Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Téged mennyire próbál irányíta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Téged mennyire próbál irányítani a párod, vagy szól bele a mindennapi életedbe?

Figyelt kérdés
Zavar ez Téged, és hogy viselkedik ha nem teszed meg ahogy ő mondta?
2019. máj. 20. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire, nem irányítgatjuk egymást. Mondjuk nem is tűrném és nekem sincs kedvem gyerek szintre tenni a párom, hogy irányítani kelljen.
2019. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sszandika13 ***** válasza:
100%
Engem nem irányít. De például zavar ha egy nap kb.12 alkalommal kell telefonálnom. Vagy teljesen ki van akadva ha nincs időm felvenni a telefont. De volt már olyan is hogy meg akarta mondani milyen ruhát vegyek fe.
2019. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktuk irányítani egymást. A véleményét el szokta mondani ha valamit szarul csinálok és jogomban áll érveket felhozni ellene vagy igazat adni neki és változtatni. Fordítva is így van.

Illetve van nálunk valamilyen indirekt irányítás amit úgy kell elképzelni, hogy simulunk a másikhoz és nem teszük olyasmit amit a másik nem vesz jó néven. És ez anélkül alakul így, hogy akarattal tennénk érte

2019. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Tanácsot ad, pláne ha kérem, de nem szól bele a döntéseimbe, nem irányítgat, nem utasít, egyenrangú, életképes felnőttként kezel, minden kettőnket érintő dolgot pedig normálisan megbeszélünk. Ha nem így lenne, már nem lennénk együtt, egyetlen szerelem vagy párkapcsolat se ér annyit, hogy így éljek, ennél sokkal többre tartom magam. Természetesen fordítva is így működik, én se irányítgatom, nem gyerek és nem vagyok az anyja.
2019. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Nem vagyunk gyerekek, hogy irányítgatni meg terelgetni kelljen minket.

A véleményünk is 90%-ban megegyezik arról, hogy mi a helyes döntés. Általában bármit csinálsz annak egy jó módja van. Ezt meg kis gondolkodással nem nehéz megtalálni.

De rendszeresen beszélünk minden döntésünkről vagy hogy mit lehetne csinálni, érvelünk mellette ellene stb. A másik véleményét mindig kikérjük, ha ez elmarad akkor is elmondja. Ezt szeretem a legjobban a páromban, megmondja, ha hülye vagyok és nem kertel.

Hogyha nem ért egyet valamivel amit csinálok akkor elmondom, hogy miért gondolom ezt jó döntésnek, hozok mellé érveket. Aztán beszélünk róla és rájövünk, hogy melyikőnknek van igaza. Kommunikáció a kulcs.

Voltak mindkettőnknek helyzetek, amikor irányítottuk a másikat. Arról volt szó tulajdonképpen, hogy mindkettőnkben voltak olyan jó tulajdonságok, amik a másikból hiányoztak, és olyan rossz tulajdonságok amiket a másik útmutatásával tudtunk orvosolni. Tehát például párom hatalmas megfelelési kényszerrel küzdött úgy kb mindenki felé. Én ennek a teljes ellentéte vagyok. Így rengeteget tudtam neki segíteni abban, hogy ezt leküzdje. Ebbe beletartozott az is, hogy néha rákényszerítettem bizonyos dolgokat. De ez a segítség kért dolog volt, a mai napig ezt tartja a legszebb dolognak amit érte tettem.

De amúgy meg maximális bizalommal kezeljük a másik döntéseit. Tudjuk, hogy úgy se csinál hülyeséget. Mindennapi dolgokba abszolút nem szólunk bele. Oly mindegy rám nézve, hogy most elmegy-e meginni valakivel délután egy kávét vagy nem.

2019. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!