Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szüleim szeretett kutyáját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim szeretett kutyáját szeretném magunkhoz venni, de a feleségem ki nem állhatja őket, ilyenkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Mármint a kutyákat nagyon nem szereti. Azt mondta, ő kutyáról hallani sem akar...

Tesóm nem tudja befogadni a családja miatt. Viszont szegény állat nem lenne jó, ha menhelyre kerülne.



2019. ápr. 11. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Én a kutyát választanám, mert ő feltétel nélkül tud szeretni és nem zavarná ha megtartanám a feleségemet még ha ki nem állhatná is, mert értem hajlandó lenne erre gondolkodás nélkül, szemben a feleséggel.
2019. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Próbálj meg neki gazdit keresni. Nem lehetetlen, facebookra ha kirakod simán lehet aki befogadja. Csomó ilyen posztot látok, mindig van alattuk jó pár komment olyan emberektől, akik szivesen befogadnák. Egy kutya sok munka és kosz, pláne ha a feleséged nagyon nem szereti őket, ezért mindent neked kéne csinálni. Illetve ez is olyan mint bármi más, érteni kell hozzá. A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy nem viszed olyan helyre, ahol nem örülnek neki vagy nem tudnak megfelelően foglalkozni vele. Próbálkozz meg gazdikereséssel, írj helyi menhelyeknek és állatvédő szervezeteknek, hogy osszág meg a posztot a saját oldalukon.
2019. ápr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Aki szeret, az alkalmazkodik ilyen helyzetben, ez a feleségedtől is elvárható lenne. De kereshetsz olyan ismerőst is, aki befogadná. A helyedben én tuti hazavinném, senki sem tudna ebben megakadályozni.
2019. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem a te problémád. Oldják meg a szüleid ahogy akarják.

Az én anyósom is összeszedett egy kis korcsot, nevelte egy évig, majd amikor rájött hogy ez rendszeres teendő, örökös elfoglaltság akkor megjátszotta hogy fáj a térde és nem képes ellátni az állatot.

A lánya magunkhoz vette. Onnantól meg volt a napi program 10 évre. Vagy vittük magunkkal vagy nem mentünk sehova. Bakker! Nagyon sokat veszekedtünk miatta.


Nagyon gondoljátok át!

2019. ápr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem várhatod el, hogy befogadjon egy kutyát, ha nem szereti és eddig nem volt. Így ismerted meg, így fogadtad el, ne akard felrúgni ami eddig volt. A kutya hatalmas kötöttség, napi kötelező programod garantált, és vagy nem mentek sehova, vagy vinned kell a dögöt is. Nekem sem kéne.
2019. ápr. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Ebben csak az a szép, hogy fordítva dőlnének itt a válaszok, hogy vagy a kutya/macska is marad vagy mehet a pasi amerre lát.


Egyébként tényleg megoldás lehet az, hogy ha ismerőst keresel aki befogadja. Viszont mondjuk egy 8-10 éves keverék kutyát például, nehezen fogsz tudni "elpasszolni". Pláne ha nehezen szokik meg teljesen idegeneket. Az emberfüggő, hogy nyűg vagy nem nyűg a kutya, nálunk családtag, és sosem problémaként éltük meg, hogy vele "kell" közlekedni, kutyás helyre menni. Természetes dologként.De mindenki más.


Nem mindegy azért hogy milyen/mekkora a kutya, hogy kertesház vagy panel, hogy miért vennéd magatokhoz.


Pl. ha elhunytak a szüleid,vagy egyikük, és hozzájuk köt, biztosan vinném haza a helyedben. Ha kicsi a kutya vinném panelba is,ha nagyobb, csak kertesbe. Ha férfi lennék lenne annyi ügyészségem hogy elkeritsek számára egy részt, akkor az asszony sem konfrontálódik vele. Az utazások meg baromi könnyen megoldhatók.


Egyébként meg menhelyre sem olyan egyszerű már beadni, főleg majd tavasszal amikor megint fullon lesznek a nemkívánt szaporulattal innen-onnan.. Na meg aki járt már olyan menhelyen, ami nem ilyenolyan támogatással jött létre, annak szíve nem lenne oda kutyát beadni, amikor a fagyott virslis etetés meg a kennelenkent 3-6 kutyát latja .


Összességében tényleg nem mindegy a kutya kora sem, a ti körülményeitek sem.. Mert ha egy sima "nem szeretem" az összes ellenérv, és esetleg kötődsz a kutyahoz vagy olyan korban van hogy már nehez lenne találni barkit is, akkor haza vinném.

2019. ápr. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Látom, sok ember nem érett meg még az (emberi) kapcsolatra... Ha a feleségeddel közös lakásban laktok, nem vihetsz csak úgy oda egy kutyát a beleegyezése nélkül. Szerintem ez alap. Két lehetőséged maradt: 1) menhely, 2)elválsz, elköltözöl/elköltözik, aztán boldogan élsz a kutyáddal.
2019. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

"Ebben csak az a szép, hogy fordítva dőlnének itt a válaszok, hogy vagy a kutya/macska is marad vagy mehet a pasi amerre lát."


Ez így nem igaz. Csak olyan esetekben írtunk ilyent, amikor az állat már a megismerkedés ELÖTT megvolt. Nagy különbség.

2019. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
A kérdésből azt vettem ki hogy a szüleid meghaltak bár remélem nem. Egyéb esetben nem szép dolog hogy az övéké a kutya és egyszer csak megunják jó nem kell tovább a kutya vigyed innen vagy csinálj vele valamit. Milyen dolog már ez? Sajnálom szegény kutyákat mert ők nem tettek semmi rosszat hanem a gazda csak úgy megunta. Mit szólna hozzá akárki ha a gyereke vagy a szülő csak úgy megunja és nem kér többet belőle. Én haza vinném a kutyát. Sosem érdekelt az ilyesmi ki szereti ki nem. Nem hagyok magára kutyát és soha nem adom be menhelyre. Egész életét egy ketrecben töltse? Mert manapság ott sincs nagyobb hely. Vagy rosszabb esetben keress neki egy gazdát ahol szabadon lehet nem egy kenelbe zárva vagy kikötve.
2019. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Plusz nekem sok mindent elárul egy emberről aki nem szereti az állatokat. Az jó ember nem lehet.
2019. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!