Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lakásvásárlás és spórolás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakásvásárlás és spórolás, vagy élünk a mának jómód?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külföldön éltek, és itt is terveztek maradni. A jelenlegi bevételből lazán kijön a bérleti díj, emellett félre is tesztek, nyaraltok, és telik mindenre.

A párod felveti, mi lenne, ha hitelt vennétek fel, és vennétek egy saját lakást, az albérlet mégsem az igazi. Csakhogy a törlesztő a jelenlegi albérleti díj háromszorosa, kb 15-20 év, mire letelne a hitel még így is.

A párod keres jobban, ha te maradsz egyedül, viszi a bank a házat, mert nem bírsz fizetni ennyit.

Most egy több szobás albérletben éltek (kertes), a párod 2 szobás panelt szeretne venni, többre sosem hoznátok össze.

Annyiból, amennyibe a lakás kerülne, odahaza kis túlzással lakóparkot vehetnétek. Csakhogy otthon mindketten örököltök, így nem akartok ott lakást venni.


2019. márc. 11. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
élünk mának jómód
2019. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom azért mentetek ki, hogy tudjatok élni,utazni, stb...Ennyi erővel akkor gyertek haza kuporgatni.
2019. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Hitelt semmilyen körülmények között nem vennék fel, a legtöbb hiteles eladósodik és a végén mindent elveszít.
2019. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Diavolino44 ***** válasza:
100%
Valahol a kettő között. Szerintem kell magadat/ magatokat kényeztetni, mert különben beleörülsz, az életbe. De kell, félre is tenni. Mert bármikor beüthet a nehéz időszak.
2019. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanilyen helyzetben vagyunk mi is.Ha mindketten dolgoztok,simán megvan a havi törlesztő részlet,ami max.egy kicsit drágább ( ha nem ugyanannyi),mint a lakbér.Külföldön ez teljesen normális,majdnem mindenki így vesz ingatlant,és nyaralásra is jut.Az lehet,hogy odahaza sokkal nagyobbat meg szebbet vehetsz,de ha nem tervezel hazamenni,minek? Ha pedig lesz gyereketek,aki külföldön fog megszületni,akkor végképp érdemes komolyan megfontolni a vásárlást. Nem találkoztam még olyannal,aki ez miatt eladósodott volna,Magyarországon talán ez gyakori,külföldön nem az.
2019. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös voltam.Bocsi,ha háromszor akkora a törlesztőrészlet,és nem vagy biztos abban sem,hogy együtt maradtok,akkor inkább ne
2019. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több évtizede élek külföldön, és annyit fizettem már albérletre, hogy abból már 100 millás házam lehetne Mo-n. De felesleges ezt átszámolni, mert csak idegbajt kapna az ember. Itt annyi az ingatlanadó, hogy megmakkansz tőle, egy váratlan beázásra meg millákat kell kifizetni. Szóval én inkább Mo-n vettem lakást, amit addig ki lehet adni, és hozza a pénzt, mi meg jól elvagyunk itt az albérletben - úgyis otthon szeretnénk élni később.
2019. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
A mának nem élni kell, a mában élni kell.
2019. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont a 7es verzióját akartam javasolni.


Albérlet jó dolog mert ha máshol van meló mehetsz itthon meg kiadod és hozza a pénzt.

2019. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 szobás panelért nem érdemes eladósodni egy fél életre es még kuporgatni is.
2019. márc. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!