Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm egy gyerekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm egy gyerekben látja a munkahelyi problémáinak megoldását?

Figyelt kérdés

Ki van készülve a munkahelye miatt. Jelentkezett vagy 20 állásra, kivett egy csomó szabadnapot az állásinterjúkra de sehova nem vették fel. Diplomája van és két nyelvvizsgája! Teljesen kikészült. Azt ordítja minden nap, hogy felmondani nem fog, hanem az egyetlen lehetősége a szülés! Akkor kap majd valamennyi pénzt és nem kell sehol dolgoznia 3 évig!

És válaszút elé állított: most azonnal gyerek vagy felmond a munkahelyén és szakít velem, hazaköltözik a szüleihez. Minden a munkahelyéről indult, amíg ott rendben volt minden nem akart gyereket, sokszor beszéltünk róla. Most viszont átváltott arra, hogy az én hibám minden, én nem akarok gyereket, nekem kell döntenem a jövőről!

Szerintem nem jó dolog, hogy egy nő a problémái megoldását látja egy gyerekben. Elég, ha megnézi önmagát! A szüleinek azért lett ő, mert már 30 évesek voltak és megszólták őket a faluban, így kötelező volt. Soha nem szerették igazán, a mai napig sem nagyon beszélnek. Magáznia kell őket és úgy viselkednek egymással mint az idegen. “Hogy vagy lányom, jól megy a sorod, van munkahely?” Kb ilyen szinten tudják a lányuk életét.

Van értelme így gyereket vállalni? Egy munkahely miatt? Azt mondja, hogy már 27 éves, ha új helyre menne ott újabb 3 év amíg biztos helye lesz, így nem akar már máshol dolgozni. Azt is mondja hogy ő már öreg, most vagy soha! 7 éve vagyunk együtt se eddig hallani sem akart a gyerek témáról! Még a házasságot is ellenezte, kétszer utasította vissza a gyűrűt! Most meg azt vágja a fejemhez, hogy körülötte mindenki házas, csak ő van szégyenben!


Most mit kéne csinálnom? Fröcsögő “dobd ki” hozzászólásokat nem kérek!



2019. máj. 27. 11:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Mi lenne, ha simán felmondana, és pihenne mondjuk egy hetet, majd újra nézné az álláshirdetéseket? Durván kikészült, ahogy leírod.


"Azt mondja, hogy már 27 éves, ha új helyre menne ott újabb 3 év amíg biztos helye lesz, így nem akar már máshol dolgozni. " A mai világ nem is arról szól, hogy valaki beül egy munkahelyre, és onnan megy nyugdíjba 40 év elteltével. Ez kb. irreális elvárás, de akinek bejön, és tényleg boldog azon az egy helyen, azt irigylem.


Egyébként egyik tanárom mesélte, hogy az előző sulijából úgy menekült el, hogy gyereket vállalt. Nyilván annyira nem ismerem a családot, de a megnyilvánulásaiból végig az jött le, hogy szereti a gyermekeit. Az azonban nem egy életbiztosítás, hogy a te barátnőd is jó anyuka lenne.

