Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm egy gyerekben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm egy gyerekben látja a munkahelyi problémáinak megoldását?

Figyelt kérdés

Ki van készülve a munkahelye miatt. Jelentkezett vagy 20 állásra, kivett egy csomó szabadnapot az állásinterjúkra de sehova nem vették fel. Diplomája van és két nyelvvizsgája! Teljesen kikészült. Azt ordítja minden nap, hogy felmondani nem fog, hanem az egyetlen lehetősége a szülés! Akkor kap majd valamennyi pénzt és nem kell sehol dolgoznia 3 évig!

És válaszút elé állított: most azonnal gyerek vagy felmond a munkahelyén és szakít velem, hazaköltözik a szüleihez. Minden a munkahelyéről indult, amíg ott rendben volt minden nem akart gyereket, sokszor beszéltünk róla. Most viszont átváltott arra, hogy az én hibám minden, én nem akarok gyereket, nekem kell döntenem a jövőről!

Szerintem nem jó dolog, hogy egy nő a problémái megoldását látja egy gyerekben. Elég, ha megnézi önmagát! A szüleinek azért lett ő, mert már 30 évesek voltak és megszólták őket a faluban, így kötelező volt. Soha nem szerették igazán, a mai napig sem nagyon beszélnek. Magáznia kell őket és úgy viselkednek egymással mint az idegen. “Hogy vagy lányom, jól megy a sorod, van munkahely?” Kb ilyen szinten tudják a lányuk életét.

Van értelme így gyereket vállalni? Egy munkahely miatt? Azt mondja, hogy már 27 éves, ha új helyre menne ott újabb 3 év amíg biztos helye lesz, így nem akar már máshol dolgozni. Azt is mondja hogy ő már öreg, most vagy soha! 7 éve vagyunk együtt se eddig hallani sem akart a gyerek témáról! Még a házasságot is ellenezte, kétszer utasította vissza a gyűrűt! Most meg azt vágja a fejemhez, hogy körülötte mindenki házas, csak ő van szégyenben!


Most mit kéne csinálnom? Fröcsögő “dobd ki” hozzászólásokat nem kérek!



2019. máj. 27. 11:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Az utolsó kommented után még inkább azt mondom, hogy ne vágjatok bele a gyerek témába, mert ez ettől csak rosszabb lesz. A gyerek érdekében ne. Most azt mondja, hogy ő már letett eleget az asztalra, nem akar dolgozni, csak gyereket nevelni, meg a mütyürkéiből vállalkozni. Azért legyünk már józanok, ilyen kézműves dolgokból megélni, értelmes mennyiségű pénzt megtermelni nem nagyon lehet. A párod nem a földön él, csak valami most nagyon bekattant nála. Neki szakemberre van szüksége, nem gyerekre ...


Szóval a feladat adott, csinálj neki gyereket most azonnal, meg keress egy munkahelyet, és életed végéig tartsd el hármótokat. Ha téged szeretne a párod, legalább egy kicsit, nem kérne ilyet, pláne nem zsarolna vele. Ne hidd, hogy ha kötélnek állnál, hirtelen minden szép és jó lenne. Ha letelne 2-3 év, utána se akarna visszamenni dolgozni, akkor jöjjön a második gyerek, aztán a harmadik. És amikor már anyagilag se bírod, ő meg otthon "unatkozik", amíg te gürizel éjt nappallá téve, hogy eltartsd a családod, találna magának egy szeretőt, aki őt boldoggá teszi, és akkor dobna ki téged az utcára, te meg utalhatnád neki a fizetésed felét gyerektartás címén.


Azzal meg hülyeséget csináltál, hogy az összes megtakarításod bútorra költötted. Teljesen mindegy, hogy akkor volt-e munkád vagy sem. Ennyire nem szabad kiköltekezni, soha, semmilyen körülmények között. Te megtetted, és most látod, hogy teljesen kiszolgáltatottá váltál. Másik dolog, amit nagyon elrontottál, az a munkahelyváltás. Az ember akkor adja be a felmondását, amikor a kezében van az aláírt munkaszerződés az új helyen. Ilyenkor nincs az, hogy bocs, felvettünk már mást.

2019. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
56%

A kérdésben még ezt írtad:

"És válaszút elé állított: most azonnal gyerek vagy felmond a munkahelyén és szakít velem, hazaköltözik a szüleihez."


Kommentedben: "Az összes megtakarításomat a közös otthonunkba tettem, az utolsó félretett pénzemből múlt hónapban vettünk bútorokat. Így ha azt mondom várnék még a gyerekkel, akkor szakít azonnal és az utcára kerülök vagy visszamehetek a szüleimhez Szeged mellé egy faluba, akik nem szívesen látnának "


Akkor most melyik? Kié a ház/lakás, ahol most éltek?

