Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi tévő legyek a párkapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Panna30 kérdése:

Mi tévő legyek a párkapcsolatomban felmerülő problémával?

Figyelt kérdés

31 éves nő (menyasszonmy) vagyok a párom 36 éves. 4 éve élünk együtt(7 éve tart a kapcsolat), albérletben. Mind ketten dolgozunk, próbálunk félre rakni, ő picit többet tud, mivel jobban keres. Én közben végzem a "tipikus"asszonyi teendőket: mosás, főzés, vasalás stb. Minden költséget pontosan megosztunk, tehát felesben a legapróbb dolgokat is. Én már egy kicsit többet szeretnék, (eddig azt hittem ő is) ház, gyerek, házasság. Ahol dolgozom vettem fel kamatmentes munkáltatói kölcsönt (pár száz ezer, nem hitel),hogy a megtakarításomat növeljem (közös kuckóra gyűjtök), amihez kezesre volt szükségem. A páromat kértem meg, aki ezt nem vállalta, mondván, mi lesz, ha nem maradunk együtt ...Az esküvő gondolatával is foglalkoztunk én már a névsort is összeírtam kb fél éve, ő nem foglalkozik vele. Közös autót is szerettem volna, de azt mondta minek (a szülei kocsiját használjuk). Sajnos tetőzi a problémát, hogy a szülei is eléggé irányítják, beleszólnak szinte mindenbe. Az apja nem egyszer gusztusatalanul beszélt velem a párom előtt, aki nem védett meg. Kicsit úgy érzem, hogy sex- és lakótársak vagyunk, plusz még egy cseléd is. Nem érzem úgy, hogy közösen gondolkodnánk, terveznénk....egyedül vagyok. Lakást is akarok közösen, de sztem ő magának akar, vagy csak akkor ha a szülei is rábólintanak. Többször próbáltuk megbeszélni, ezeket mind elmondtam neki is. Már mondtam hogy így nem bírom, hiszen 7 éve ugyan ott tartunk, ahol az elején, költözzön ki. Azt mondta, hogy nem, hiszen az albérletet az anyukája szerezte. Mondtam, hogy akkor megyek én. Másnap könyörgött hogy ne legyen vége. Hét éve ott járunk, hogy nincs meg a kölcsönös bizalom, ami sztem minden kapcsolat alapja...vagy nem? Nem gazdag a párom, azt se mondhatja, hogy kihasználom, ami sztem a fentiekből is kiderül. Persze azt hajtja, hogy közösen akar mindent: ház, gyerek stb, csak sajnos én ezt nem érzem és nem is tesz érte. Ez másoknál hogy működik? Ez normális hozzá állás? Vagy mit tudnátok tanácsolni? ÍGY kell indulnia egy közös jövőnek?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat, segítségeteket!



#jövő #szülők beleszólása
2019. ápr. 1. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ugye azt észrevetted, hogy a kérdésedet meg is válaszoltad? :) A "párodat" anyuci irányítja.

És soha nem fog veled önálló életet kezdeni, mert az nem volna olyan kényelmes mint most.

Mit tudok tanácsolni? Te is tudod.

Lapát. És keress olyat, aki hajlandó felnőttként viselkedni és élni.

Elcsesztél 7 évet az életedből.

2019. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Jezusom, eszembe nem jutna tovabb alazni magamat ebben a hig kakiban. Ez nem kapcsolat. Minek akarnal ettol a faszitol barmit is?
2019. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit úgy érzem, hogy sex- és lakótársak vagyunk, plusz még egy cseléd is. 

Taps! 👏👏👏

Nagyon jól érzed.

Remekül tud félretenni, hisz felezitek a költséget.

Te elvégzed az összes cseléd munkát, ingyen.

Van szex.

És annyit nem jelentesz neki, hogy kiálljon melletted.

Nem fog elvenni soha, csak kaptál egy gyűrűt, hogy csend legyen. De kezesnek nem ír alá, mert "mi van, ha szétmentek".