2019. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%
Kedves Kérdező! Nagyon megrendített, amit írtál, ugyanis magamra ismertem a barátnődben. Szégyellem magam, ahogy így elolvastam a helyzetedet. Szó szerint ilyeneket mondtam én is, pedig máskülönben eszembe se jutott addig a gyerek. Anélkül, hogy részletekbe mennék, nekem nagyon komoly önértékelési gondokat okozott, hogy nem a megfelelő helyen dolgoztam. Utólag őrületnek tűnik, de én is eljutottam erre a szintre. A környezetem (férjem, édesanyám, testvérem, barátaim) természetesen átlátta, hogy ez lenne a legrosszabb, amit tehetnék, de addig nem tudtam kilépni ebből a helyzetből, amíg magam nem tettem ellene. Azt kell mondjam, nagyon hálás lehetek mindenkinek, főleg a férjemnek a támogatásért. Mellettem állt, bátorított, próbált lelket önteni belém, hogy ne adjam fel, bízzak magamban és találok jó helyet. És természetesen elzárkózott attól, hogy ilyen indokkal legyen gyerekünk. Én sajnos egyre mélyebbre sűllyedtem a negatív spirálban, szerintem a barátnőd is eljutott már arra a szintre, ahol én voltam. Bevallom, nekem pszichológus segítségére volt szükségem és így át tudtam értékelni az életemet, a képességeimet, a magamba vetett hitemet. Rengeteget tanultam magamról és ez segített felismerni, hogy nem a megfelelő helyen dolgozom, és hogy a képességeimnek, habitusomnak megfelelőt kell találnom. Illetve, hogy a gyerek ötlete ebben a helyzetben csak kétségbeesésből fakadt. Erre magamnak kellett rájönnöm, igaz segítséggel, de a belső munkát nekem kellett elvégezni. Nagyon nehéz volt, nekem és a környezetemnek is. 10 hónapig tartott, mire kijöttem belőle és akkor természetesen megtaláltam a nekem való munkát (Ez közel egy éve volt.). A napokban beszélgettünk arról az időszakról és a férjem azt mondta, nagyon szeretett volna segíteni, látta, hogy mennyire szenvedek, de csak úgy tudtam kijönni belőle, ha én akartam a változást. Ebben teljesen igaza van. Így azt tudom neked mondani, hogy nagyon sajnálom a helyzetet, ez nehéz mindkettőtöknek. Te annyit tudsz tenni, hogy biztosítod a támogatásodról, kitartóan mantrázod neki az észérveket és ha nem tud magától kijönni ebből, mindenképpen javaslom a terápiát egy jó szakemberrel. Hidd el, sose gondoltam, hogy ilyen helyzetbe jutok és pokoli volt, de most már túl vagyok rajta és nagyon sokat fejlődtem. Tudom, hogy irracionális az egész és nagyon durvának tűnik, ahogy viselkedik, de én voltam a másik oldalon és hidd el, ő is szenved. Nem tud tisztán gondolkodni, nem látja reálisan önmagát és a helyzetet. Sajnos csak ő maga tud ezen változtatni, de nagyon sokat jelent, ha támogatod. Nem tudom, mi lett volna velem a férjem nélkül. De túléltük és ez még jobban összehozott minket. Ezt kívánom nektek is! Sok erőt és kitartást hozzá! Még annyit hozzátennék, hogy ha ennyire rombolóan hat rá a munkahelye, akkor lépjen ki, különben nagyon mélyre kerül mentálisan. Én a végsőkig kitartottam, bizonyítani akartam, a pénzre is szükség volt, de testileg-lelkileg kikészültem, az utolsó pillanatban léptem ki. Kívülröl talán furcsának tűnhet, de egy olyan maximalista, mindig jól teljesítő, érzékeny embernek, mint amilyen én vagyok és valószínűleg a barátnőd is, egy ilyen helyzet komoly veszélyt rejt, depresszió is lehet belőle, súlyos önértékelési gondok. Remélem nem haragszol, hogy ilyen részletesen leírtam ezt, de nagyon megindított, amit olvastam és nagyon-nagyon szeretnék nektek segíteni.
2019. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%
Figyelj, én ismerek olyan embert, aki ugyanígy gondolta. Utálta a munkahelyét, és úgy gondolta, ez így megoldja majd. A férjével 2 gyereket terveztek, arra is rendezkedtek be, de amikor a kisebbiknél is közelgett a 3 éves kor, az ismerősöm rájött, hogy akkor most vissza kellene mennie dolgozni, és továbbra sem akar, nem oldódott meg semmi... és emiatt lett egy harmadik gyerek is (bevallottan emiatt, ezt nem én találom ki, hanem ő mondta). Most az van, hogy három gyerekkel lehet majd főállású anya státusza, amivel emelt csp jár, és nem kell tb-t fizetnie, a legkisebb 8 éves koráig. De annak is vége lesz egyszer. Akkor lesz az ismerősöm 49 éves. Még nem elég idős, hogy nyugdíjba menjen, új karrierhez, tanuláshoz nincs kedve, a régi munkáját továbbra is utálja. Mit oldott meg ez? Az lesz lehetséges, hogy fizeti maga után a tb-t és a jól kereső férje fizetéséből fog élni ő is, amíg öregségi nyugdíjat nem kap. Hacsak 3 év múlva nem szül megint egy gyereket. De azt sem lehet a végtelenségig, 1 fizetésből 4 gyereket eltartani már necces, főleg, hogyha támogatni is akarják őket fiatal felnőtt korukban. Érted, hogy miért ördögi kör ez? Csak kitolja a problémákat, de nem oldja meg őket, és te fogod megszívni, mert rajtad marad a család eltartásának a terhe és felelőssége. Szerintem ne engedd, és hogyha nem szereted már, akkor inkább szakítsatok.
2019. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek!


