Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megjavítani ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megjavítani ezt a kapcsolatot? Hogy tudnék megbocsájtani neki?

Figyelt kérdés
Minden olyan szép lehetne. Mindig is róla álmodtam. Viszont szinte még gyerekként jöttünk össze. Én nagyon szerelmes voltam belé, ő nem (tudta) ezt még úgy viszonozni. Sokszor sírtam miatta éjszaka, nagyon sokszor megbántott, félválról vette a kapcsolatunkat. Fontos voltam neki, szeretett is, de annyira mégsem.(Szerintem még mind2en nagyon érettlenek voltunk) Elég sokszor lekezelő volt velem szembe. Szerintem nem tudtam hova rakni az egész kapcsolatunkat. Aztán mire észrevettük az évek elteltek felettünk. Nagyon sokat változtunk belsőleg és külsőleg is szerencsére előnyünkre. Egy nagyon helyes, okos, jó kiállású férfi lett belőle, aki még a tűzbe is értem menne annyira szeret. Én pedig leadtam a plusz kilóimat, mások szerint sokkal szebb lettem én is, de ez ízlések és pofonok kategória. Sikerült normális munkahelyet találnunk, gyüjtögetnünk . Most következne az életünkben az a szakasz, hogy gondolkodunk az esküvőn és a babán is. A problémák ott kezdődnek, hogy neheztelek rá a múlt miatt, hogy ha én nem erőltetem, akkor már rég nem lennénk együtt. (Ezek 8-9 éves dolgok) Nagyon szerelmes voltam, ő sokszor bunkó és lekezelő volt, kevesett találkoztunk stb. Most már minden megváltozott, 1 év után vettem észre , hogy szeret, szerelmes belém ami szerencsére azóta is kitart nála.Tudom, hogy nem szabad rágódni a múlton és ezen túl is szeretnék lépni. Szeretem nagyon, vonzónak is találom, viszont a szerelem abban az időben el is veszett. Valakivel történt hasonló?
2019. márc. 29. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Márpedig ezen neked kell túllépned, ha valóban vele képzeled el az életed. Ha folyton a régi sérelmek miatt ekézed, akkor meg fogja unni. Jobb ezt még a családalapítás előtt tisztázni, mert ha később jössz rá, hogy ezen nem tudsz túllendülni, akkor már nem csak kettőtök élete borul, hanem a gyereké is.
2019. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Miért kell neked evy rossz személyiségű ember? Egyáltalán normális vagy, hogy ilyen kaocsolatban babán gondolkozol? Házasodj össze, ha akarsz, de egy új életnek ne cseszd el a gyerekkorát.
2019. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg menj terapeutához\menjetek párterápiára, és próbáld ott feldolgozni az érzéseidet és kétségeidet.


Mondhatnám, hogy tedd magad túl rajta, ha most tejes szívvel szeret, és boldogok voltatok, de ez nem ilyen egyszerű.

2019. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyesnek igaza van. Ha nem tudsz túllépni ezeken a sérelmeken, akkor felesleges belevágni a közös jövő tervezésébe.
2019. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért kényszeríted magad mindenáron a megbocsátásra?Azért, hogy esküvő legyen, gyerek, mer'már annyi év óta kínlódtál vele?Aztán meg pár év múlva növeld a válási statisztikát?Nem túl jó alap egy házassághoz, gyerekvállaláshoz.....
2019. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
6.:szerinted azért vagyok sérült, mert felhívom a kérdező figyelmét arra, hogy bizonytalan kapcsolatban nem kellene babán gondolkozni? Gratulálok.
2019. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát a múltat pedig megváltoztatni nem lehet.

Lehet, hogy 10 évvel ezelőtt megbántott, de egyrészt azt visszacsinálni nem tudja, még ha akarja sem, másrészt ha végig gondolod, te miket csináltál, mondtál embereknek 10 évvel ezelőtt, és azóta mennyit fejlődött a személyiséged, lehet elszégyellnéd magad.

Ezt neked magadban kell belátni, hogy azokkal a dolgokkal már nincs értelme foglalkozni, rég elmúltak és nem jönnek vissza.

Ha meg tudod azt tenni, hogy a mostani önmagát veszed figyelembe, és vele tervezel közös jövőt, akkor tedd,ha nem, akkor úgyis csak idő kérdése, mikor mentek szét a "kölyökkori" hülyeségek miatt.

2019. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszéljetek róla. Tegyétek perspektívába az időt és a változásokat, amik megtörténtek. Értsétek meg kölcsönösen, hogy mi segítette, mi váltotta ki a változásokat. Mindezt azért, hogy a lehető legvilágosabban elkülönüljenek az akkori és a mostani önmagatok. Szerintem ez sokat segíthet a feldolgozásban.
2019. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy látom töröltette a válaszom a depressziós 82@.Kicsit később írok privátot kérdező.
2019. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk igen, de 5 évről van szó.

Mi kitartunk egymás mellett...azok maradnak egyedül, akik ilyen apró és valójában jelentéktelen sérülések miatt már azonnal menekülnek egy kapcsolatból.


Megvert? Úgy bánt veled, mint a kutyával? Hagyd ott a p***ába!


Megbántott? Lelkileg nem tudsz megbocsátani? Akkor le kell ülni és megbeszélni! Vagy elmenni pszichológushoz, aki segít túllendülni anélkül, hogy neki felhoznád a 10 évvel ezelőtti dolgokat...hiszen 10 év...úgysem tud már mit tenni.


Kérdezd meg a boldog kapcsolatban élő öregeket, hányszor küldték el egymást az a***ukba az egész életük során...és mégis, sokkal több szép pillanat volt...

A párkapcsolat ezzel jár.


Nem valami cukormázas élvezeti cikk, ahogyan az emberek ma gondolják.


30/F

2019. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!