Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom új szokása, hogy ideges/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom új szokása, hogy ideges/mérges lesz az autóban, ez zavar és problémákat okoz köztünk; mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A párom alapjáraton egy nyugodt ember, türelme is van, nem igazán szokott ideges lenni. Kivéve egyetlen helyzetet: ha autót vezet. Olyankor sokszor mérges, türelmetlen, kiakad. /Például megyünk mi a főúton, valaki szeretne kikanyarodni, mi megállunk, villant neki, és ha nem veszi észre a másik autós ezt azonnal, hanem csak néhány másodperc múlva indul el, akkor a párom már mondja, hogy az ilyen minek kap jogsit, meg hogy elege van, szóval ilyen apróságokon húzza fel magát./

Hozzá tartozik mondjuk, hogy a környékünkön tényleg rettenetes a közlekedés, napi szinten több baleset van, tényleg nagyon sok a szerencsétlen, csak néha azért túlreagálja, meg régebben nem volt ilyen, csak az elmúlt kb. fél évben kezd egyre inkább így viselkedni kocsiban. Előtte volt hogy tényleg belénk jöttek, emellett többször múlt kevésen, még akkor se kiabált. Mikor friss volt a jogsim, és nem vezettem nagyon magabiztosan, akkor ő volt az egyetlen, aki igazán, tényleg nagyon türelmes volt velem, biztatott hogy ha nem megy minden azonnal, akkor sincs semmi baj, stb. Szóval régen nem volt ilyen, sőt. Azóta nem lett a megszokottnál rosszABB a közlekedés a környéken.

Most meg ott tartunk, hogy már utálok vele autóval menni bárhova, mert nem lehet közben beszélgetni, mert vagy épp szentségel, vagy csak látom rajta, hogy majd' felrobbanva méreget valamit (miért nézeget a mögöttünk jövő, miért olyan halvány az előttünk menő féklámpája, miért húzódik ki és lassít egy autó, hasonlók) és meg se hallja, ha beszélek hozzá.

Persze próbáltam vele megbeszélni, de csak a vállát vonogatja, azt mondja nem tudja, egyszerűen elege lett a vezetésből.

Tényleg csak autóvezetés közben ilyen, amint hazaérünk, még egyszer kipanaszkodja magát fél perc alatt, hogy mennyi idióta van az utakon, és utána teljesen ugyanolyan mint máskor: nyugodt, türelmes, jókedvű.

Nagyon zavar ez az "új" szokása, de nem tudom, egyáltalán miért lett ilyen. Régen ha mentünk valahova autóval, mindig jó hangulat volt út közben, beszélgettünk, énekeltünk, nevetgéltünk valamin, kifejezetten szeretett vezetni, most pedig ülünk csöndben, néha ő mérgelődik, én meg inkább már el se kezdek mesélni semmit, mert tudom, hogy úgyse figyelne. Soha nem szoktunk veszekedni, morogni egymásra, de kocsiban már előfordult az elmúlt hónapokban, ami tényleg rettenetesen zavar, nem szeretném, ha ebből szokás válna, nem vagyok híve az ilyen odaszólogatós problémamegoldásnak, tehát mindenképpen megoldást szeretnék találni erre a helyzetre, nem szeretném ha elfajulna.

Mi okozhatja nála ezt, és mit tudnék tenni ellene?


2019. ápr. 23. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ilyen, én is gyakran mondom neki, hogy régebben sokkal nyugodtabban vezetett, amire neki mindig az a válasza, hogy sokkal több a barom az utakon. És ebben sajnos igaza is van. Mondjuk az én párom amilyen hamar felhúzza magát egy idióta sofőrön, olyan hamar le is nyugszik utána, tehát ez nálunk csak pár pillanat szokott lenni. Én abszolút megértem őket, biztos nagyon idegesítő így vezetni. Én pl. pont ezért nem akarok jogosítványt, félnék beülni az autóba vezetőként ezek miatt az emberek miatt.


Azt mondom, ez legyen a legnagyobb gond a kapcsolatotokban. Hiszen nem veled ingerült, hanem a szabálytalankodókkal.

2019. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"egyszerűen elege lett a vezetésből."



Akkor vezess te, ha ennyire zavarja.

2019. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én soha nem is akartam vezetni, félek közben, ez esetben pedig mindenki jobban jár, ha nem vezetek. 6 éve nem ültem volán mögé, nem is tervezek soha többé szóval ez nem igazán lehetőség.
2019. ápr. 23. 09:46
 4/9 Rockarc ***** válasza:

En is hasonlokeppen erzem magad, mint a parod. Regen szerettem vezetni, bar mar akkor is nagy volt a tomeg, de volt valami kultura is az emberekben. Viszont nagyon elszaporodtak a hulyek az utakon, es itt nemcsak a farok hosszabbitos hulyek szabadultak az utakra, hanem boldog boldogtalan. Megoldast nem tudok.