Sajnos beszélni nem lehet vele, a maga igazát hajtogatja. Vállalkozni akarna, ilyen home made dolgokat szokott csinálni otthon, azokat árulná (kulcstartó, váza, ilyesmi). Azt mondja innentől rajtam a feladat, hogy eltartsam a családomat, ő már elegett letett az asztalra munka terén.

Hiába beszélek vele, a válasz: gyerek vagy szakítás?


Sajnos a legrosszabbkor kezdte el ezt csinálni, az ő hatására kiléptem a munkahelyemről, hogy jobbra váltsak de azt közben elvitték előlem, így most munkanélküli vagyok ideiglenesen. Az összes megtakarításomat a közös otthonunkba tettem, az utolsó félretett pénzemből múlt hónapban vettünk bútorokat. Így ha azt mondom várnék még a gyerekkel, akkor szakít azonnal és az utcára kerülök vagy visszamehetek a szüleimhez Szeged mellé egy faluba, akik nem szívesen látnának (kimondottan örülnek hogy megszabadultak a gyerekeiktől és kettesben lehetnek) plusz ott munka sincs még a városban se!


Nagyon jól kitalálta ezt. Vagy a gyerek azonnal vagy nekem végem van. Akár fel is köthetetném magam, már mindegy is. Én nagyon szeretem, meg akarom tartani ezt a kapcsolatot de ő nem tudja elfogadni hogy nekem most nincs itt az ideje. Először új állást kell találnom, amire azt mondja hogy csak kifogás! Most hogy nincs félretett pénzem, az ő fizetéséből élünk, meg amivel Apám segít a nehéz helyzetben. Nagyon biztos volt az a meló ami miatt eljöttem az előző helyről! Az első munkanapon mondták meg, hogy nem tudtak megvárni és felvettek mást (2 hónap után engedtek el a cégtől ezt az új helyen is mondtam, de akkor azt mondták rendben van!)

Azt mondja a nőknek biológiai órája van és az neki nemsokára lejár! És az ismerősei is a gyerek téma miatt piszkálják mert csak neki nincsen ennyi idősen.

2019. máj. 28. 11:59
 15/28 anonim ***** válasza:
51%

Nekem sincs 30 évesen és most csak azért szüljek, mert a szomszédnak van? Amúgy ha munkanélküli vagy, akkor a pénzből ami van nem bútort kell venni!!!

Ennek a kapcsolatnak már úgyis vége van, szóval lehet, hogy inkább csak gyáva szakítani vagy van már másik kan akivel kavar és aki akar gyereket.

2019. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Amikor megvetette a bútort még kaptam fizetést. Más nincs a képben, 100%.
2019. máj. 28. 12:27
 17/28 anonim ***** válasza:
68%
100%? Eddig gyereket se akart, most meg ha nem csinálod fel, akkor kidob... kérlek
2019. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%
Már így is eléggé megkopasztott. Még most dobd ki a francba, mert egy gyerekkel lesz ennél még sokkal rosszabb, ha már most ilyen.
2019. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
Nemhogy gyereket nem vállalnék vele, de ilyenek után még tőle is elköszönnék.
2019. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

Azta... Te önhibán kívül munkanélküli lettél, ő meg szerinte eleget tett le az asztalra?! Ezek után röhögve dobnám ki.

30n

2019. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!