Magyarul ő nem tervez veled hosszú távon, melletted vár az igazira.


Te meg annyira buta vagy, hogy mindent tűrsz mosolyogva, mert akkor biztos elvesz, és királylány leszel egy napig. Igaz, hogy utána 50 évig leszel ingyen cseléd, de az nem fontos.

2019. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én öt évig bírtam, de már azt is bánom, sokkal előbb kellett volna lépnem.
2019. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is volt sajnos ilyen kapcsolatom, bár velem szépen beszéltek a szülei, a hátam mögött mégis... Ismerek olyan párokat, akiknél az volt a megoldás, hogy külföldre mentek dolgozni, s jó baráti társaságuk is lett. Megpróbálhatod szerintem a házasságot vele, közben nézegethetsz munkát külföldön (a környéken is lehet) és valahogy a srácnak adagolni azt, hogy jobb lesz ott, gazdasági okból, stb.

Néztem egy dokumentumfilben, hogy angliai magyar fiatalok között sok olyan van, akik az érzelmi függetlenedés miatt is mentek oda :)Közelebbi ország is lehet amúgy, ahogy nektek jobb.

2019. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég balp1na vagy! Az ilyen dolgok legkésőbb egy éven belül a felszínre kerülnek és szakítanak a felek! 24 évesen így elb...ni az életedet...
2019. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na. Önismereti gyakorlat.

Leülsz szépen egyedül, megfogsz egy tollat és egy papírt, vagy egy jegyzet appot, és elkezdesz listát írni hogy TE mit kapsz ebből a kapcsolatból, mert azt itt már leírtad hogy bele mit teszel.Mi az amit ő ad, ami nélküle nem lenne?

Aztán döntsd el hogy az elég lesz-e neked 50 év házasságban.

2019. ápr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ha nekem ilyen pasim lenne,akit 36 évesen még irányítani tudnak,rég kidobtam volna.Jól érzed.Nem akar veled hosszútávra tervezni,nem bízik benned,kétlem azt is hogy mennyire szeretne,csupán benne van egy kényelmi helyzetben.7 év után milyen dolog az is,hogy mindent katonásan felezni kell ? Sóher a tag,tuti,még egy szimpla lakótárssal is jobban járnál.Azt tudom tanácsolni h ha nem akarod az életed teljesen elbacni,jobb lesz kivonod őt a forgalomból.
2019. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Èn is csak azt tudom írni, mint a többiek. Elvesztegettèl 7 èvet az èletedből egy balherère. Dehogy akár ő komolyan tervezni veled. Mikor ezt mondja, csak azèrt teszi, hogy azt halld tőle, amit hallani szeretnèl, ès akkor csöndben maradsz egy időre. De nem, egyáltalán nincsenek ilyen cèljai. Mondjuk azt a rèszèt sem èrtem, te mièrt akarsz ilyen èletet magadnak. Mièrt erőlködsz azèrt, hogy vègre tovább lèpjen a kapcsolatotok? Ez? Ahol fillèreskedès megy a vèksőkig, ès ingyen cselèdet tart?

A mosás, főzès meg társai nem tipikus asszonyi teendők, hanem házimunka elnevezès alatt futó feladatok, amiket mindkèt fèlnek kutya kötelessège ellátni. Igen, a fèrfinak is. Ez már a 21. század, a nők már nem háztartásbeliek. (Vannak kivètelek, de akkor ott "asszonyka" otthon van, ès nem dolgozik). Szóval fel nem fogom, mièrt kell neked egy ilyen kapcsolat, ilyen házasság, meg a többi. Milyen jövőt látsz ebben?

7 èv után ez a kapcsolat már tènyleg megèrett a kukázásra.

Nèzzèl magadnak albèrletet, ès hagyd ott. Azzal meg ne foglalkozz, hogy akkor könyörög, meg ígèr fűt-fát. Csak az ingyen cselèdjèt, kènyelmes èletèt nem akarja elveszíteni, de èrdemi változást nem várhatsz.

2019. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!