2019. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%
már bocs de ez a nő zakkant,zsarol,dolgozni nemakar,csak kifogások,gyereket akarna a te beleeggyezésed nélkül,téged egyáltalán nem szeret ez egyértelmű,de neked kell ez a nő,hát sok boldogságot hozzá birkafej.
2019. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
A többire majd válaszolok de gyorsan az utolsónak: közös a lakás, de nem kéne neki ha szakítunk, azonnal lelépne a szüleihez. Adjam el ahogy tudom és utaljam a pénzt (persze ha nem teszem meg beperel). Szóval semmiképpen nem maradna itt egyikünk se csak neki van hova menni, nekem meg nem annyira.
2019. máj. 28. 17:38
 25/28 A kérdező kommentje:

21: szerintem se lehet megélni abból. De neki ez a mániája hogy milyen jól mennek ezek a facebookon.

Mivel együtt képzelem el az életünket, így nem jutott eszembe hogy vésztartalékot tegyek félre. Neki van félretett pénze de ha kidob akkor azzal mire megyek? A bútorokat abban a tudatban vettük, hogy ott az ő pénze ha valami beüt.

A munkahelyen volt papírom, de azt mondták hogy a 3 hónap próbaidőn belül bármikor elküdhetnek. Így is tettek az első napon, az őr jött oda hogy szedjem össze a dolgaimat és ne nyúljak többet a számítógéphez (sajnos nagyon sok munkahelyen így bánnak a régi alkalmazottakkal is, láttam a régi helyen pár ilyet). Aztán mondta a főnök, hogy félreértés történt és két embert vettek fel a helyre. Valójában szerintem miután engem felvettek, jött egy csókos-rokon.

Én is attól tartok, hogyha lenne gyerek, akkor is folytatna mindent ugyanígy. Akkor más baja lenne velem. Más nem felelne meg neki. Kicsi a lakás, kicsi a kocsi csomagtartója, keveset keresek ...

Nekem nem túl könnyű párt keresni. Ő is akkor jött amikor már végleg lemondtam a párkeresésről. 165 centi vagyok, hiába sportos és elég ronda ábrázatú, kopaszodó! Így is a barátnői sokszor tanácsolták neki hogy válasszon valaki hozzáillőt. Ha elhagy, nem hinném hogy lesz valaha valakim. Ez is belejátszik a képletbe. Előtte nem volt soha barátnőm, így ez is szempont. Lehet hogy életem utolsó lehetősége ez ..... bármilyen is!

2019. máj. 28. 17:53
 26/28 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, ennél még egyedül is jobb, mint egy ilyen lehúzó,számító,kétszínű qrvával.
2019. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
72%

Értem, hogy a szüleiddel nem a legjobb a viszony, de kérdezz rá, hogy most vészhelyzet van: vagy náluk húzod meg magad pár hónapig, vagy utcára kerülsz. Nem hiszem, hogy rövid időre se mehetsz vissza!

Utána a bútorokat is el tudod adni, meg egy ingatlanossal el tudod adni a lakást is.

A lány szüleivel milyen a viszonyod? Velük is beszélhetnél, hogy pereskedés helyett legyenek türelemmel. Ők már tapasztaltabbak, hátha több eszük van. Egy ilyen polgári per nem olcsó és évekig elhúzódik. Ha hirdeted az ingatlant, az elèg, hogy sokat ne tudjon tenni. Illetve viszontperelheted, hogy fizessen ki ő a lakásból és a bútorok árát is adja meg. Ugyanannyi jogod van a saját részedhez.


Nem lesz jó, ha így belemész a gyerekvállalásba. Te ezt igazából nem is akarod, és azt a gyerek és a párod is megszívja.


Ennek a kapcsolatnak meszeltek. A legjobb, ha minél előbb külön folytatjátok. Egyedül is jobb, mint kényszerből egy fedél alatt évekig. A szakítás meg innentől garantált, és te se leszel magasabb akkor se. Viszont öregebb igen, és a híreszteléssel ellentétben nem növeli az esélyeket, sőt.


Egyébként az ugrott be az egész sztorit látva, hogy lehet, hogy ő keresgélte a következő nagy szerelmet. Téged pedig kihasznált, mielőtt kitesz. De balul sült el a (valószínűleg munkahelyi) románc. Ezért van megbolondulva, ez az oka a hirtelen pálfordulásnak, hogy gyereket és esküvőt akar. Meg akarja mutatni a másiknak, hogy ő boldog lesz melletted, ha beledöglik is, fehér ruhás álom babócával, hogy legyen mit az orra alá dörgölni.

Nem veszek rá mérget, de több dologra is magyarázat lenne.

2019. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
20%
Miért ne próbálhatnátok meg? Ebben a melegben mindenki ordít, kimegyek az utcára az autósok agresszív állatok, minden idegesíti őket, a barátnőd meg jogosan úgy látja hogy van munkahelye lesz gyed. Hány meg hány nő és férfi dönt anyagi szempontokból a gyerekszülés idejéről, én úgy érzem nem a barátnőd zsarol hanem te őt, ha szeretnéd és ő úgy látja hogy működhet belevágnál, nem kikészítenéd aztán hüppögnél hogy ordít. Az élet nem egyszerű, nem ideális, ha az az egyetlen baja hogy a szülők magázzák és hogy néha "ordít", miért ne látná jól a helyzetet. Nem olvastam el az összes hozzászólást csak az első oldalt.
2019. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!