Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék jobban odafigyel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék jobban odafigyelni a páromra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben napi szinten elhangzik a következő párbeszéd köztünk a barátnőmmel. Én:

"Micsoda, hogy mondtad?"

Barátnőm:

"Már megint nem figyelsz rám!" Ez általában akkor van, ha olyat mond, ami annyira épp nem érdekel vagy éppen olvasgatok, netezek stb... Persze utána mindig magyarázkodom, hogy dehát én figyelek csak... Szerintetek hogyan tudnék jobban odafigyelni arra, amit mond? Félek, hogy egyszer nagyon ki fog rám borulni ezért...



2019. ápr. 4. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így haladsz, nem kell attól félned, hogy sokáig lesz a barátnőd.
2019. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Ez általában akkor van, ha olyat mond, ami annyira épp nem érdekel..."


csodás vagy mondhatom.... fuj

2019. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kezdve azzal, hogy ha valaki beszél hozzád akkor rá figyelsz, és addig nem nyomkodod a telefont. Akár barátnő, akár barát, akár idegen. Alapvető udvariasság.

A másik meg, hogy az mégis mi, hogy olyat mond ami nem érdekel? Ha valakit szeretsz eleve érdekel minden amit mond. Mert mindig érdekel, hogy mi van vele, érdekel a véleménye, a gondolatai.

Meg itt is fontos a tudatosság. Ha figyelni akarsz rá akkor figyelj... Ennél jobb tanácsot nem tudok adni. Fel kell nőni és felfogni, hogy van egy párod, akire igen is folyamatos figyelmet kell szentelned. Mert egy kapcsolat sem működik magától, csak is minden napos munkával.

2019. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Aj-jaj-jajj.


Gyökeres változtatásokra lesz szükség. Bár alapból furcsa, hogy a párod nem érdekel annyira, hogy ráfigyelj, ha éppen mesél valamit... Hát nem érdekesebb, mint egy gagyi újságcikk? Valakivel beszélgetni jó érzés tud lenni (ha kedveled, neadjisten szereted az illetőt), ettől (is) lesztek egy pár.


Ha pedig az a válaszod, hogy "dehát az unalmas amit ő mond", akkor ott már komoly bajok vannak... De remélem nem.


Apám volt ilyen, akinek beszélhettél félórát egy szó nem maradt meg neki, bár ő ki is mondta, hogy "leszarom". Illetve nem is fogott fel sokmindent, mert az alkohol már megdolgozta az agyát. Meg ugyebár a híradó századik ismétlése mindig fontosabb volt, mint amit a családtagjai mondanak...


Bár ez szomorú volt, néha picit vicces is, mikor napokig beszélgettünk valamiről egyhelyiségben vele, de le is zavartuk, anélkül, hogy tudta volna... Hogy lehet így élni?


Az a baj, ha nem figyelsz rá, vagy elhidegül tőled, vagy - ha olyan természetű - másnál fogja keresni a figyelmet. Nem megcsalást kell érteni, inkább azt, hogy "elhagy másért".


Magadba tekints, elég rossz, hogy nem "belülről jön", hogy figyelj rá.

2019. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj igazából, hogy nem érdekel amit mond, inkább az a helyzet, hogy szerintem az agyam már bekategorizálta a kérdéseket, és szerintem tudat alatt, ha olyan kérdést hallok, amit mondjuk már ezerszer, akkor csak hümmögök rá egyet, vagy azt mondom, hogy "Ja, ja, persze". Utána pedig persze, hogy visszakérdezek, mert azt hiszem, hogy fontos, új dolog volt, és erre jön a rám pirítás... Szerintem azért engem is meg lehet érteni. Most nem magyarázkodni akarok, nehogy félre értsetek.
2019. ápr. 4. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A másik meg, hogy az mégis mi, hogy olyat mond ami nem érdekel? Ha valakit szeretsz eleve érdekel minden amit mond. Mert mindig érdekel, hogy mi van vele, érdekel a véleménye, a gondolatai."

Ez azért így szerintem nem igaz. Én nagyon szeretem a férjem, de amikor már fél órája részletez egy olyan munkahelyi problémát, amihez egyrészt nem értek, így a felét nem is értem annak, amit mond, másrészt baromira nem érdekel (legalábbis nem a legapróbb részletig), akkor hajlamos kikapcsolni az agyam, erősen kell koncentrálnom, hogy ne kalandozzanak el a gondolataim. De egyébként kérdező ennyi az egész, hogy nem nyomkodsz vagy olvasgatsz semmit és uralkodsz a gondolataidon, nem hagyod őket elkalandozni. Ezt általában már úgy 7-8 éves korára elsajáétítja az ember, tessék gyakorolni, ennyi.

2019. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak a barátomat olvasnám.

Képtelen felfogni, hogy ha beszélek hozzá, illik rám nézni! Még ha nem is érdekli amit mondok, tegyen úgy mintha. Aztán ennyi. Engem sem érdekel néha, amit mond, mégis bólogatok, megértő fejet vágok, stb. Ennyi a titok.

Akinek ez nem megy, annak az érzelmi intelligenciája a béka segge alatt van.

2019. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
szánalmasak vagytok,pasik....
2019. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!