsorára is elvárja a főtt ételt?

Figyelt kérdés

Munkahelyén ebédel rendesen, de ugye délben. Este hatra ér haza, és ha én valamit ebédre főzök, akkor neki az kell vacsira is.

Vagy ha épp nem főztem, akkor neki össze kell üssek valamit, ami ha nem is kifejezett főtt étel, de meleg (pl tészta öntettel).

Illetve ha csinálok pl 4 csirke alsócombot sütve, akkor abból 3 neki helyben kell, én meg örülök, ha egyet meg bírok enni.

Én nagyon keveset eszek, vacsorára maximum vajas kenyér, ebédre leves, ilyenek.


Szerinte normális, ahogy ő eszik, szerintem meg kicsit sok.

Én úgy nőttem fel, meg volt szabva, mennyi étel van, melyik rész kié, és vacsira már csak egy-egy szelet kenyeret lehetett enni.


2019. márc. 8. 11:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk is mindig főtt étel van este. Egyszerűen annyi az oka, hogy napközben dolgozunk, melóban mindeki megoldja, ahogy akarja, így este van kvázi a főétkezés. A munkahelyi menzát meg a kiszaladok valamiért a boltba és bekapok valamit dolgot én nem tartom annak.

Mondjuk nyilván ha főzök akkor többnyire igyekszem másnapra is, és akkor abból lehet vinni.

De nálunk a szendvics stb csak akkor vacsora, ha lusta vagyok főzni / későn értem haza /töküres a hűtő.

2019. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem normális, este nem tudok nehezet enni. Meg az sem, hogy nekem kéne etetni.


De ő ilyen, te vállaltad, akkor csináld.

2019. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem értem, hogy ha anyagilag nem gond, akkor miért nem főzöl egyszerre többet?

Időben nem sokkal több és nem is kellene minden nap.

Pl azokból a combokból 4 helyett 8 is megfőtt volna és lett volna másnap is mit enni, csak pl más körettel, rizzsel vagy krumplival.

Szerintem tök normális, hogy vacsorára normális ételt kér. Egy pár vajaskenyér? Főleg férfi létére...nevetséges

Jó ötlet a lefagyasztás is.

De a nagyobb adagok szerintem megoldaná a problémátokat. Mi pl nagy tál levest főzünk és két napig van ebéd, mellé valami kis húsos, főzelékes dolog. Ezeket szintén le lehet fagyasztani.

2019. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
51%
"Nem értem a fagyasztózást, egy adag tészta hamarabb kifő, mint amennyi idő alatt kiolvad rendesen egy adag kaja" - Hol írtam a tésztát a fagyasztózásnál? Kenyeret írtam (negyed óra alatt kiolvad, fagyasztóban nem szárad ki, nem penészedik meg, amikor kiolvad, olyan puha, mint amikor megvásároltam, akár több hét után is), a húsokat írtam, a töltött káposztát írtam (ami eléggé pepecselős. Nem mirelit kaják, hanem amit te készítesz el, teljesen, vagy félig, előre, kiadagolod, és úgy fagyasztod le.
2019. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Azért... Nem vagyok finnyás, bármit megeszek, de a kiolvasztott húsoknak borzasztó az íze meg az állaga.
2019. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
49%

#24

Én csak arra reagáltam, hogy több válaszban is láttam a fagyasztót. Pedig sok kaja gyorsabban elkészül frissen, mint amennyi idő alatt kiolvad.

2019. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egyszer elég a főtt étel egy nap. És általában délben, én pl. este meg sem tudnám enni a meleg ételt, akkor sem, ha délben sem jutottam volna hozzá valami miatt. De nem vagyunk egyformák.

Vacsi nálunk is mindig kenyér, vaj, felvágott, sajt. És nem sok, mert este már nem egészséges sokat enni. (Illetve az sem este van, inkább 6-kor, utána már nem eszünk.)

2019. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
83%

Én egyébként még mindig azon vagyok fennakadva, hogy ha a kérdező párjának van igénye csak főtt vacsorára, akkor miért nem ő gondoskodik róla?

Nálunk például kettőnk közül nekem van igényem reggeli friss teára, szóval természetesen én gondoskodok róla, hogy legyen otthon teafű, és én főzöm meg. Oké, a párom alkalmanként kedvességből megteszi helyettem, de miért tőle kellene várnom olyasvalamit, ami nekem fontos? Nem értem....

2019. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs azzal gond, hogy főtt ètelt akár vacsorára, de nèha megcsinálhatná ő is, illetve lehetne nèha kivètel, mikor hideget eszik.

Szerintem inkább az a nem normális, hogy ebèdre csak egy tányèr leves, meg vacsira 1 szelet vajas kenyèr...èrtem èn hogy így nőttèl fel, biztos nem volt jó az anyagi helyzetének, be kellett osztani. Attól mèg nem ez a követendő pèlda, főleg ha most telik normális ètelre. Az elmondottak alapján szerintem nem eszik sokat, 3 csirke alsócombbal (amin hús alig van) kb. èpp csak jól laknèk, pedig èn se vagyok nagy evő, ès csak kis pici 43 kg-os nő vagyok. 4 db-èrt eleve kár beindítani a sütőt, annyira semmi 2 emberre. Szóval igazából azt nem èrtem, hogy ok, felnőttèl valamiben, de mièrt nem veszed fel a "fogyasztás ritmusát"? Ha látod, hogy ennyire gyorsan fogy, akkor nagyobb adagokat kell csinálni, hogy elèg legyen másnapra is, ès elèg 2 naponta főzni.

Pl. Èn is règen fèl kg-ból csináltam brassóit, aztán lettek gyerekek, egyre többet esznek, mostmár 1 kilóból főzöm. Ugyanez a többi. Mikor láttam, hogy már nem marad úgy, növeltem az arányt. Szerintem nem nagy ügy valamiből nagyobb mennyisèget főzni. Mèg mindig könnyebb, mint minden nap újat kitalálni ès megcsinálni, vásárolni rá, mert az előző napiból nem maradt semmi.

Vagy pl. csinálok töltött paprikát fèl kg darált húsból, abból esznek a gyerekek (3 van) 1x, mi felnőttek meg 2x. Az nektek is bőven elèg lenne 2 napra, ès gyorsan össze is hozható, mármint a munkás rèsze fèl órán belül megvan, aztán már csak rotyog magában. Ès akkor legalább le van tudva a másnap is.

De tök mindegy mit főzöl, csak figyelj oda arra, ha látod, hogy valami ennyire nem elèg, akkor növeld az adagot, ne a madár adagokat erőltesd.

Ès azèrt nem ártana a párod is bele vonni a főzèsbe, ha már elsősorban miatta csinálod.

2019. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Most az a baj,hogy sokat eszik? Vagy úgy érzed a cselédjének néz? Számomra nem világos a probléma.

Hiába sok szerinted amennyit ő eszik ,attól még neki ilyen az étvágya.. a férfiaknak alapjáraton több kalóriára van szükségük ,így találta ki a természet és kész,ezzel nem tudsz mit csinálni :D Ha neked fárasztó ennyit főzni,ossztáok be,vagy főzzetek több napra, fagyasszatok,rendeljetek ..

Ahogy te nőttél fel,úgy felnőttünk még sokan is,de ez kényszerből,szükségből volt így.

Ha meg mindketten dolgoztok,és ő tényleg "elvárja" hogy háromfogásos menüt rittyentsél neki minden nap,meg takarítsál utána,mossál rá,mert a nőnek az a dolga,az megint egy más problémakör.

2019. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!