Azaz lenne, nem kene mindenkinek jogsit adni, de olyan ugyse lesz. Akar 5 evente ujravizsgaztatni az embereket is celravezeto lehetne. De amig a tanulo vezetoket 30-al tanitjak a forgalomban kozlekedni, letolja azt a par orat, szerinted hogyan fog vezetni utana? A masik megoldas az 1000 forintos benzinar lenne. Ez se varhato. A fizetesek sokat nottek, mar nem gond megvenni egy "valamilyen" autot, a fenntartast kene dragitani.


A parodnak meg az a baja, hogy most sokkal jobban kell koncentralni, hogy odaerjetek a megbeszelt pontra, mert tenyleg barki barmikor beletek mehet. Sokkal jobban koncentral, jobban oda kell figyelnie, kimerito, idegtepo. Tortura lett a vezetes.


43F

2019. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem változott ennyit a forgalom.

Párod más miatt feszült. Vagy a kapcsolatotokban van probléma, vagy munkahely, vagy egészségi vagy valami más. Alapesetben fegyelmezi magát, de pont a közlekedés olyan dolog, aminél könnyen kijön az emberből a rejtett feszültség.

Szóval amit látsz, az csak tünet, az okok biztosan máshol vannak.

Én pl. nem húzom fel magam, csak ironikus megjegyzéseket teszek az idiótákra. Legtöbbször azt is csak magamban.

2019. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" A masik megoldas az 1000 forintos benzinar lenne."


A vezetni tudás nem anyagi kérdés.

2019. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Más miatt lenne feszült? De nekem ez furcsa, régóta együtt vagyunk már, és mindig meg tudtuk beszélni a problémákat. Most is azóta mióta ilyen az autóban, már fordult elő, hogy valami gond volt, elmondta és megbeszéltük. Nem tűnik nekem valószínűnek, hogy most pont egy valamit titkol, ami soha nincs semmilyen hatással rá, csakis vezetés közben.
2019. ápr. 23. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt egy pasim, aki olyan nyugodt ember volt, mint még soha senki, akivel találkoztam. De ha vezetett, öszse-vissza szitkozódott, mindenkinek osztotta az észt a kocsiból, menjél már, úristen mit csinálsz, meg hasonlók.

Egyszer elmondta, hogy mivel amúgy tök nyugodt, és soha senkivel nem veszekszik, nem idegeskedik, ilyenkor vezeti le a feszültséget, ami amúgy természetesen benne is gyülemlik.

Én örültem hogy nem velem, a szüleivel, a barátaival kiabál, amikor olyanja van, hanem vad idegenekkel a másik autóból. Szóval jókat mosolyogtam rajta, mert amúgy tényleg vicces volt, hogy ilyen is tud lenni.

Talán már eléggé megszokott, hogy ne feszélyezze a jelenléted, és amikor egyedül vezetett, régen is ezt csinálta.

Erre 1

megoldást tudnék javasolni: ne autózz vele.

mit kellene ellene tenned? ne tegyél semmit. De főleg ne csitítgasd vezetés közben.

2019. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi párommal mind a ketten ilyenek vagyunk. Én talán kicsit idegbetegebb vagyok, nem birom a hülyéket meg amikor valaki olyanokat csinál amiből simán baleset lehetett volna. Napi 1-2 ilyen mindig van.

Nálunk annyi a titok, hogy mindig is meg tudtuk egymást nyugtatni kb 2 szóval. Szerintem ennek egy kapcsolatban természetesnek kéne lennie. Elég annyit mondani, hogy "kincsem, megnyugszol légyszives? Nincsen semmi baj." Vagy ellő valami hülye poént és máris megnyugodtam. Ő az egyetlen ember aki meg tud nyugtatni.

A másik meg az, hogy alapból próbálok nem idegeskedni mellette autóban, mert nem fogom veszélyeztetni. Nekem ez olyan alap dolog. Ha ideges vagyok gyorsabban megyek, kevésbé figyelek, hamarabb fogok meggondolatlan butaságot csinálni. És nem fogom a páromat ilyennel veszélyeztetni. Lehet, hogy én vagyok csak nagyon féltő vagy empatikus, de ha a párom velem van ezerszer óvatosabban vezetek hogy vigyázzak rá.

2019. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!