Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem érti meg a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti meg a párom, hogy nekem ez fontos?

Figyelt kérdés

A párom jómódú családból származik, ő maga is jól keres. Amikor járni kezdtünk én egy kis kávézóban dolgoztam. Nem fizetett jól, de szerettem a munkát, kijöttem a kolléganőkkel. El tudtam volna képzelni, hogy ilyen munkakörben maradjak végleg.

Aztán a párom 3 év után rábeszélt, menjek egyetemre, jobb, ha az ember kitanul valaminek.

Még 2 évem van a suliból, de már alig várom, hogy végezzek, nem tesz boldoggá. A tanulást szeretem, de az egyetemi környezet nem az én világom.

Már többször is felvetettem, visszamennék részmunkaidőben, de a párom ilyenkor mindig nagyon megharagszik, mert hogy nem véletlenül hozott el onnan, távol szeretne tartani ettől a környezettől. Ha visszaengedne dolgozni, szerinte fél éven belül otthagynám az egyetemet, mert én pultoslányként érzem jól magam, és pont. Azt mondta, ha lediplomázok, és továbbra is úgy érzem, az én természetes környezetem a kávégépek és cukrászpult, ő többet nem szól bele, de nem lehet egy szál érettségivel tengeni a világban, ha az ember képes többre.

Nekem nagyon fontos lenne, hogy legalább részmunkaidőben visszamehessek dolgozni ebbe a munkakörbe. Nem a pénz miatt, anyagilag mindenem megvan így is, hanem az érzés miatt, hogy hasznos vagyok, hogy csinálok valamit, nem csak úgy vagyok. Évi kétszer egy rendezvényen szoktam dolgozni 3 napot, de ezen felül a párom nem akarja, hogy dolgozzak iskola mellett, mert hogy minek, ha nem szorulunk rá.

Annyit úgyse kapok, hogy érdemben beszálljak a kiadásokba, a kevés ami meg nekem kell, nem hiányzik a kasszából.

A barátnőm sem ért egyet velem, szerinte lökött vagyok, nem attól lesz valaki hasznos vagy nem hasznos, hogy dolgozik-e iskola mellett, ha nem kényszerül rá. Menjek inkább helyette vele programokra, használjuk ki, hogy megtehetjük, és ráérünk.


Csakhogy én gyerekkoromban is úgy képzeltem, hogy majd lesz egy átlagos állásom valami kávézóban, egy szobás albim meg egy macskám, mint a filmeken....


Amióta nem dolgozom, nem találom a helyem...


2019. máj. 26. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Én tökre értelek, a párodat meg nem kéne hagyni hogy ebbe beleszóljon. Elmondhatja a véleményét, meghallgatod, de max ennyi.
2019. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Nagy a kontraszt kettőtök között. Másrészt én nem hinném, hogy diploma után nem szólna bele.
2019. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Szóval a párod tart el?
2019. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Kuka. Egészséges párkapcsolatban nincs olyan, hogy nem enged meg valamit a párod.
2019. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
3, Igen, de nem ez a baj. Ha részmunkaidőznék is ő tartana el úgymond, mert nem tudnám fizetni mindennek az 50%-át.
2019. máj. 26. 19:33
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén remélem, hogy ez csak egy kamu kérdés, ellenkező esetben nem vagy teljesen normális, hogy együtt vagy egy ilyen emberrel. Ki akar sajátítani, parancsolgat neked, azt akarja, hogy 100%-ban tőle függj. Ezért tart el, nem a nagy szerelem miatt, hanem mert a tulajdonának tekint.

"megharagszik", "elenged", "nem akarja" szerinted ez így rendben van? Az aranyásó barátnőd is inkább igyekezhetne megmenteni ettől az erőszakos, manipulatív pasastól, még mielőtt jól meg leszel csapkodva, mert valamiben ellent mersz mondani az URADNAK...

2019. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

69% kezdesz messzire menni


A barátnőm nem aranyásó, most másoddiplomázik, dolgozott ő is korábban.


Nem azt szeretné a párom, hogy ne dolgozzak, hanem hogy pultoslányként ne dolgozzak az iskola mellett.

Korábban dolgoztam, holott együtt éltünk már. Illetve mint írtam, dolgozom évi kétszer egy rendezvényen is.

Meg fogok is dolgozni diploma után.

2019. máj. 26. 19:42
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

"Igen, de nem ez a baj."


Hát én szégyellném magam, ha a párom tartana el.

2019. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ideiglenes állapot.

Írtam, nem tudok 40-50 órát dolgozni iskola mellett, szóval nem az volt a kérdés, ki az aki eltartaná magát, és ki nem.


Nem tudtam, hogy párkapcsolatban ciki segíteni anyagilag egymást, ha megtehetjük (kicsit nyugatabbra ez átlagos).

2019. máj. 26. 19:59
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Olvasgass egy kicsit a bántalmazó kapcsolatokról, és döntsd el, mennyire igazak rátok a tipikus jellemzők.
2019. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!